Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 22:40, 07 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Joku napisał(a)
Soczysta zieleń u ciebie, patrzę z zazdrością bo u mnie susza coraz większa. Dereń żyje?

Jolu podlewam i póki co żyją obie sadzoneczki Jedna nawet coś tam wypuszczać zaczęła Mam nadzieję, że ta susza choć trochę zelżeje bo już jest mocno sucho i nie wiem jak długo pomoże podlewanie tylko pod świeżo sadzone roślinki, a jak zaczniemy podlewać wszystkie rabaty to nie będzie czasu codziennie dopilnować wszystkiego. Czekamy na deszczyk, ale na taki dobry co nie niszczy, a daje życie trzy tygodnie już kropli deszczu nie było, za to wiało mocno.
Wiosną dobrze ziemię napoiło więc w głębszych warstwach jeszcze ciut wilgoci jest, drzewkom i krzewom wystarcza, ale byliny już cierpieć zaczynają.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:41, 07 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Basieksp napisał(a)
U mnie też susza panuje a zapowiadany deszcz przesuwa się coraz dalej i dalej, miało padać w piątek, potem w już tylko w niedzielę, teraz chyba przesunęło się na wtorek i mają być duże upały

U nas w teorii od początku tygodnia miały być burze i opady, a na razie dookoła jakieś są , ale u nas nie. Gradu nie chcę, powodzi też nie chcę, ale dobry deszcz przydałby się bardzo.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:50, 07 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Kordina napisał(a)

Sylwia próbuję rozszyfrować Twoją hostę w kąciku, bardzo mi się podoba, znalazłam kilka nazw które odpowiadają wyglądem, czy może znasz jej nazwę?
Trafiłam na:

- Funkia 'Fire and Ice' do 50 cm
- Funkia ,Eternal Flame' do 40 cm
- Hosta 'Color Festival' do 30 cm
- Hosta Loyalist do 40 cm
- Hosta Funkia HANS do 50cm


ale nie o to chodzi, że "coś" ma być, podoba mi sie kompozycja zdjęcia, ta ciemna "rama" z liści w cieniu, na pierwszym planie bukiet irysków a w dali iryski fioletkowe jako rozmyte tło, to zdjęcie ma taki trójwymiar, głębie
Czy wystarczająco uzasadniłam?

Niestety jedyne co mogę zastosować jako kryterium do tej hosty to wzrost i obstawiam 30-40 cm max. Większość moich host dostałam od znajomych lub z forum, dopiero w ubiegłym sezonie zamawiałam pierwsze hosty, a przynajmniej nie pamiętam wcześniejszego zamawiania. Na początku mojej przygody z ogrodem nie doceniałam host tak jak i bodziszków, ta miłość przyszła później jak dojrzałamOna ma chyba delikatnie fioletowe kwiatuszki, ale pewności nie mam bo dobrze nie pamiętam, a w morzu zdjęć nie odnajdę niestety.
Jedynie mogę cyknąć jak zakwitnie w tym roku. Ewentualnie jak mi Się wiosną przypomnisz w przyszłym sezonie to spróbować podzielić jak zacznie puszczać kły. Tylko wtedy bym tą fotkę też potrzebowała by wiedzieć o którą hostę chodzi. Bo łaciatych mam kilka.

Ok wiem o co chodzi z tą fotką
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 23:13, 07 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10236
sylwia_slomczewska napisał(a)

U nas w teorii od początku tygodnia miały być burze i opady, a na razie dookoła jakieś są , ale u nas nie. Gradu nie chcę, powodzi też nie chcę, ale dobry deszcz przydałby się bardzo.


No właśnie ja się obawiam, żeby u nas po tak długiej suszy nie przyszła jakaś ogromna burza i szkód nie narobiła, no ale nie ma co gdybać. Cieszmy się z tego co mamy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kordina 23:13, 07 cze 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Sylwia znalazłam podobne na Allegro, chyba zwariuję do końca i sobie kupię
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
sylwia_slomc... 00:10, 08 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Basieksp napisał(a)


No właśnie ja się obawiam, żeby u nas po tak długiej suszy nie przyszła jakaś ogromna burza i szkód nie narobiła, no ale nie ma co gdybać. Cieszmy się z tego co mamy

Będziemy mieć wyrzuty adrenaliny jak już przyjdą w końcu, a na razie latam po ogrodzie i fotki cykam( kiedyś pokażę) bo gdyby gradem sypało to potem nie będzie czego focić Naumiałam się po poprzednich gradobiciach
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:12, 08 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Kordina napisał(a)
Sylwia znalazłam podobne na Allegro, chyba zwariuję do końca i sobie kupię

Ja ta hostę lubię, ale jakoś tylko w donicy mi tam pasuje i to do jednolitego tła bo ma bardzo narzucający się ten kolor i w duetach z innymi barwami mi nie pasowała.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Klamber 01:07, 08 cze 2023


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Popatrzyłem jak zmieniał się twój ogród. za kilka lat będzie ładna historiaa
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Magleska 07:11, 08 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Sylwia przepięknie ,znowu wypatrzyłam roślinki ,których nie widziałam
a wjazdowa teraz w tonacji różu -nadal zachwyca -jest idealna
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Waclaw 09:20, 08 cze 2023


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)


Bardzo lubię sowy. Zarówno oglądać ( rzadko się zdarza) jak i słuchać w nocy
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies