Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Rumianka 21:18, 01 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
Sylwia, nie wywiało Was...? Tyle o tej wichurze dzis się naoglądałam, aż rozbolała mnie głowa...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Margo2 00:05, 02 kwi 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 777
Zaglądam do Was od jakiegoś czasu, ale musze teraz sie wpisać.
Ciemierniki masz rewelacyjne.
Marzą mi się takie kępy, ale u mnie dużo słabiej rosną. Doczytałam, żeby im posypać wapna i popiołu. Tak będe robiła.
Tort wyszedł fajnie i na pewno smakował.
A każdy zobaczył to co chciał na nim zobaczyć
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
vita 07:10, 02 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Też miałam pytać o wichurę, jak posłyszałam od razu o twoim ogrodzie pomyślałam. Mam nadzieję, że wszystko dobrze Mój region spokojniejszy, ale i wiosna zawsze późniejsza.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 17:52, 02 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Rumianka napisał(a)
Sylwia, nie wywiało Was...? Tyle o tej wichurze dzis się naoglądałam, aż rozbolała mnie głowa...

Wieje cały czas, wczoraj okropnie, ale na razie raczej bez szkód Dziś do tego co chwilę pada. W sumie dobrze bo gdyby nie to mam w ogrodzie roboty masę a tak to sobie po Świętach odpoczywam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:55, 02 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Margo2 napisał(a)
Zaglądam do Was od jakiegoś czasu, ale musze teraz sie wpisać.
Ciemierniki masz rewelacyjne.
Marzą mi się takie kępy, ale u mnie dużo słabiej rosną. Doczytałam, żeby im posypać wapna i popiołu. Tak będe robiła.
Tort wyszedł fajnie i na pewno smakował.
A każdy zobaczył to co chciał na nim zobaczyć

Witaj Małgosiu Tak ciemierniki lubią półcień i cień ziemię ze sporą dawką próchnicy i dużo wapna i popiołu.
Z tortu nie został nawet kawałeczek, dwa dni gości i po torcie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:00, 02 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
vita napisał(a)
Też miałam pytać o wichurę, jak posłyszałam od razu o twoim ogrodzie pomyślałam. Mam nadzieję, że wszystko dobrze Mój region spokojniejszy, ale i wiosna zawsze późniejsza.

Na jutro znowu zapowiadają u nas wichury, wczoraj były alerty, ale obyło się bez strat. Przesiedziałam w domu.
Przeszłam dziś po ogrodzie po 4 dniach mojej w nim nieobecności. Masakra jak wszystko przez te kilka dni wystartowało. Zaraz zakwitną jabłonie już kwitną narcyzy, wiśnie, zaczynają kaliny tulipany, magnolie kończą- wiatr im skutecznie pomaga. Nie będzie w tym roku wysypu różowego kwiecia i owoców śliwowiśni bo wszystek kwiat wicher otrzepał. Znowu kolejna gałąź na wiązie camperdownii martwa. Nie wiem czemu i o co chodzi, ale nie doczekam raczej parasola prędzej go stracę w krótkim czasie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:25, 02 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Ostatni tydzień przed świętami miałam pracowity ogrodowo, rozsadzałam trochę roślin w łąkę, robiłam dosiewki trawy w wydeptanych lub wyleżanych miejscach, oczywiście gołębie od razu mi zbierały, przycinkę wreszcie zaczęłam i udało mi się dojść z nią z podwórka za tamę. Potem był czas przygotowań świątecznych więc w ogrodzie tylko okazjonalnie jakieś pstryki aparatem i dopiero dziś wracam do żywych w sensie odpoczywam bo leje. To co popstrykałam - jest tego przeszło 300 fotek, ale tylko niektóre pokażę dla chronologii sezonowej za to bez wybierania tematycznego tylko w kolejności cykania więc będzie miszung wybaczcie, ale gdybym zaczęła wybierać to niewiele pokażę bo się czas skończy



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:26, 02 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:28, 02 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915




____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:31, 02 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Dla pamięci kuninghamia chilijska

skimia ślicznie kwitnie


a i wysiewy jeszcze pierwsze poczyniłam. Posiana rzodkiewka, sałata koper, groszek cukrowy, pietruszka, szpinak, wsadzona cebula dymka i czosnek jakiś dostałam do sadzenia od koleżanki.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies