Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Biały domek pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Biały domek pod lasem

magnolia 08:22, 04 lis 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
tak, to sa propozycje do cienia na cięższą glebę. Glinę dobrze by było rozluźnić np. kompostem, pod każde nasadzenia. .
Twoje gatunki nie wszystkie nadają się do cienia,ale możesz wykorzystać i ładnie będzie z
Carex morrowii Irish Green. A masz go trochę, choć kilka sztuk?
Panicum virgatum Rehbraun' , Festuca amethistina April Green mogą być w półcieniu ( ale nie w cieniu), a reszta to jednak słońce (miskanty dadzą radę w lekkim półcieniu).

____________________
Dasia 15:17, 13 lut 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Czas się brać poważnie za projekt, a mnie jakoś trudno się zmobilizować. Tyle jest ślicznych roślin, jak tu wybrać, żeby potem nie żałować. Ale w tym roku koniecznie muszę podziałać przynajmniej przed domem, bo całości nie udźwignę finansowo i czasowo.
____________________
Biały domek pod lasem
justi 16:57, 13 lut 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Ciekawa jestem co wybierzesz i jak ukształtujesz rabaty w swoim ogrodzie, blisko lasu.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Dasia 20:36, 13 lut 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Zaczynam od rabatki pod oknem.
Pierwsze zamówienie poszło:
- kopytnik,
- bergenia,
- trawa carex morrowii Green Dance (dokupiłam więcej)
Już tam rośnie bluszcz, który ma się w przyszłości piąć do góry. Są też żurawki Palace Purple i trochę sadzonek biało-zielonej trzmieliny.
Myślę jeszcze o parzydle leśnym na tył, jakichś hostach oraz o świerku srebrnym jako głównym elemencie.
Spróbuję to rozrysować, ale już nie dziś, bo jutro mam o 5 wstać, a w domu jeszcze parę rzeczy do zrobienia.
____________________
Biały domek pod lasem
Dasia 19:33, 11 mar 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Kolejny miesiąc minął, a ja dopiero dziś na dobre wróciłam do planowania i projektowania ogrodu.
Robię zestawienie moich roślinek - tych posiadanych, zamówionych i tych, które mogę skubnąć od mamy. Potem planuję zabawę kredkami.
Projektu brak, ale sezon ogrodniczy rozpoczęłam wczoraj. Przycięłam moje trawki na przechowalnikach.
Jak patrzę na mój teren to czasem czuję przerażenie, jak to ogarnąć, a czasem mam wizję mojego pięknego ogrodu. Oby wizja zwyciężyła
____________________
Biały domek pod lasem
Joanka 20:23, 11 mar 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Dasiu pokaż nam fotki z wczorajszych prac
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Gardenarium 20:25, 11 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wątek się rozkręca z wiosną. Koniecznie pokazuj fotki to więcej osób Cię odwiedzi
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:33, 11 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli mogę mieć radę. Wydziel sobie ogród przy domu, a resztę albo zasiej trawnik, albo uprawiaj cięższym sprzętem wypożyczonym od zaprzyjaźnionego sąsiada.
Tę część najbliższą przy domu obsadzaj. Inaczej nie podołasz i się załamiesz

Grab wiosną sprzedają na pęczki kopany i wtedy jest tanio. Zajrzyj w art. o żywopłotach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dasia 20:34, 11 mar 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Witam miłych gości
Nie mam fotek z wczorajszego dnia, prace nie były planowane. Czekałam aż mi auto trochę podeschnie po myciu i poszłam obejrzeć trawki, a potem po sekator i po wszystkim
Ale będą fotki, będą.

Zastanawiam się nad moim drzewkiem choinkowym - jak posadzę świerka, a one rosną bardzo wysoko, to jak się takie drzewo przy podcinaniu zachowuje? Pień wolniej rośnie? Po jakimś czasie będzie nieproporcjonalne? A co z korzeniami blisko domu (u mnie jakiś metr, półtora będzie). Wyjaśnijcie laikowi
____________________
Biały domek pod lasem
Gardenarium 20:38, 11 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Znalazłam ofertę na grab

Wygląda na to, że sadzonka kosztuje 1 zł.

Przez internet nie kupuję, ale popatrz sobie i poszukaj w necie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies