Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Urszulla 20:14, 23 kwi 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
sylwia_slomczewska napisał(a)





Ta tiarelka to miodzio, u mnie też cieszy oko, boję się tylko że latem ją będzie przypalać dlatego myślę co przed nią dać na obrzeże rabaty, bo bodziszek Rozanne miał spełniać rolę ale chyba też zmieni miejscówkę bo też go przypali.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:32, 23 kwi 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
sylwia_slomczewska napisał(a)






Zachwycam się tym ujęciem
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Joku 20:47, 23 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Hortensji Magical Flame nie mam ale podobną ma ktoś na osiedlu. Zwracała moją uwagę intensywnym bordowym wybarwieniem kwiatów, jesienią kolor wpadał w brąz, był taki sobie. Nie wiem czy to akurat ta sama odmiana bo nie pytałam. Wysokość miała poniżej metra, młody krzak kupiony zapewne jako nieco podrośnięty, ogród też młody.

Nie wiem czy dobrze ją rozszyfrowałam - na podstawie zdjęć w internecie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Rojodziejowa 20:49, 23 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8489
sylwia_slomczewska napisał(a)

Asia kupiłam go na Targach w Krakowie to lilak Marechal Lannes


O, taka nazwa mi się w oczy nie rzuciła. Na fotkach w internecie jest sporo jaśniejszy. Szukam ciemno fioletowego
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
sylwia_slomc... 21:23, 23 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81973
Kordina napisał(a)
O właśnie chciałam to samo przytoczyć co Juzia świetnie wygląda to drzewko w okręgu z niezapominajek i irysków.
Białe tulipki z poprzedniej strony są świetne, a cały ogród bujny bardzo

Za moment miały do tego tria dołączyć czosnki posadziłam sporo, wyszły trzy sztuki ledwo. Coś je zżarło
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:24, 23 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81973
Magleska napisał(a)
Ślicznie niezapominajek masz ogrom -u mnie coś nie chcą się rozpanoszyć -pojawiają się najczęściej w kamieniach ,a nie na rabatach -chociaż istnieje ewentualność ,że je wyplewiłam
i na te białe tulipany zwróciłam uwagę

Lilaków też masz sporo -musi tam pachnieć niesamowicie

A widziałaś jak ten biały od Ciebie u mnie ładnie kwitnie ?


Niezapominajki można pomylić ze wschodzącą gwiazdnicą. Ja mam zawsze dylemat. Ten biały szybko rośnie i szybko kwitnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:27, 23 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81973
Urszulla napisał(a)


Ta tiarelka to miodzio, u mnie też cieszy oko, boję się tylko że latem ją będzie przypalać dlatego myślę co przed nią dać na obrzeże rabaty, bo bodziszek Rozanne miał spełniać rolę ale chyba też zmieni miejscówkę bo też go przypali.

U mnie Rozanne w donicy miał słońce i nic mu się nie działo, nawet bym powiedziała, że był ładniejszy niż te w pełnym cieniu i kwiatów miał więcej. Cień miał dopiero od zachodniej strony.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:27, 23 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81973
Urszulla napisał(a)


Zachwycam się tym ujęciem

Też lubię
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:28, 23 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81973
Joku napisał(a)
Hortensji Magical Flame nie mam ale podobną ma ktoś na osiedlu. Zwracała moją uwagę intensywnym bordowym wybarwieniem kwiatów, jesienią kolor wpadał w brąz, był taki sobie. Nie wiem czy to akurat ta sama odmiana bo nie pytałam. Wysokość miała poniżej metra, młody krzak kupiony zapewne jako nieco podrośnięty, ogród też młody.

Nie wiem czy dobrze ją rozszyfrowałam - na podstawie zdjęć w internecie.

Dziękuję Jolu. Jest zatem szansa, że dobrze ją posadziłam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:29, 23 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81973
Rojodziejowa napisał(a)


O, taka nazwa mi się w oczy nie rzuciła. Na fotkach w internecie jest sporo jaśniejszy. Szukam ciemno fioletowego

Jaśnieje jak przekwita w pąku jest bordowy.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies