Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

ren133 13:19, 23 sie 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Marta, a z jakiego drewna macie zrobiony ten tarasik?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
magnolia 13:28, 23 sie 2018


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
ren133 napisał(a)
Marta, a z jakiego drewna macie zrobiony ten tarasik?


Z bardzo ekskluzywnego drewna- sosnowej calówki. To nasz ulubiony materiał. Tylko M. go imregnuje w roztworze miedziowym ( nie zielony, tylko w kolorze drewna jest, ale w pojemniku granatowy), a potem olejuje.
Poprzedni tarasik był z desek po budowie, niczym nie impregnowany i miał super kolor starej szmaty- u nas bardzo w cenie sa te barwy.
Koszty desek to chyba 300 zł.
Brakuje tarasowi jeszcze części, która będzie otwierana- M chce tam ukryć wąż ogrodowy
____________________
magnolia 13:28, 23 sie 2018


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
____________________
paulina_ns 13:31, 23 sie 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Uwielbiam takie klimaty a ten bluszcz na drzewach i na ziemi no zakochałam się ostatnio sama kupiłam bluszcz myślałam,że go puszczę po męża brzozie niestety nie dostałam pozwolenia idzie go opanować, czy jest ciężko? wciąż szukam miejsca dla swojego
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
magnolia 13:41, 23 sie 2018


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
on jest latwy w uprawie, sam rosnie. Najlepiej mieć na niego sporo miejsca i wokoło trawnik, wtedy nadmiar kosi się kosiarką, a raz w sezonie wycina się pędy łażące po gruncie.
Ale i przy ścieżkach też da radę, wtedy trzeba wyciąć pędy wyłażące ok 2 razy na rok.
Tylko naprawde sporo miejsca warto mu dać, wtedy ładnie wygląda i nie wymaga roboty . Ja lubię w nim hodować większe rośliny- np hosty big daddy
____________________
beata_m 13:41, 23 sie 2018


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
wielki szacunek dla Was dziewczyny i dla Gosi i dla Magnoli zupełnie inne ogrody i w każdym taki niepowtarzalny klimat : macham ciepło
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
abiko 13:53, 23 sie 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Magnolia bardzo klimatyczny te Twój ogródZauważyłam łan świecznic.. dużo ich tam masz?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
ren133 14:07, 23 sie 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
magnolia napisał(a)


Z bardzo ekskluzywnego drewna- sosnowej calówki. To nasz ulubiony materiał. Tylko M. go imregnuje w roztworze miedziowym ( nie zielony, tylko w kolorze drewna jest, ale w pojemniku granatowy), a potem olejuje.
Poprzedni tarasik był z desek po budowie, niczym nie impregnowany i miał super kolor starej szmaty- u nas bardzo w cenie sa te barwy.
Koszty desek to chyba 300 zł.
Brakuje tarasowi jeszcze części, która będzie otwierana- M chce tam ukryć wąż ogrodowy


Kurczę no patrz a my kupiliśmy sosnowe drewno na ławki do wgłębnika to połowa po pomalowaniu miała żywicę i trzeba było wymieniać

Ładny ten tarasik i kolor taki ciepły
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
magnolia 14:08, 23 sie 2018


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
dzięki dziewczyny.
świecznic mam chyba 7 szt- 5 razem i dwie w pobliżu. Prawdę mówiąc uwielbiam je. Brakuje tam tarasu przy domu nadal, więc nie jest to fotogeniczne miejsce,ale ładnie zgrały się tam świecznice z turzyca muskeogońską, trybulą leśną i białymi orlikami



____________________
magnolia 14:09, 23 sie 2018


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
ren133 napisał(a)


Kurczę no patrz a my kupiliśmy sosnowe drewno na ławki do wgłębnika to połowa po pomalowaniu miała żywicę i trzeba było wymieniać

Ładny ten tarasik i kolor taki ciepły


na ławki to świerk, sosna leje żywica cały czas, a świerk nie
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies