Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 23:21, 15 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81128
Dorii napisał(a)
Ech, jakie niebo.
Czy na łączce masz mieczyki, dobrze widzę? To jakieś zimujące u nas?

Tak mieczyki, posadziłam cebulki przybyszowe, takie malusieńkie, nie spodziewałam się, ze zakwitną, nie one nie zimują u nas, ale skoro zim ostatnio nie ma to może się uda, a żal było mi wyrzucić, dostały szansę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:22, 15 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81128
zszywka napisał(a)
Ta łąka będzie pięknie wyglądać z chatką i studzienką, szarłaty mają piękny kolor

Zobaczymy jaka tu urośnie, inna ziemia niz u góry i więcej wilgoci
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
tulucy 05:25, 16 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12887
Nasza też krwawi, ale jeść nie odmiawia przestawiła się na domowe jedzenie raz dwa, a że to miękkie, to nie ma problemu. Tylko dla mnie dodatkowy kolejny obowiązek, żeby dla niej osobny garnuszek był szykowany
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
sylwia_slomc... 07:06, 16 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81128
A to nasza ani karmy, ani gotowanego, zależy od dnia. Nawet pół normy nie zjada, ale rośnie ładnie tyle, że szczuplutka jest.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Katkak 08:43, 16 wrz 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Najfajniejsze jest ti, że ogród znów daje Wam radość, a nie rozgoryczenie i ibawy. I nawet żuraw się pojawił. Super pasuje i do chatki i do klimatu. Szmaragdowa zachwyca nieprzerwanie. Ściskam Sylwuś.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
tulucy 08:44, 16 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12887
Nasza też szczuplutka, ale przybiera, więc jest ok Sylwia, a Ty swoją to będziesz jakoś szkolić? Sama? masz jakieś sprawdzone sposoby?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
sylwia_slomc... 09:35, 16 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81128
Katkak napisał(a)
Najfajniejsze jest ti, że ogród znów daje Wam radość, a nie rozgoryczenie i ibawy. I nawet żuraw się pojawił. Super pasuje i do chatki i do klimatu. Szmaragdowa zachwyca nieprzerwanie. Ściskam Sylwuś.

Żuraw trochę do poprawy bo jeszcze drążka w dół brakuje, ale to już pikuś. Musieliśmy coś zacząć robić bo już miałam dość tamtego widoku po powodzi duże oczko przerobimy dopiero wiosną, ale to z balii trzeba jeszcze w tym sezonie rozgrzebać i zrobić wyżej, a jeszcze sadzenie cebulowych, o plewieniu myśleć na razie nie chcę bo wcześniej łąka do koszenia musowo, suszenie siana i ogniska.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:40, 16 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81128
tulucy napisał(a)
Nasza też szczuplutka, ale przybiera, więc jest ok Sylwia, a Ty swoją to będziesz jakoś szkolić? Sama? masz jakieś sprawdzone sposoby?

Myślę, że sama Już dwa razy sama sobie szkoliłam psy. Lara już umie prawie dobrze chodzić przy nodze, daje obie łapy, siad, zostań bez problemu jeśli jest uwiązana( grzecznie czeka) uczymy się waruj wszystko bez smakołyków bo nie interesują Jej prawie wcale. No i wreszcie oswoiliśmy szczotkowanie
Jest fajne forum o Owczarkach, przypomnij wieczorem to podeślę linka tam znajdziesz linki do szkoleń samodzielnych.
Czytałam też fajną książkę angielskiego behawiorysty pt. "Okiem psa" uważam, że świetna wiele zachowań tłumaczy i jak sobie z nimi poradzić też, a wszystko na przykładach.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
tulucy 10:45, 16 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12887
Dzięki, przypomnę się Książki idę szukać
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Urszulla 18:57, 16 wrz 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21710
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ma gdzie , a ostatnio ma też z kim bo znaleźliśmy w dalszym sąsiedztwie kolegę

i szaleją


a kolega równe dwa miesiące starszy tylko




Świetne zdjęcia a ogród właśnie teraz mi się najbardziej podoba, wcale nie latem.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies