Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony zakątek z Antonówką

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zakątek z Antonówką

AnnaMS 15:25, 19 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
paradas napisał(a)
Chodziło mi o te malutkie ździebełka trawy przy ogrodzeniu. Jestem ciekawy efektu jak podrosną.
Dziękuję za nazwę odmiany hosty, myślałem że to zasługa deszczu a tu niespodzianka
Czy ona ma liście na "nóżce"?
Wątek jest zamknięty, kiedyś wrócę do prowadzenia zielonego pamiętnika

Tak, to ta Turzyca zwisła, miałam dwie stare kępy i podzieliłam je na sadzonki, przyciełam ją ale chyba nic z tego ... Jak była młoda wyglądała jak liliowiec
Mam takie słabe zdjęcia już starej kępy, kwitnie na 2m-owych łodygach takimi długimi "kluskami"


Ta hosta ma liście na nóżkach - ogonkach Liście tej odmiany wykładają się tworząc kopułkę - zdjęcia słabe bo robione przy dość dużym słońcu


Czekam na Twój wątek, pozdrawiam


____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AnnaMS 15:29, 19 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Dominika11 napisał(a)
Przepieknie oczu nie można oderwać

Witaj Dominiko Dziękuję, widzę że praca u Ciebie idzie na całego, miałaś nawet inspekcje Zajrzę na dłużej, pozdrawiam
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AnnaMS 15:47, 19 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Margarete napisał(a)
Czy tą wielką kępę hakonechloe złotej to masz w słoncu Aniu czy w pólcieniu. Mam hakonechloew aureola macra od kilku lat w lekkim półcieniu niedaleko wielkiego oerkuowca i co roku po zimie odżywa ale słabo przybiera na wielkość kepy, mam zwykłe zielone ( nie pamietam nazwy) w wiekszym cieniu pod świerkiem i porażka,kledwo po zimie wylazło z ziemi , wiec też nie dobre miejsce. Teraz kupiłam 2 sztuki Beni Kaze - tego co rudzieje czy czerwienieja na jesien i zastanawiam sie gdzie ję posadzic żebym za jakis czas mogła cieszyc sie fajnymi , ozdobnymi kępami.

Małgosiu ta trawa rośnie na słońcu, trzeba przy dużej suszy uważać aby listków nie zwinęła i tyle
Świerk swoimi korzeniami może ograniczać wzrost trawy, tak myślę, ale znawcą nie jestem Może potrzebuje większej swobody w koło siebie - byliny, inne trawy, tak jak na mojej rabacie, ale u innych chyba rośnie dobrze też przy drzewach i krzewach, sama nie wiem ...
Z mojej obserwacji wynika że słońce jej sprzyja i niskie sąsiedztwo
Próbuj, może uda Ci się znaleźć dogodne miejsce
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
greg66 16:00, 19 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
AnnaMS napisał(a)
Ziółka się suszą - cykoria podróżnik, krwawnik, wrotycz, kwiat mięty, dzika marchew, kalina, jarzębina, głóg, dzika róża, orzech włoski, słoneczniczek, jeżówka, marchew, pietruszka, pszenica ... liść hosty ... dzikie trawy





ale mi się podoba
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
AnnaMS 16:25, 19 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
greg66 napisał(a)


ale mi się podoba

Dziękuję lubię i chcę poświęcić tyle ziółek ile mogę, ludzie w dzisiejszych czasach niestety zbyt dużej wagi nie przykładają do tego co święcą, tylko jak ten bukiet wygląda ... same zioła są przepiękne plus plony polne i łąkowe w postaci różnorakich owocków oczywiście kilka kwiatuchów z ogrodu też można dorzucić
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
anabuko1 17:45, 19 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
AnnaMS napisał(a)
Ziółka się suszą - cykoria podróżnik, krwawnik, wrotycz, kwiat mięty, dzika marchew, kalina, jarzębina, głóg, dzika róża, orzech włoski, słoneczniczek, jeżówka, marchew, pietruszka, pszenica ... liść hosty ... dzikie trawy



a w sobotę drobny zakup poczyniłam był tylko jeden :-\


Aniu, piękny, bogaty bukiet
O, i udało si się kupić krwiściąg .Suuper. To niższy niż ten u Gosi ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
AnnaMS 19:05, 19 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
anabuko1 napisał(a)

Aniu, piękny, bogaty bukiet
O, i udało si się kupić krwiściąg .Suuper. To niższy niż ten u Gosi ??

Dzięki, może nie taki elegancki ale właśnie bogaty w zioła i owocki
Tak, to odmiana taka niska do 55cm., tego wielkiego trudno trafić, był jeszcze jeden odrobinę wyższy ale miał mniejsze szyszunie i w ogóle był jakiś taki sponiewierany słońcem
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AnnaMS 13:21, 20 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Dzisiaj muszę coś zrobić choć mam gigantycznego niechcieja ... jest pochmurnie i mam wrażenie jakby mi coś na głowę siadło wielkiego i ciężkiego
Dosyć marudzenia, łopata w dłoń i do dzieła
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
anna_g 13:40, 20 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Dzisiaj taki dzień, pochmurny ale ciężki. Na mojej głowie zdecydowanie też coś siedzi
Miłej pracy
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
AnnaMS 14:05, 20 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
anna_g napisał(a)
Dzisiaj taki dzień, pochmurny ale ciężki. Na mojej głowie zdecydowanie też coś siedzi
Miłej pracy

Aniu, właśnie zaczęło padać ... no i narobiłam ...
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies