Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 12:18, 20 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Pszczelarnia napisał(a)
Sylwia, torebka stawowa może się nie odbudować i będzie puchł a potem "wisiał".

Konieczne jest obejrzenie przez lekarza.


Fajna ta śliwa Hessei. Fajna!

Ewo nie jestem w stanie go wyprostować bo boli staw od góry, już dwa szpitale dziś ze skierowaniem zaliczyłam, półtorej godziny czekania w kolejce żeby się dowiedzieć, że nie mają chirurgii urazowej( a na tablicy pisze, że jest) masakra jakaś. W kolejnym powiedzieli, że skierowanie powinno być do ortopedy, ciekawe co powiedzą, obym nie musiała jeszcze raz jeździć
Bardzo jestem tym palcem zmartwiona, teraz bardziej boli niż tydzień temu
Mnie się jej pokrój nie podoba przez ten pusty środek. Chyba źle została zaszczepiona.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:19, 20 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
galgAsia napisał(a)
Bez unieruchomienia raczej marne szanse...

Też tak myślę, ale jak pytałam to się lekarz upierał, że nie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:20, 20 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Ania111 napisał(a)



Sylwia ,

...aż miło się ogląda

Dzięki Aniu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:22, 20 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Agania napisał(a)

Sylwuś u mnie wrzosy mają zupełnie inne środowisko niż u Ciebie.
Nie ma włókniny, jest dużo ściółki podłoże oddycha i korzenie
rosną w ziemi nie wrastają w szmatę, ja bym w takim razie mocnej wyścółkowała

U mnie w szmatę też nie wrastają, ziemię im mocno rozluźniałam totrfem i piachem. Dwie zimy za nimi stąd mohe pytanie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agania 12:33, 20 lis 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Jak zimują to nie ma co się przejmować
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
galgAsia 12:34, 20 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Sylwia, jeśli mogę się powymądrzać - Ty tą dłonią normalnie pracujesz, w sensie: nie masz innego niż bólowe ograniczenia ruchomości? To ja bym chociaż bandażem elastycznym tę łapkę ścisnęła, żeby tę ruchomość ograniczyć. I do ortopedy, nie do chirurga . Bo chirurg nie ogarnie uszkodzenia torebki czy ścięgna...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
sylwia_slomc... 16:57, 20 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
galgAsia napisał(a)
Sylwia, jeśli mogę się powymądrzać - Ty tą dłonią normalnie pracujesz, w sensie: nie masz innego niż bólowe ograniczenia ruchomości? To ja bym chociaż bandażem elastycznym tę łapkę ścisnęła, żeby tę ruchomość ograniczyć. I do ortopedy, nie do chirurga . Bo chirurg nie ogarnie uszkodzenia torebki czy ścięgna...

Asiu dziś zaliczyłam trzy szpitale, a skończyło się na wizycie prywatnej. Półtorej godziny w kolejce do rejestracji żeby się dowiedzieć, że mają tylko chirurgię miękką, a dawniej była też kostna w kolejnym to samo tylko bez czekania, nauczona przykładem najpierw spytałam czy mam po co stać w ogonku. Dowiedziałam się gdzie mają pojechałam. Spytałam znowu odpowiedź tak proszę czekać 272 byłam w ogonku a jak się dopchałam już to usłyszałam, że lekarz mnie przyjmie dopiero w lipcu przyszłego roku. Dobrze, że na palec się nie umiera bo bym nie dożyła
Więc dostałam się do neurochirurga ortopedy prywatnie i dowiedziałam się, że uszkodzona torebka i więzadła, palec w szynę na dwa tyg. Albo na cztery zależy jak się goił będzie i to wcale nie na prosto tylko w półzgięciu. W między czasie zrobić usg czy nie dostały się w środek stawu odpryski kostne. Na temat kompetencji lekarza z izby przyjęć powiedział że się nie będzie wyrażał, cisnęło Mu się na usta
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:58, 20 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Agania napisał(a)
Jak zimują to nie ma co się przejmować

Może tylko najmłodsze nakryję tymi workami co zawsze, bo straszą jak diabli całą zimę, a i palucha mam unieruchomionego
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
galgAsia 17:32, 20 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
sylwia_slomczewska napisał(a)

Asiu dziś zaliczyłam trzy szpitale, a skończyło się na wizycie prywatnej. Półtorej godziny w kolejce do rejestracji żeby się dowiedzieć, że mają tylko chirurgię miękką, a dawniej była też kostna w kolejnym to samo tylko bez czekania, nauczona przykładem najpierw spytałam czy mam po co stać w ogonku. Dowiedziałam się gdzie mają pojechałam. Spytałam znowu odpowiedź tak proszę czekać 272 byłam w ogonku a jak się dopchałam już to usłyszałam, że lekarz mnie przyjmie dopiero w lipcu przyszłego roku. Dobrze, że na palec się nie umiera bo bym nie dożyła
Więc dostałam się do neurochirurga ortopedy prywatnie i dowiedziałam się, że uszkodzona torebka i więzadła, palec w szynę na dwa tyg. Albo na cztery zależy jak się goił będzie i to wcale nie na prosto tylko w półzgięciu. W między czasie zrobić usg czy nie dostały się w środek stawu odpryski kostne. Na temat kompetencji lekarza z izby przyjęć powiedział że się nie będzie wyrażał, cisnęło Mu się na usta

Sylwuś, cieszę się, że trafiłaś wreszcie na fachowca, choć długo to trwało.... Na przyszłość będę się wtrącać wcześniej , bo od początku mi to nie wyglądało... Do Świąt się zagoi Buźka
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 18:21, 20 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Oj współczuję bardzo kontaktu z tymi konowałami. Dobrze, że kompetentny lekarz wreszcie ocenił odpowiednio uraz. Choć nie rozumiem, czemu usg od razu nie zrobione

Szybkiego gojenia życzę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies