Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

mikina34 10:42, 13 sie 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
W warzywniku na razie zielono, pomidorki są i owszem ale ni konia nie chcą się zarumienić


____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 10:50, 13 sie 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Cukinia za to szaleje, nie nadążam rozdawać i przerabiać



Rosną nowe sałaty i szpinak



Pory i selery nabierają masy



Buraki czekają na zbiór, ale nowe też już rosną



Papryka też tuż, tuż...


____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 10:53, 13 sie 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Fajnie tak wyskoczyć do ogrodu, urwać marchewki, fasolki, pora i upitolić curry warzywne co prawda kalafior kupny ale w przyszłym roku spróbuję wysiać u siebie.
Z brokułami poszło średnio, te z wiosny głownie wpierniczał tantniś krzyżowiaczek, coś tam wysrosło, posiałam drugą partię na jesień, zobaczymy, może będzie lepiej.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 10:57, 13 sie 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
A może ktoś mądry się wypowie, jakbym chciała posadzić kilka ziemniaków to jak daleko od pomidorów? czy jest na to jakaś reguła? co prawda teraz ziemniaków nie miałam, a zaraz na pomidorach była...
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
gobasia 11:14, 13 sie 2020


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
mikina34 napisał(a)
W warzywniku na razie zielono, pomidorki są i owszem ale ni konia nie chcą się zarumienić




Pomidory piękne.

Zeby szybciej dojrzały ,zetnij wierzchołki zostawiaajac 2-3 liście nad ostatnim gronem z małymi owocami.To samo z papryką,nad owocem wielkości orzecha włoskiego
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
sylwia_slomc... 11:19, 13 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81567
Ziemniak od pomidora najdalej jak masz możliwość. Co do powojników teraz od razu podlej czosnkiem z nadmanganianem i wiosną powtórz, do tego jeśli mocno go wzięło zetnij przy ziemi i spal on może jeszcze w tym sezonie odbije, a na pewno wiosna od korzenia. Ja tak raz robiłam jak złapało. Teraz zdrowy. Pytanie jeszcze tylko mu te liście dolne brązowieją czy młode pędy więdną również, bo samo brązowienie od dołu się zdarza, ale to nie musi być od razu uwiąd. Przy uwiądzie pędy więdną i zamierają.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mikina34 12:32, 13 sie 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
gobasia napisał(a)


Pomidory piękne.

Zeby szybciej dojrzały ,zetnij wierzchołki zostawiaajac 2-3 liście nad ostatnim gronem z małymi owocami.To samo z papryką,nad owocem wielkości orzecha włoskiego


Wierzchołki już dawno ucięte, bałam się, ze te zawiązane owoce w ogóle nie urosną, obcięłam żeby te co są zdążyły nabrać masy.
Maskara w tym roku, już myślałam, ze nic z nich nie będzie przez to zimno...

Ale paprykę muszę w takim razie ciachnąć tak jak piszesz

Dziękuje
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 12:36, 13 sie 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ziemniak od pomidora najdalej jak masz możliwość. Co do powojników teraz od razu podlej czosnkiem z nadmanganianem i wiosną powtórz, do tego jeśli mocno go wzięło zetnij przy ziemi i spal on może jeszcze w tym sezonie odbije, a na pewno wiosna od korzenia. Ja tak raz robiłam jak złapało. Teraz zdrowy. Pytanie jeszcze tylko mu te liście dolne brązowieją czy młode pędy więdną również, bo samo brązowienie od dołu się zdarza, ale to nie musi być od razu uwiąd. Przy uwiądzie pędy więdną i zamierają.


Czyli miksturę muszę sporządzić i podlać. chyba go za płytko wkopałam, na szczęście mam lekki dołek, podsypię ziemi i może będzie mu lepiej i zdrowiej.
Mojemu poraziło głownie liście, wycięłam te z oznakami choroby.

Co do ziemniaków to wygląda na to, że chyba sobie daruję, po co mam potem sie denerwować czy zachorują

dzięki Sylwio


____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
deszczowymaj 12:51, 13 sie 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
mikina34 napisał(a)
size=360x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/210/2101205/original.jpg[/img]


O a tu widzę świetny patent czy tą są te małe skrzynki ?

____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
mikina34 13:05, 13 sie 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
deszczowymaj napisał(a)


O a tu widzę świetny patent czy tą są te małe skrzynki ?


To są klasyczne skrzynki "na jabłka" 30 x 40, świetnie sprawdzają się tez kastry budowlane, takie min. 80l, oczywiście z nawierconymi otworami w dnie
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies