Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Kasya 10:23, 19 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 43342
Sylwia, masz seslerie jesienną ? Wysiewa ci się ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
sylwia_slomc... 10:38, 19 maj 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
Kasya napisał(a)
Sylwia, masz seslerie jesienną ? Wysiewa ci się ?

Nie mam seslerii wcale, ani jednej ani drugiej. Ja z tych co trawy lubią widzieć w realu i albo jest miłość od strzała, albo zero reakcji. Chyba przez to, ze w tych moich polach pełno dzikich traw i mi ich aż nadto... Mam miscanta giganteusa, Ml, Montanę, Zebrinusa, Shiuksa i chyba Gracka. Trzcinniki KF i Brahytricha, molinie od Uli. Careksy Ice Dance i montana od Joasi no i rozplenice Black Beauty, Moudry i Hameln....to chyba wszystkie moje trawy....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasya 10:40, 19 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 43342
No patrz… a myślałam że u ciebie wszystko znajdę
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
sylwia_slomc... 10:45, 19 maj 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
Kasya napisał(a)
No patrz… a myślałam że u ciebie wszystko znajdę

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 11:20, 19 maj 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Mieliśmy iść podłączać beczki na deszczówkę, bo ma padać, a dokupiliśmy dwie, no i film z Waszym ogrodem nas tak wciągnął ja trochę już Wasz ogród znam z Ogrodowiska, ale eM był mocno zaciekawiony i baaardzo mu się podobało wieczorem jeszcze raz sobie obejrzymy, tak na spokojnie, taki jest plan bo Waszego ogrodu nie da się obejrzeć tak tylko raz, tyle fajnych miejsc, ozdób, roślin, super
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
vita 12:21, 19 maj 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4216
sylwia_slomczewska napisał(a)

Wiesz jakie miałam oczy u doktora? Szłam z sercem ściśniętym, że mi mięsak rośnie, a okazało się, że mam geny północne i guz, ale niezłośliwy związany z genami właśnie. Obecnie mam ich już najmniej 3, a wydaje mi się, że rośnie piąty i coraz bardziej utrudnione chodzenie....ale żyć będę więc to była w sumie dobra wiadomość porównując ja z tym jaka mogła być Niestety nie za bardzo mogę sobie pomóc bo leczenia skutecznego nie ma, przyczyny też są nieznane poza powiązaniami genetycznymi.


Robiłaś test DNA w kierunku przyczyn chorobowych? Ja robiłam test na pochodzenie etniczne Niesamowite, kiedy można poznać krewnych w trzecim pokoleniu, którzy mieszkają teraz np. w Meksyku Niestety nie mam genów z Północy, a to dobre geny Sylwia

Widziałam fotkę Gospodarzy Ranczo Szmaragdowa Dolina, w pierwszym odruchu pomyślałam, ciekawa babka z ekipy operatorskiej, ta w kapeluszu, a to Ty! Nawał roboty mam, ale wszystkie adresy zapisane, w pierwszej wolnej chwili nadrobię. Ranczo staje się rozpoznawalne w PL


____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Urszulla 13:31, 19 maj 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22114
sylwia_slomczewska napisał(a)

No właśnie forum do przodu pędzi, a ja hamuję bo mi się nadgarstek i łokieć odezwały ponownie do tego doszły w zimie nogi po covidzie plus choroba na którą chorują głównie nacje północne i tym sposobem okazało się, że prawdopodobnie mam w sobie z zamierzchłych czasów krew Wikingów lub Szwedzkiego potopu bo Europejczycy na to nie zapadają jak nie maja domieszki owych genów. Wolałabym tych pierwszych niż tych drugich i nawet prawdopodobieństwo jest bo Wisła przepływa przez gminę, a w historii miejscowości i okolic najazd tych pierwszych też jest Wychodzi na to, że ja stanowię obecnie jeden z dowodów


Musiałabyś zrobić rodzinne drzewo genealogiczne pokopać w przeszłości, ale nie wiem czy Ci to potrzebne Sylwia ja też hamuję, jeden dzień pracy w ogrodzie i tydzień dochodzę do siebie. W tymn roku pod górkę bardzo.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 00:03, 20 maj 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
Basieksp napisał(a)
Mieliśmy iść podłączać beczki na deszczówkę, bo ma padać, a dokupiliśmy dwie, no i film z Waszym ogrodem nas tak wciągnął ja trochę już Wasz ogród znam z Ogrodowiska, ale eM był mocno zaciekawiony i baaardzo mu się podobało wieczorem jeszcze raz sobie obejrzymy, tak na spokojnie, taki jest plan bo Waszego ogrodu nie da się obejrzeć tak tylko raz, tyle fajnych miejsc, ozdób, roślin, super

Bardzo nam miło, że taki jest odbiór
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:07, 20 maj 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
vita napisał(a)


Robiłaś test DNA w kierunku przyczyn chorobowych? Ja robiłam test na pochodzenie etniczne Niesamowite, kiedy można poznać krewnych w trzecim pokoleniu, którzy mieszkają teraz np. w Meksyku Niestety nie mam genów z Północy, a to dobre geny Sylwia

Widziałam fotkę Gospodarzy Ranczo Szmaragdowa Dolina, w pierwszym odruchu pomyślałam, ciekawa babka z ekipy operatorskiej, ta w kapeluszu, a to Ty! Nawał roboty mam, ale wszystkie adresy zapisane, w pierwszej wolnej chwili nadrobię. Ranczo staje się rozpoznawalne w PL



Nie robiłam. Przypadkiem wynikło z choroby bo w Europie mało spotykana jedynie Ci z domieszką tamtych genów na nią zapadają, tak powiedział lekarz specjalista, stąd ta wiedza.

Tydzień po tym jak Tomek wrzucił te zdjęcia napisał do mnie Jacek Czaplarski, współpracuje z W. Czuksanowem z pytaniem czy bym Ich nie zaprosiła do ogrodu na nagrania. Musiałam Mu uświadomić, że już z M.Jezierskim byli dwa lata temu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Juzia 08:35, 20 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39661
sylwia_slomczewska napisał(a)

Nie robiłam. Przypadkiem wynikło z choroby bo w Europie mało spotykana jedynie Ci z domieszką tamtych genów na nią zapadają, tak powiedział lekarz specjalista, stąd ta wiedza.

Tydzień po tym jak Tomek wrzucił te zdjęcia napisał do mnie Jacek Czaplarski, współpracuje z W. Czuksanowem z pytaniem czy bym Ich nie zaprosiła do ogrodu na nagrania. Musiałam Mu uświadomić, że już z M.Jezierskim byli dwa lata temu


Ahahahahahhaa!

Czyli porosło nie do poznania!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies