Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 12:32, 11 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82329
TAR napisał(a)


jeza czy ciemiernika? jesli ciemiernika to o tego jest przepiekny



Ha ha ha a ja zrozumiałam , że chodzi o ciemiernik kolczasty i głowiłam się, który to może być
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
April 13:16, 11 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
sylwia_slomczewska napisał(a)

te dwa na dole to samosiejki

To się w głowie nie mieści, ja nawet kupnych nie mam takich wypasionych jak twoje siewki. I trzy razy czytałam że one takie już po 4 latach. Nie mogę wyjść z podziwu

sylwia_slomczewska napisał(a)


Tulipany tarda też słodkie. Mam je w kilku miejscach ale dopiero w takiej masie dają efekt ŁAŁ. Wysiewają ci się?
____________________
April April podbija las Mazowsze
ElzbietaFranka 13:21, 11 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14000
A ja właśnie oglądam Maję w ogrodzie. Mają jest u Sylwii na działce nie ma ciemiernikow, domku ogrodnika ani ptaszarni.

Pisdzi zima jak cholera. Mają z Sylwia ptaszki karmią.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
TAR 13:47, 11 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7788
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ha ha ha a ja zrozumiałam , że chodzi o ciemiernik kolczasty i głowiłam się, który to może być


____________________
Ogrod nad bajorkiem
MartaCho 14:02, 11 kwi 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2247
Bosszzzz, jak cudownie! Ten Twój ogród to prawdziwa oaza piękna. Każdy kącik, każde zdjęcie zachwyca, co sprawia, że chce się w nim spacerować i odkrywać nowe cuda natury. Niesamowity kawał dobrej roboty tutaj zrealizowaliście!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
sylwia_slomc... 21:44, 11 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82329
April napisał(a)

To się w głowie nie mieści, ja nawet kupnych nie mam takich wypasionych jak twoje siewki. I trzy razy czytałam że one takie już po 4 latach. Nie mogę wyjść z podziwu


Tulipany tarda też słodkie. Mam je w kilku miejscach ale dopiero w takiej masie dają efekt ŁAŁ. Wysiewają ci się?

Tulipany nie wysiewają się u mnie, ale cebulek raczej przybywa i powtarzają rok w rok już chyba 4 albo 5 raz mimo, że nigdy nie wykopywane.

Co do ciemierników to w zasadzie prócz popiołu i wapna wiosną i jesienią nie robię z nimi nic, nawet liści nie wycinam dopiero jak całkiem zbrązowieją i zaschną to zbieram bo już sam ciemiernik je zrzuca. U mnie generalnie wszystkie rosliny moga swobodnie odbyć pełny cykl rozwojowy w sezonie, bo bylin z przekwitłych kwiatów też nie czyszczę, róż też nie, ani dalii. Nie z lenistwa, zwyczajnie brak mi czasu, a trochę uważąm, że w naturze nikt tego nie robi i sobie radzą to i w moim ogrodzie też dadzą same radę. Bylinówki z suchego sprzątam tylko wiosną potem plewienie, podlewanie w sezonie. Krzewy czy drzewa też raz w sezonie pod sekator co wymaga, a czasem co dwa sezony bo nie wyrabiam Po macoszemu nasz ogród traktowany mimo, że co dziennie po kilka godzin w nim robimy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:47, 11 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82329
ElzbietaFranka napisał(a)
A ja właśnie oglądam Maję w ogrodzie. Mają jest u Sylwii na działce nie ma ciemiernikow, domku ogrodnika ani ptaszarni.

Pisdzi zima jak cholera. Mają z Sylwia ptaszki karmią.


Ciemierniki już były tylko nagrań w podwórku nie było, ale to prawda ptaszarni nie było, a chatka dopiero się budowała, nie było rabat nad rowem, obwódki i kanty były ledwo co zrobione. Rabaty pod stara jabłonią nie było i ogród jeszcze nie był zalewany powodzią. Zaczęło się w roku emisji odcinka i trzy lata z rzędu szło po kilka razy. Rabaty leśne też dopiero się robiły więc nie nagrywane
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:50, 11 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82329
MartaCho napisał(a)
Bosszzzz, jak cudownie! Ten Twój ogród to prawdziwa oaza piękna. Każdy kącik, każde zdjęcie zachwyca, co sprawia, że chce się w nim spacerować i odkrywać nowe cuda natury. Niesamowity kawał dobrej roboty tutaj zrealizowaliście!

Martuś nasz ogród jest krajobrazowy i całkiem fotogeniczny, niektóre zdjęcia są lepsze niż w realu, a niektóre odwrotnie. Jak w każdym ogrodzie są miejsca do poprawki, a po 10 latach to i takie co odmłodzenia i przeróbki by wymagały już. Niestety czasu na to wszystko nie ma, może kiedyś jak remonty i budowę skończymy...tylko czy jeszcze będą siły na to....najwyżej kolejne pokolenie będzie przerabiać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:54, 11 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82329
Łąka




____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:56, 11 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82329



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies