Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny ogród ze skarpami

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny ogród ze skarpami

polinka 09:59, 23 kwi 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
amatorodniczka napisał(a)
Od ogrodzenia do pnia 85 cm
Od ogrodzenia do krawężnika 165 cm





Jak dla mnie to do Twojego ogrodu pasuje tylko cis
Robusta byłby idealny ale aby uzyskać gęstą ścianę trzeba by sadzić minimum co 40 cm a nawet 35 cm więc majątek trzeba wydać na ładne sadzonki. Baccata pod względem rozstawu lepsza ale on będzie za szeroki po latach... Nie mam doświadczenia z Hilli ani z Hicksii. Trzeba by poczytać czy uda się je prowadzić na węższy żywopłot lub zapytać Danusi. Coś mi się kojarzy, że w ogrodzie z lustrem lub w zmozielonym były któreś z tych cisów posadzone na wejściu. Tam też było mało miejsca.

Przed śliwami powtórzyłabym rośliny, które już masz w ogrodzie
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Zakrecona 10:11, 23 kwi 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
U Ani Anbu,Ogród Ani chyba też są Hicksi
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Rojodziejowa 11:12, 23 kwi 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8455
Ja mam młode Hicksi i na razie są wąziutkie. Zdaje się, że poradzono mi je właśnie bo chciałam uzyskać taki wysoki żywopłocik.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
amatorodniczka 11:46, 23 kwi 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Rojodziejowa napisał(a)
Ja mam młode Hicksi i na razie są wąziutkie. Zdaje się, że poradzono mi je właśnie bo chciałam uzyskać taki wysoki żywopłocik.


Też mam 45 sztuk Hicksi na żywopłot od części gospodarczej domu..
Póki co tak jak mówisz wąziutkie są..
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 11:49, 23 kwi 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
polinka napisał(a)




Jak dla mnie to do Twojego ogrodu pasuje tylko cis
Robusta byłby idealny ale aby uzyskać gęstą ścianę trzeba by sadzić minimum co 40 cm a nawet 35 cm więc majątek trzeba wydać na ładne sadzonki. Baccata pod względem rozstawu lepsza ale on będzie za szeroki po latach... Nie mam doświadczenia z Hilli ani z Hicksii. Trzeba by poczytać czy uda się je prowadzić na węższy żywopłot lub zapytać Danusi. Coś mi się kojarzy, że w ogrodzie z lustrem lub w zmozielonym były któreś z tych cisów posadzone na wejściu. Tam też było mało miejsca.

Przed śliwami powtórzyłabym rośliny, które już masz w ogrodzie


Dzięki za cenne wskazówki jeszcze tylko doczytać gdzieś muszę co ile te śliwy sadzić.. Czytałam na wątku "śliwowym", Danusia napisała, że to ciężko określić co ile bo każda śliwa może różnie rosnąć..
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 12:05, 23 kwi 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Polinka mnie się tak lista chciejstw wydłuża, że powtarzać kolejne gatunki będzie ciężko, ale jakoś dam radę

Coraz więcej się u mnie pojawia gatunków.. śmiać się czy płakać? hehe
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Rojodziejowa 10:20, 24 kwi 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8455
Weronika widziałam u Magdy z niby nowoczesnego, że się zastanawiałaś jak z tymi wielopniowymi. Wnioskując z moich poszukiwań i i przegrzebywań ofert internetowych wiem, że bywają wielopniowe, ale rzadko. Ja z klonem będę kombinować tak, że wsadzę w jednym miejscu na raz kilka Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale wydaje mi się, że już ktoś ten sposób na ogrodowisku wypróbował i było ok.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
amatorodniczka 10:28, 24 kwi 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Rojodziejowa napisał(a)
Weronika widziałam u Magdy z niby nowoczesnego, że się zastanawiałaś jak z tymi wielopniowymi. Wnioskując z moich poszukiwać i i przegrzebywać ofert internetowych wiem, że bywają wielopniowe, ale rzadko. Ja z klonem będę kombinować tak, że wsadzę w jednym miejscu na raz kilka Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale wydaje mi się, że już ktoś ten sposób na ogrodowisku wypróbował i było ok.


No właśnie byłam ciekawa, czy ktoś czasem nie łączy np dwóch sadzonek..
Wczoraj pierwszy raz widziałam tę śś na własne oczy w szkółce i chciałam zobaczyć czy ma wiele pni, no ale tylko jedna miała a reszta zaczynała się od jednego pnia i dopiero potem rozgałęziała..

Oglądam na pintereście wielopniowe drzewa i jestem ZACHWYCONA tymi ogrodami! już myślałam żeby wysadzić te moje surmie i je tak jak mówisz "połączyć", ale nie wiem czy to dobry pomysł.. zastanawiam się nawet (już drugi rok) czy ich nie wyeksportować z ogrodu, bo to takie "dziczki", ale zawsze jak tak mówię to potem cały sezon ładnie rosną i mają ogromne liście - jak dwie moje dłonie razem lub większe..

Jeszcze mam platana, który ładnie rośnie a kupiłam malusiego.. tez muszę pomyśleć jak go poprowadzić..

A co do moich Pissardi i szpaleru, który chciałam utworzyć- wczoraj byłam w 2 szkółkach, przedwczoraj w 1 i nie mogę nigdzie znaleźć takich wielkościowo podobnych do tych moich.. wszystko niziutkie, chudziutkie.. i szczepione na innych wysokościach niż moje
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Rojodziejowa 10:49, 24 kwi 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8455
amatorodniczka napisał(a)
Oglądam na pintereście wielopniowe drzewa i jestem ZACHWYCONA tymi ogrodami!


Ja też, ale widzę, że jeszcze się ten zachwyt nie rozniósł na producentów i szkółki Na razie , przynajmniej w mojej okolicy, wszyscy idą nadal bardziej w szczepione.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
amatorodniczka 11:35, 24 kwi 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Rojodziejowa napisał(a)


Ja też, ale widzę, że jeszcze się ten zachwyt nie rozniósł na producentów i szkółki Na razie , przynajmniej w mojej okolicy, wszyscy idą nadal bardziej w szczepione.


No dokładnie..
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies