Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Urszulla 22:20, 19 cze 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22302
sylwia_slomczewska napisał(a)

Jesienia sójki sobie chowają na zimę, a potem jak zapomną gdzie to rośnie. Dwa lata temu przyłapałam nawet na fotce taką akcję U nas grzmi coraz bliżej, ale bardzo mocno....


U mnie po burzy, nie było źle. Sójkę kiedyś złapałam jak kanapkę z pasztetem ukradła psu z miski i schowała w trzmielinę.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 22:22, 19 cze 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 84549
Urszulla napisał(a)


Prześliczne te zdjęcia

Zieleżniaki są urocze, fajnie że Ci kwitną Trytoma olbrzymia, ja mam tą małą, więc ślimaki wiosną się nią objadają. Oczywiście ładnie jak jest skoszone.

U mnie w trytomie siedzą, ale nigdy jej nie jadły....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:23, 19 cze 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 84549
Urszulla napisał(a)


U mnie po burzy, nie było źle. Sójkę kiedyś złapałam jak kanapkę z pasztetem ukradła psu z miski i schowała w trzmielinę.

Ta burza formuje się bezpośrednio nad nami, niebo nie gaśnie jest potężna, ale na razie bez deszczu.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ajka 00:23, 20 cze 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4582
sylwia_slomczewska napisał(a)



O Boziu, jaka łąka liliowców Szał !
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki okolice Wrocławia
Urszulla 08:20, 20 cze 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22302
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ta burza formuje się bezpośrednio nad nami, niebo nie gaśnie jest potężna, ale na razie bez deszczu.


U mnie było tak samo, w sumie to nie było źle, popadało. Ale w taki upał dobrze że się schłodziło. Dziś luzik, jutro ostatni dzień w pracy i urlop. Czekam na odzew.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 12:22, 20 cze 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 84549
Urszulla napisał(a)


U mnie było tak samo, w sumie to nie było źle, popadało. Ale w taki upał dobrze że się schłodziło. Dziś luzik, jutro ostatni dzień w pracy i urlop. Czekam na odzew.

Rano byłam tylko szklarnię otworzyć, w podwórku było ok, nie wiem jak na dużym ogrodzie bo nie miałam czasu. Ale dużo nie padało, wiało mocno, pioruny w większości były poziome w chmurach.
Na jutro wieczór i noc zapowiadają masakrę włącznie z tornadami oby nie.
Dziś mam plan zrobić porządek z żyrafową. Po deszczu powinno wychodzić z korzeniami. Mam na popołudniu opiekę do babci, pogoda dobra chcę wykorzystać na maxa.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:23, 20 cze 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 84549
ajka napisał(a)


O Boziu, jaka łąka liliowców Szał !

To jedna z moich najstarszych rabat
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 23:34, 20 cze 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14505
sylwia_slomczewska napisał(a)

Trzeba do nich sporo siły, a ręce i ramiona bolą, pielenie było wiosną teraz szarpanie bo rosną jak na dopalaczach i poniekąd to fakt bo wszak wiosna obornik po rabatach sypany, a wody im nie brakowało. Ręce do tej roboty dwie, na tak dużym ogrodzie to nim dojdę do końca rabat trzeba zaczynać od początku, a tam już chwasty sięgające pasa. I tak w kółko.



To jest mankament dużych ogrodów. Też tylko drapie motyka. Później grabiami rozgarne i samo wyschnie.

Jednak rośliny masz piękne, chwastów nie widać.

Najgorszy to skalniak tam niestety muszę pielic. Nie mogę dopuścić aby nasiona chwastów się rozsiały.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 13:19, 21 cze 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 84549
ElzbietaFranka napisał(a)



To jest mankament dużych ogrodów. Też tylko drapie motyka. Później grabiami rozgarne i samo wyschnie.

Jednak rośliny masz piękne, chwastów nie widać.

Najgorszy to skalniak tam niestety muszę pielic. Nie mogę dopuścić aby nasiona chwastów się rozsiały.

Też się staram pilnować żeby chwast który na rabacie rośnie nie miał szans na samosiew. Ale i tak z roku na rok sił mamy coraz mniej. Jeszcze kilka lat temu oplewienie wszystkich rabat w ogrodzie zajmowało mi dwa tygodnie. Po pierwszym covidzie potrzebowałam na to samo już miesiąc, teraz półtora to mało. A wiadomo, że w ogrodzie nie tylko plewienie jest do roboty. U nas dochodzi do tego remont.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:08, 23 cze 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 84549
Remontowo
Zeszła sobota zeszła nam na oczyszczaniu istniejących słupków i ich malowaniu



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies