Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Biały domek pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Biały domek pod lasem

Dasia 20:38, 11 mar 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Gardenarium napisał(a)
Jeśli mogę mieć radę. Wydziel sobie ogród przy domu, a resztę albo zasiej trawnik, albo uprawiaj cięższym sprzętem wypożyczonym od zaprzyjaźnionego sąsiada.
Tę część najbliższą przy domu obsadzaj. Inaczej nie podołasz i się załamiesz

Grab wiosną sprzedają na pęczki kopany i wtedy jest tanio. Zajrzyj w art. o żywopłotach


Ja mam działki pół ha, ale na szczęście większość nadal wujek uprawia i mam nadzieję, że jeszcze nie zrezygnuje. W tym roku chcę jakoś zacząć obsadzać przed domem, czyli ok 30m na 30m. Zwłaszcza to blisko domu i jeden bok chcę zrobić, bo z drugiej strony płot najpierw potrzebny. Jak zwątpię w jakąś część to pewnie łąkę kwietną sypnę. Tylko nie wiem jak potem się z nią uporam.
____________________
Biały domek pod lasem
Dasia 20:46, 11 mar 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Gardenarium napisał(a)
Znalazłam ofertę na grab

Wygląda na to, że sadzonka kosztuje 1 zł.

Przez internet nie kupuję, ale popatrz sobie i poszukaj w necie.


Widziałam tą ofertę, ale jeszcze się chwilkę wstrzymam z drzewkami. Mam zaprzyjaźnionego leśnika, obiecał mnie zabrać do szkółki, gdzie mu przysługują rabaty. Muszę mu się przypomnieć w najbliższym czasie.
____________________
Biały domek pod lasem
Dasia 22:57, 18 mar 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Obiecane zdjęcia moich trawek:
____________________
Biały domek pod lasem
Dasia 16:54, 25 mar 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
We wszystkich poradnikach piszą, żeby nie zaczynać ogrodu od kupowania roślin, tylko od planu i projektu. Jak większość poczatkujących już zgrzeszyłam
Na razie to zamówienia, część czeka u mamy w piwnicy, niewiele posadzone, więc da sie naprawić jakby co .
Ale moje małe zakupy to nic, bo w prezencie dostałam kilkanaście liliowców
Dobrze, że mnie w porę uprzedzono, to zdązyłam wyprosić zmianę zamówienia - z kilkunastu różnych, w każdym możliwym kolorze, na zestawy bardziej stonowane.
____________________
Biały domek pod lasem
justi 17:01, 25 mar 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Oj tam każdy popełnia takie grzeszki zakupowe. Jak masz dużo miejsca możesz powsadzać gdzieś dalej i zrobic sobie taką rabatę-przechowalnik. A jak już wyznaczysz rabaty docelowe to przesadzisz.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Dasia 17:48, 25 mar 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Aparat mnie wkurza, bo popsuł mu się datownik. Przy każdym uruchomieniu każe aktualizować datę, a ja jestem niecierpliwa i szkoda mi czasu. W efekcie mam zdjęcia wymieszane, a ja uwielbiam chronologiczny porządek w zdjęciach
Zaraz wrzucę coś z dzisiejszych zdjęć, zanim zapomnę, że one są z dziś
____________________
Biały domek pod lasem
bogumila 17:56, 25 mar 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Dasia 18:00, 25 mar 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Justi, mam nadzieję, że lada chwila dopracuję projekt i przynajmniej część roślin pójdzie w miejsca docelowe.
Witaj Bogusiu, śliczna niezapominajka. Wczoraj oglądała rabatkę u mamy, gdzie się nasiały niezapominajki, chyba jej skubnę trochę, bo je uwielbiam, mimo że się rozsiewają.
____________________
Biały domek pod lasem
Dasia 18:36, 25 mar 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Pierwszy plan z painta - wschodnia strona domu. Płotu nie ma, nasza działka konczy się miedzą za miedzą zieleni się zboże sąsiada.
Szerokość od domu do miedzy - 9,5 m
____________________
Biały domek pod lasem
Dasia 18:37, 25 mar 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
____________________
Biały domek pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies