Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Kasya 22:05, 18 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42612
sylwia_slomczewska napisał(a)

No Majka już jednak była trochę czasu temu, dla ogrodu 6 lat to sporo

To juz 6 lat ? Niemożliwe…
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
sylwia_slomc... 22:09, 18 maj 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82341
Iwonka napisał(a)
Dziś do kawki spacer u Sylwii i Wojtka
Pół godziny, odpoczęłam "chodząc" z Wami krętymi ścieżkami.
Ogród wchodzi w fazę dojrzałego nastolatka.
Busz ogromny, trawnika coraz mniej.
Byłam ostatnio rok temu z Kasią, muszę w tym wreszcie dojechać. Zmiany duże.
Drzewa, iglaki, krzewy bardzo się rozrosły.
Sylwia masz medialny głos Niesamowicie przyjemny w odsłuchu podczas waszego "głosowego" spaceru.
Ciekawie opowiadasz, fajna, kolejna pamiątka z życia waszego i ogrodowego.
Pozdrawiam cieplutko Super wyszło!

Iwonko drzewa już wszystkie w tamtym sezonie zaczęły śmigać do góry, już się wszystkie wreszcie ukorzeniły. Teraz zamiast podlewania latamy z piłą i sekatorem, ten stan potrwa pewnie kilka lat. Jak wszystkie podetnę do pożądanej wysokości to już puszczam je na luz, przynajmniej większość z nich....chyba, że mi się koncepcja zmieni, choć to wątpliwe bo od 10 lat taka sama z czasem będzie park i ogród leśny
Ciekawa jestem czy tak samo jest ten mój głos w realu odbierany...sama nie jestem w stanie tego stwierdzić, bo samego siebie słucha się dziwnie...trochę jakby to ktoś inny mówił
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:11, 18 maj 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82341
Joku napisał(a)
Film z tobą w roli głównej bardzo mi się podobał. Wrażenie robią drzewa i krzewy rosnące na brzegach ogrodu, to już prawdziwy las. Zdziwiło mnie że strumień biegnie w poprzek działki, tak zrozumiałam. Wydawało mi się że on gdzieś na obrzeżach leci.

Jolu rów biegnie w poprzek, a sucha rzeka po długości, ta co z kamienia była układana i plac pod bacówkę jest na niej usytuowany
Ale rów ten co nas zalewa to właśnie przecina nam ogród na dwie części dlatego jesteśmy w starciu z nim tacy bezradni...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:12, 18 maj 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82341
Kasya napisał(a)

To juz 6 lat ? Niemożliwe…

W 2018 były nagrania w 2019 emisja odcinka. To już równo w maju właśnie 6 lat stuknęło
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
basia3012 23:04, 18 maj 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9600
Też obejrzałam z przyjemnością odcinek z Waszym ogrodem. Pięknie opowiadasz Sylwia.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
sylwia_slomc... 23:24, 18 maj 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82341
basia3012 napisał(a)
Też obejrzałam z przyjemnością odcinek z Waszym ogrodem. Pięknie opowiadasz Sylwia.

Dziękuję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 23:26, 18 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6953
sylwia_slomczewska napisał(a)

W 2018 były nagrania w 2019 emisja odcinka. To już równo w maju właśnie 6 lat stuknęło

Ciężko uwierzyć...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Juzia 23:48, 18 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39228
sylwia_slomczewska napisał(a)

No właśnie forum do przodu pędzi, a ja hamuję bo mi się nadgarstek i łokieć odezwały ponownie do tego doszły w zimie nogi po covidzie plus choroba na którą chorują głównie nacje północne i tym sposobem okazało się, że prawdopodobnie mam w sobie z zamierzchłych czasów krew Wikingów lub Szwedzkiego potopu bo Europejczycy na to nie zapadają jak nie maja domieszki owych genów. Wolałabym tych pierwszych niż tych drugich i nawet prawdopodobieństwo jest bo Wisła przepływa przez gminę, a w historii miejscowości i okolic najazd tych pierwszych też jest Wychodzi na to, że ja stanowię obecnie jeden z dowodów


What????
Ale ciekawostka
Sylwia Wiking
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
sylwia_slomc... 10:16, 19 maj 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82341
Magara napisał(a)

Ciężko uwierzyć...

Czas zapinkala jak mały samochodzik...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:21, 19 maj 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82341
Juzia napisał(a)


What????
Ale ciekawostka
Sylwia Wiking

Wiesz jakie miałam oczy u doktora? Szłam z sercem ściśniętym, że mi mięsak rośnie, a okazało się, że mam geny północne i guz, ale niezłośliwy związany z genami właśnie. Obecnie mam ich już najmniej 3, a wydaje mi się, że rośnie piąty i coraz bardziej utrudnione chodzenie....ale żyć będę więc to była w sumie dobra wiadomość porównując ja z tym jaka mogła być Niestety nie za bardzo mogę sobie pomóc bo leczenia skutecznego nie ma, przyczyny też są nieznane poza powiązaniami genetycznymi.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies