Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzyłam sobie wrzosowisko

anuska2507 19:14, 10 lut 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
U mnie także sezon rozpoczęty: udało mi się przyciąć maliny.
Widziałam wczoraj, że szkółka w mojej wsi już wystawiła świeży towar Muszę zerknąć, co mają w ofercie. Może coś wypatrzę na swoją rabatę
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
ajka 23:57, 10 lut 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
O, a u nas jeszcze szkółka zamknięta, a myślałam, że wpadnę popatrzę za drzewami.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
LIDKA 15:06, 13 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7061
Przyszłam bo gdziś widzialam ze myślisz nad zmianą lini rabat na proste.
Mi się pidobaja fale i koła ale u innyych. Ja mam linie proste bo w takich dobrze sie czuję i mąż też.

A u Ciebie podoba mi się plan na te rabate z basenem.
Narusuj sobie z liniami prostymi. Porównasz i zdecydujesz.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
anuska2507 16:21, 13 lut 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
LIDKA, dzięki za wypowiedź No właśnie trochę gryzie mnie ta niekonsekwencja, ale układ rabat na froncie był niejako "narzucony" przez prosty kształt kostki.
A z tyłu... Już próbowałam zaprojektować linie proste, ale jakoś mi to nie gra, nie pasuje do ogrodu pod lasem. Nawet ostatnio wymyśliłam małą rabatkę przy domku narzędziowym, bo patrząc z domu miałoby się złudzenie takiej ścieżki prowadzącej do lasu.

Położenie basenu też jeszcze do rozważenia. Małżonek jest za tym, żeby nie zmieniać jego lokalizacji z uwagi na dostęp do prądu i wody. Więc przy warzywniku chyba w całości będzie rabata, a placyk z basenem dokleję do wrzosowiska po przeciwnej stronie...

Takie dylematy

Może przy okazji ktoś zechce zerknąć na moje umbry:

https://www.ogrodowisko.pl/watek/1036-wisnia-osobliwa-odm-kulista-prunus-cerasus-umbraculifera?page=43#post_8
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
LIDKA 19:20, 13 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7061
Co do wiśni nie doradze dobrze bo sie nie znam. Ja bym opryskała i dała ukorzeniacza w proszku. Wymieszać z ziemia i jeszcze tego roku w suche dni podlewac co jakiś czas.
Mój platan też odchorował przesadzanie. 1 a drugi też przesadzany wyglądał lepiej .
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
anuska2507 20:19, 13 lut 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Dzięki, może faktycznie tylko odchorowały przesadzanie i w tym roku już będą lepiej wyglądać.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 19:53, 14 lut 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Mnie też udało się dziś podziałać: z okazji dzisiejszej pięknej pogody sprawiłam sobie dwie przyczepki samochodowe obornika
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
LIDKA 11:01, 15 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7061
anuska2507 napisał(a)
Mnie też udało się dziś podziałać: z okazji dzisiejszej pięknej pogody sprawiłam sobie dwie przyczepki samochodowe obornika


Kompost to złoto ogrodnika a Ty o platynę się postarałaś.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
anuska2507 14:11, 15 lut 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
No właśnie, prawie jakbym weszła w posiadanie jakiegoś skarbu I pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno miałam nielimitowany dostęp do tej "platyny", ale nikt wtedy nie pomyślał, żeby przywieźć ją na naszą działkę...
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 18:31, 21 lut 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Wyszłam dziś przewietrzyć kości i udało mi się przyciąć seslerie. Te zeszłoroczne miały sporo zielonego, zastanawiałam się, czy ciąć. Poniżej dwuletnia sztuka


Krokusik już tuż tuż


Mam takie Carexy Evergold. Ścinać je? Jeśli tak, to kiedy?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies