Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Biały domek pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Biały domek pod lasem

Sebek 11:11, 07 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No nie zauważyłem

Ale Dasia pisała, że chce tam coś posadzić w tym roku jeszcze - no ale na początek kostka....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Joanka 21:50, 07 wrz 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Piękny przedogródek się zapowiada
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Kaisia 22:00, 07 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Witaj. W takim miejscu widać spory potencjał, masz całe pooolleee do popisu, ale i pracy sporo przed Wami.
Jestem ciekawa dalszego ciągu.

Ogrodzenie to dobry pomysł na początek.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Dasia 22:08, 07 wrz 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Hanka to nie jest nasze miejsce wypoczynkowe, to ekipa od kostki przerwę na kawę sobie tam robiła, więc daliśmy im stary roboczy stół i stołek. Zresztą ta cała graciarnia wkrótce stamtąd zniknie i pojawi się... no tu jeszcze myślę Sebku wiem, że tam trzeba darń zdjąć, ale to jeszcze chwilkę, niech się uporają z tą kostką. Na dziś wygląda to tak:


Przy ścianie domu będzie jeszcze pasek kostki. Śmietnik oczywiście zmieni swoje miejsce, choć takie ustawienie było bardzo wygodne, zwłaszcza jak trzeba było szybko pozbyć się pampersa z zawartością
Czekam na podpowiedzi w sprawie nasadzeń w tym miejscu. To jest strona północna, trochę słońca latem jest o wschodzie, zachodnie zasłania dom sąsiada i jego drzewka, które niebawem podrosną. Od wschodu na razie pole, ale okolica rozwojowa, więc nie wiadomo jak długo.
____________________
Biały domek pod lasem
Dasia 22:10, 07 wrz 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Jak wy to robicie, że zaglądacie na tyle wątków? Ja chciałam poczytać co u kogo od początku wątków, ale tyle tego, że nie daję rady Koniec końców prawie nic nie piszę
____________________
Biały domek pod lasem
monteverde 22:24, 07 wrz 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Dasia widzę,że masz palety na kompostownik wybierz darń przy schodach nawieź ziemi do zimozielonych tzn, o kwaśnym ph i jeżeli to północna strona posadź rh, azalie, jakieś niskie iglaki i obsyp to wszystko korą
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
hanka_andrus 22:27, 07 wrz 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dasiu,przecież wiem,że to nie wasze wypoczynkowe!Miejsce zacienione,to i rośliny cieniolubne trzeba wsadzić......
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hania 22:42, 07 wrz 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
Witaj,myślę tak samo jak Hania,że jest to dobre miejsce dla azali i rh. Ze względu na bliskość lasu ,ziemia może być odpowiednia,piaszczysta iprzepuszczalna można dodać kwaśnego torfu. Lubią cień....
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
Dasia 22:47, 07 wrz 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Kompostownik jest w planach, ale sama nie dam rady, a mój połówek to typ domowo-komputerowy i muszę go mocno mobilizować do pracy w ogrodzie. A że on aktualnie rekonwalescent to ciężko z mobilizacją
Do rh i azalii jakoś nie nabrałam przekonania, może na razie Nie widzę ich w sielskim ogrodzie, chyba, że mnie przekonacie
To może trochę swoich pomysłów rzucę, żeby było się do czego odnieść.
Myślałam raczej o jakimś cisie, takim krzaczastym, choinie kanadyjskiej - to na tło. Przy schodach po prawej stronie chcę posadzić bluszcz, żeby w przyszłości piął się do samej góry.
Z niższych roślin - myślałam o miodunce i turzycach. A na samym dnie - albo też bluszcz, albo kopytnik.
To był plan jak ten przedogródek miał być o połowę mniejszy Teraz różnica poziomów sprawiła, że kostka została inaczej zaprojektowana i trzeba chyba więcej roślin. Dom jest biały, kostka będzie szara, trochę bym to chciała jakimiś kolorami ożywić.
____________________
Biały domek pod lasem
Dasia 22:50, 07 wrz 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Ziemia u mnie gliniasta, piasek chyba jest, ale w dalszej części działki, bo tam już inna klasa gleby. Wokół domu raczej ciężka glina, jak głębiej pokopać, to taka ruda, że cegły można robić
____________________
Biały domek pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies