Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Biały domek pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Biały domek pod lasem

Monic 09:34, 15 kwi 2012


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Pochwal się fotkami z rabatki
____________________
mój ogród Monika
Dasia 18:25, 15 kwi 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
U mnie dziś od rana leje, nawet nie pomyslałam o aparacie.
Przed chwilą już zaczęłam pisać post, że zdjęcia innym razem, ale wyjrzałam za okno i widzę, że chwilowo nie pada. Wyszłam i popstrykałam trochę. Nie wiem co wyszło na zdjęciach, zaraz je przejrzę, czy nie było za ciemno na fotografowanie.
____________________
Biały domek pod lasem
justi 18:26, 15 kwi 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
U mnie też chwilowo przestało padać.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Dasia 18:48, 15 kwi 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004


Tak wygląda moja rabatka przed domem. Na razie bardzo mizernie, ale liczę, że rośłiny się rozrosną.
Teraz jeszcze został środek - choina kanadyjska i ... tu jeszcze myślę. Może coś podpowiecie.
edit - napis ogrodowisko mi podpisy fiołków zasłonił
I przeoczenie - obok podpisu niezapominajki brakuje po lewej ramki z podpisem "miodunka".
____________________
Biały domek pod lasem
Dasia 00:08, 16 kwi 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Troszkę więcej zdjęć z mojego ogródka.
Najmniejsza brzoza, która najszybciej wyuszcza listki:

tulipany jeszcze śpią, za to krokusy dziś padły pod naporem deszczu

w oczekiwaniu na rozkwit tulipanów, przed domem mam wesołe bratki
____________________
Biały domek pod lasem
Sebek 21:50, 20 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Bardzo fajne nasadzenia, roślinom nie szczędż florovitu - po nim bardzo się rozszaleją - zwłaszcza byliny

Mi tam brakuje....kul bukszpanowych

Jakbyś dała choinę na prawo i do góry trochę, a po łuku kulki? No i podsadzić je tojeścią aurea? Bo jakoś tam pusto będzie zimą, przynajmniej tak mi się wydaje ..
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Dasia 19:38, 04 maj 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Sebek napisał(a)
Bardzo fajne nasadzenia, roślinom nie szczędż florovitu - po nim bardzo się rozszaleją - zwłaszcza byliny

Mi tam brakuje....kul bukszpanowych

Jakbyś dała choinę na prawo i do góry trochę, a po łuku kulki? No i podsadzić je tojeścią aurea? Bo jakoś tam pusto będzie zimą, przynajmniej tak mi się wydaje ..


O gości miałam i nwet nie zauwazyłam
Dzięki za radę o florowicie, pomyślę.
Czyżby kule bukszpanowe były na ogrodowisku obowiązkowe? Jeszcze się do nich nie przekonałam. U mnie ma być swojsko, naturalnie, stąd jakoś nic szczepionego na pniu, bądź strzyzonego jak dotąd nie zmieściło się w koncepcji.
U mnie kwitną tulipanki, a ja działam (ale o tym później, bo chwilowo fotek brak i nikt na słowo nie uwierzy )
____________________
Biały domek pod lasem
Dasia 21:42, 05 maj 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Bardzo pracowity długi weekend za nami.
Ogarnęliśmy teren przed domem - ok 30m na 30 m. Całość była orana, bronowana, trochę ręcznego przewożenia ziemi, potem glebogryzarka. NIe chciałam stosować chemii, podejrzewam, że część chwastów przetrwało mimo grabienia, ale u mnie ma byc swojsko, więc może ujdzie troszkę chwastów w trawniku
Wzdłuż dojazdu posadziłam szpaler liliowców, za nimi rózne kwitnące krzewy, podsiane łaką kwietną.
W drugiej części posadziliśmy mały lasek, przed nim jest rabata trawiasto-byinowa. Sadzenie drzewek kończyliśmy dziś w deszczu, bo szkoda było trzymać je nadal doniczkach.
Ledwo żyję, ale jestem szczęśliwa patrząc za okno.
Zdjęcia może jutro wrzucę, o ile mi serwer i komputer pozwolą, bo wczoraj kilka razy próbowałam i nic nie szło
____________________
Biały domek pod lasem
Monic 09:39, 06 maj 2012


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Koniecznie wrzuć fotki. Będzie pięknie - to będzie nagroda za ciężką pracę
____________________
mój ogród Monika
Dasia 20:36, 06 maj 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004

Tak wygląda mój lasek(na zdjęciu bardzo niepozornie). Na drugim planie rabata trawiasto-bylinowa
tu ujęcie z północno-wschodniego krańca działki:

a tutaj szpaler z liliowców, po lewej widoczne krzewy na mieszany żywopłot liściasty

Tu ujęcie żywopłotu z drugiej strony, liliowce po lewej (trochę ucięte, bo się ktoś zaplątał na foto
____________________
Biały domek pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies