Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Gruszka_na_w... 22:58, 12 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21550
sylwia_slomczewska napisał(a)
Pytanie mam do znawców tematu


Czy taką trawkę jak na moim mostku (dziś pierwszy raz koszoną) mam teraz czymś zasilić czy już za późno i raczej nie nawozić przed zimą, chodzi mi o dobre jej przezimowanie. I jeśli tak to czym ? Mam Yara mila complex w domu.


Teraz się stosuje nawóz fosforowo- potasowy. Nazwy handlowe bywają różne. To może być polifoska, polisfoska, nawóz jesienny. Oba pierwiastki sprzyjają dobremu zimowaniu roślin. Spokojnie możesz też tym nawozem podsypać magnolie. Dolistnego nawożenia już chyba nie ma sensu stosować, bo liście i tak wkrótce opadną. Ewentualnie zrobić oprysk chelatem żelaza. Octem to raczej nie podlewaj. Lepiej zakwasić glebę dębowymi liśćmi, igłami sosny, siarką, fusami kawy.

Edit nawożenie jesienne trawnika możesz zrobić jeszcze z początkiem października.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 00:44, 13 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81128
mira napisał(a)
Nie mam magnolii to nie wiem ale czujność potrzebna.

Zobacz do mnie i doradź co posadzić - pokaz to swoje kiwi i czy masz owocki

W czerwcu po drugim cięciu

kwitło obficie


o a tu widać jak wąsy puszcza

Owocki zawiążały się ledwie trzy szt i obecnie mają wielkość paznokcia u kciuka....no może ciut więcej, twarde jeszcze więc pewnie nie zdążą dorosnąć i dojrzeć
W zeszłym roku były dwa, ale nie spróbowaliśmy bo albo ptaki nas ubiegly, albo opadły
Biorąc pod uwagę sadzenie maleńkiego patyczka z gołym korzeniem i to, że w pierwszą wiosnę wymarzło prawie całe, a na każdą zimę owijam to nie wiem czy warto je mieć do tego w odbiorze raczej ciężkie, choć liście ładne zielone i przebarwiają się jesienia bodajrze w żółty
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:45, 13 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81128
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Teraz się stosuje nawóz fosforowo- potasowy. Nazwy handlowe bywają różne. To może być polifoska, polisfoska, nawóz jesienny. Oba pierwiastki sprzyjają dobremu zimowaniu roślin. Spokojnie możesz też tym nawozem podsypać magnolie. Dolistnego nawożenia już chyba nie ma sensu stosować, bo liście i tak wkrótce opadną. Ewentualnie zrobić oprysk chelatem żelaza. Octem to raczej nie podlewaj. Lepiej zakwasić glebę dębowymi liśćmi, igłami sosny, siarką, fusami kawy.

Edit nawożenie jesienne trawnika możesz zrobić jeszcze z początkiem października.

Dzięki Haniu, to tak zrobię
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 08:33, 13 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)

W czerwcu po drugim cięciu

kwitło obficie


o a tu widać jak wąsy puszcza

Owocki zawiążały się ledwie trzy szt i obecnie mają wielkość paznokcia u kciuka....no może ciut więcej, twarde jeszcze więc pewnie nie zdążą dorosnąć i dojrzeć
W zeszłym roku były dwa, ale nie spróbowaliśmy bo albo ptaki nas ubiegly, albo opadły
Biorąc pod uwagę sadzenie maleńkiego patyczka z gołym korzeniem i to, że w pierwszą wiosnę wymarzło prawie całe, a na każdą zimę owijam to nie wiem czy warto je mieć do tego w odbiorze raczej ciężkie, choć liście ładne zielone i przebarwiają się jesienia bodajrze w żółty


Dzięki Sylwia. To rzeczywiście ciężkie pnacze i dobór miejsca jest bardzo ważny. Do owocowania potrzebne są dwa męski i żeński więc może w tym problem. W czy Pani Ja kupiłam odmianę taka że wystarczy jeden. No ale nie posadzkę w miejscu gdzie chciałam. Raz jeszcze dziękuję za czujność.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:24, 13 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81128
mira napisał(a)


Dzięki Sylwia. To rzeczywiście ciężkie pnacze i dobór miejsca jest bardzo ważny. Do owocowania potrzebne są dwa męski i żeński więc może w tym problem. W czy Pani Ja kupiłam odmianę taka że wystarczy jeden. No ale nie posadzkę w miejscu gdzie chciałam. Raz jeszcze dziękuję za czujność.

Mireczko mój egzemplarz jest samopylny tak pisało i dlatego sie zdecydowałam, ale ilość owoców jak na tak duży egzemplarz nie powala, ani ich rozmiar. Pytałaś o cięcie i kwitnienie, ja cięłam w momencie jak pączki już były i było wiadomo co uciąć, a co nie, a potem to już tnę na bieżąco te wasy bo sporo ich i długie mocne.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasiolaaa 22:18, 13 wrz 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
przepiekna roslinka pnaca wczesniej jej nie znalam buziaki Sylwuś
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
sylwia_slomc... 22:26, 13 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81128
Liście ma ładne, ale kwiaty schowane pod listowiem więc słabo widoczne w trakcie kwitnienia
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:29, 13 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81128
Plony ostatnio zebrane



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasiolaaa 22:33, 13 wrz 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
brzoskwinki masz ja ktore dostalam od sasiada juz przedwczoraj zrobilam dzemy
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Milka 05:07, 14 wrz 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
U ciebie Sylwia nadrobić nie sposób, fotki obejrzałam, działacie, jak zwykle, ogród dojrzewa, zbiory cudne.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies