Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny ogród ze skarpami

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny ogród ze skarpami

Wiolka5_7 13:39, 26 kwi 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Też jestem za żywopłotem z cisa
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
amatorodniczka 23:21, 26 kwi 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Zakrecona napisał(a)
A te na grabowej były podkrzesywane?


Cześć na grabowej nie były podkrzesywane, już takie kupione jakby jednakowe w jednej szkółce

jedynie 3 sztuki które dokupiłam w innej szkółce muszę lekko podkrzesać bo jeszcze tego po posadzeniu nie zrobiłam, one tylko się lekko różniły..
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 23:25, 26 kwi 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
pawel2806 napisał(a)
Ta rabata pod ogrodzeniem aż się prosi o żywopłot


Wiem wiem prosi się będzie żywopłot, ale już raz wspominałam, że nawet jak będzie żywopłot ok 1,60 m wysoki to mnie tak czy siak będzie na tarasie z drogi widać jak sobie z kawką usiądę.. tak wysoko jest taras..

Ale jeśli chodzi o ramy ogrodu to wiadomo - bez nich się nie obejdzie..
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 23:28, 26 kwi 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
polinka napisał(a)


Zgadzam się z Pawłem

Weroniko, tam koniecznie muszą być te śliwy? Posadziłabym ładne, duże sadzonki cisa baccata i na tym można by zakończyć urządzanie tej rabaty


Poli też myślę, że tam nic więcej nie musiałoby być..
Hmm tylko przesadzić 3 sztuki śliw i 3 catalpy..?
Ale te śliwy tam naprawdę są fajne.. ehh
eM powie, że mi odbiło jak wymyślę przesadzanie tych śliw..
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Johanka77 07:00, 27 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
amatorodniczka napisał(a)
No my ciągle o drzewach ☺️☺️
Zobaczę Asiu bo już te catalpy mają wielkie pąki na dniach będą wypuszczać liście, nie mam serca ich teraz ruszać.. a poza tym nie mam pomysłu gdzie je przesadzić więc dam im jeszcze spokój..

Dla Ciebie dziś zrobiłam zdjęcie mojego graba przy tarasie



Też od dołu jest niekrzesany.. Nie wiem jak go prowadzić.. Hmm szkoda że fastigiaty nie da się na wielopienne drzewo poprowadzić ? Na pinach są graby "meerstammig", ale czy to fastigiaty to nie wiem..


Śliczny! I jaki rozczochrany
Moje mo No przycięte - aż za mocno na moje.

Grab Fastigata widlopienny???? Co Ty mówisz?
Posadzilaś drzewo kolumnowe i chcesz, żeby wielopienne było???

Graby podpolilte posadź sobie trzy sadzonki do jednego dołka, to będzie wielopienny.
Ale z Fastigata może Ci się nie udać
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 07:16, 27 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
amatorodniczka napisał(a)


Wiem wiem prosi się będzie żywopłot, ale już raz wspominałam, że nawet jak będzie żywopłot ok 1,60 m wysoki to mnie tak czy siak będzie na tarasie z drogi widać jak sobie z kawką usiądę.. tak wysoko jest taras..

Ale jeśli chodzi o ramy ogrodu to wiadomo - bez nich się nie obejdzie..


Weruś, jak sama zauważasz, potrzebne Ci ramy ogrodu. Żywopłot koniecznie.
Jeśli chodzi o taras, to są różne formy osłon - nawet zasłony. I już Cię nie będzie widać.

A jak będzie...? Niech patrzą i zazdroszczą
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 07:26, 27 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
amatorodniczka napisał(a)
i jeszcze graby na tzw. grabowej wczorajszym wieczorem
Dziewczyny dzięki Ogrodowisku i waszym pięknym ogrodom zakochałam się w tych drzewach

Od strony skarpy (jak widać na zdj, skarpy to dosłownie!! nieprosty temat w ogrodzie, trochę kora z ziemią obsypały się na dół skarpy muszę dosypać ziemi i kory przy górnej krawędzi..):

z drugiej (tutaj ta rabata pod ogrodzeniem w tle aż prosi się już o obsadzenie ):

Graby muszę jeszcze wyprostować bo niektóre krzywo stoją, po zimie mocowania się poluzowały..

I te cudowne blaszki na listkach uwielbiam je!! szczególnie takie wiosenne nieskazitelne, świeżutkie
mam nadzieję, że będą dobrze rosły bo niczym nie pryskałam:





Piękne graby!
A nie myślałąś im w skarpety jeszcze jakieś trawy dać?
Coś lekkiego, np. Molinie ED, żeby za bardzo nie zapchać tam?

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
amatorodniczka 09:29, 27 kwi 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Johanka77 napisał(a)


Piękne graby!
A nie myślałąś im w skarpety jeszcze jakieś trawy dać?
Coś lekkiego, np. Molinie ED, żeby za bardzo nie zapchać tam?



Pomyślę Asiu z czasem, bo ta grabowa rabata łączy się z rozplenicową skarpą, więc myślałam, żeby za bardzo tam nie szaleć póki co zobaczę jak w tym roku będzie to wyglądać, zawsze można dosadzić coś ale propozycja Twoja niezła
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 09:05, 29 kwi 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Póki co śliwy Pissardi zostają pod ogrodzeniem..
To nadal mój dylemat, ale stwierdziliśmy, że się nam tam podobają..

Natomiast dzisiaj ekipa przygotowuje podłoże pod trawnik wokół tarasu i siejemy jeszcze dziś przed deszczem..

Ja na szybciora przygotowałam taki pogląd na tą skarpę przy schodach.. Na zdjęciu zaznaczona białym wypełnieniem.. ona jest łagodna bardzo, ale rozmiarami dość szeroka.

Ta z przodu widoczna rabata na pierwszym planie to rabata z drzewami jeszcze nie wiem dokładnie czy brzozy, ale mniej więcej mam pomysł w którym miejscu mniej więcej miałaby być.. Zaznaczę później na mapce..

____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 23:04, 29 kwi 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Obudziły się na skarpie rozplenicowej:
Liatra kłosowa


i przetacznik (mam nadzieję, że w tym roku nie zachoruje bo rok temu cały pod koniec lata był obleziony czymś.. )


____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies