Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny ogród ze skarpami

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny ogród ze skarpami

kasiab 13:17, 10 maj 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Agatko dziękuję... Dziś czeka mnie rozsadzanie tujek... Albo na niedzielę to sobie zostawię bo aż mnie trzęsie
____________________
Kasia - tu na razie jest...
makadamia 14:05, 10 maj 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
amatorodniczka napisał(a)


Po co więc go oświetlać ładnie, skoro ani ja ani nikt inny nie zobaczy tego efektu?


No właśnie: po co?

Weroniko, każdy ma trochę inne preferencje, priorytety i fobie.
Ostatnio na innym wątku wywiązała się zabawna dyskusja: forumka prosiła o radę odnośnie obsadzenia przedogródka i poradzono jej drzewko, przeciwko któremu trochę protestowała. Zanim okazało się, że ona lubi słońce zaglądające w okna, a radząca - wręcz przeciwnie, to trochę czasu minęło.
Taka jest specyfika korzystania z forum, z którą niestety trzeba się pogodzić. Najgorzej, jak się dostaje całe multum wzajemnie sprzecznych rad.

Ja też mam działkę bardzo wystawioną na cudze spojrzenia i nie przeszkadza mi to zbytnio. Wbrew radom innych, często też nie widzę potrzeby sadzenia żywopłotów na działkach wiejskich, sąsiadujących z terenami niezabudowanymi.

Ale akurat ukształtowanie Waszej działki wydaje mi się wyjątkowo niesprzyjające poczuciu intymności i prywatności, które osobiście chciałabym jednak mieć na swoim podwórku, dlatego trochę Cię cisnę w kwestii tych żywopłotów i drzew.

Jednak Twój rysunek inspiruje mnie do innego rozwiązania tego problemu.
Jakby zrobić tak jak Ty chciałaś, tylko nad gabionem najpierw zrobić niewysoki żywopłot (dla odmiany - z cisów) i dopiero za nim (patrząc od strony ulicy) hortensje (róże też dobrze powinny się czuć na takim stanowisku, jeśli je lubisz), to wilk byłby syty i owca cała.

Ps. tak na marginesie, to doświadczenie wskazuje, że w naszych warunkach trzeba się liczyć dużymi zmianami w sąsiedztwie, zwykle na gorsze: mnie zamienili pobliski lasek na czteropiętrowy blok; innej forumce zaraz za siatką sąsiedzi postawili wielgachny dom z wielkimi przeszkleniami akurat przed jej tarasem, a jeszcze innej - chcą zabrać połowę działki pod umocnienia przeciwpowodziowe.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
amatorodniczka 14:29, 10 maj 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
kasiab napisał(a)
Weroniko zrobisz, jak uważasz przecież nikt Ciebie nie zmusza pytasz jak by można to obsadzić żeby było ok i Asia wyraziła swoje zdanie nie jest to ani wiążące ani nic
Podświetlony gabion piękna sprawa

Taki nie do końca przesłonięty żywopłotem dom wyglądałby na pewno ciekawie trzymam kciuki za efekty


Wiadomo, że każdy z nas musi się dobrze czuć w swoim otoczeniu i swoim ogrodzie i to jest najważniejsze, a cenne rady innych warto zawsze przyjąć, przemyśleć i rozważyć.
Bo akurat mogą okazać się bardzo pomocne
A ile osób tyle wersji mogłoby powstać, projektant ogrodu też mógłby przecież zaproponować całkiem coś innego, a inny jeszcze coś innego..

Tak więc na jakąś wersję trzeba się zdecydować i od czegoś zacząć i tak jak mi napisała AngelikaX ogród nie powstaje w rok, czy dwa tylko ewoluuje - jak to fajnie nazwała, a nam gusta też się zmieniają z biegiem czasu. Najważniejsze żeby te początkowe fazy zakładania ogrodu były jednak podjęte z głową, no bo bez sensu byłoby sadzić żywopłot i to ok 100 metrów a po 10 latach go wycinać.

Także trudna decyzja przede mną, trzymajcie kciuki żeby coś jednak z tego wyszło
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 14:47, 10 maj 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
makadamia napisał(a)


No właśnie: po co?

Weroniko, każdy ma trochę inne preferencje, priorytety i fobie.
Ostatnio na innym wątku wywiązała się zabawna dyskusja: forumka prosiła o radę odnośnie obsadzenia przedogródka i poradzono jej drzewko, przeciwko któremu trochę protestowała. Zanim okazało się, że ona lubi słońce zaglądające w okna, a radząca - wręcz przeciwnie, to trochę czasu minęło.
Taka jest specyfika korzystania z forum, z którą niestety trzeba się pogodzić. Najgorzej, jak się dostaje całe multum wzajemnie sprzecznych rad.


Bo mi się podoba taki podświetlony
Dokładnie co za dużo to niezdrowo bo wtedy robi się niezły mętlik w głowie.
Ile ludzi tyle opinii


makadamia napisał(a)



Ale akurat ukształtowanie Waszej działki wydaje mi się wyjątkowo niesprzyjające poczuciu intymności i prywatności, które osobiście chciałabym jednak mieć na swoim podwórku, dlatego trochę Cię cisnę w kwestii tych żywopłotów i drzew.



otóż to ! prywatności brak zupełnie niestety, dlatego ta decyzja żeby posadzić Smaragdy zapadła, chociaż się 4 lata od tego wzbraniałam (nie przepadałam za nimi widząc u innych), a że teraz spojrzałam na to z innej strony (dosłownie) to mam wybór dosadzić żywopłotu lub nie


makadamia napisał(a)

Jednak Twój rysunek inspiruje mnie do innego rozwiązania tego problemu.
Jakby zrobić tak jak Ty chciałaś, tylko nad gabionem najpierw zrobić niewysoki żywopłot (dla odmiany - z cisów) i dopiero za nim (patrząc od strony ulicy) hortensje (róże też dobrze powinny się czuć na takim stanowisku, jeśli je lubisz), to wilk byłby syty i owca cała.


Ps. tak na marginesie, to doświadczenie wskazuje, że w naszych warunkach trzeba się liczyć dużymi zmianami w sąsiedztwie, zwykle na gorsze: mnie zamienili pobliski lasek na czteropiętrowy blok; innej forumce zaraz za siatką sąsiedzi postawili wielgachny dom z wielkimi przeszkleniami akurat przed jej tarasem, a jeszcze innej - chcą zabrać połowę działki pod umocnienia przeciwpowodziowe.


Nad tym też już myślałam, tzn. o tych cisach. Ta rabata ma 2,30 m więc chyba spokojnie weszłyby cisy i hortensje, a może pod hortensjami jeszcze jakaś trawka niska by się zmieściła
Jeśli chodzi o zmianę budynków sąsiadujących w celu pełnienia innych funkcji to myślę, że mi to (chyba) nie grozi bo nasza wioska jest malusia i na "zadupiu" więc jedynie co tu mogłoby kiedykolwiek powstać to tak jak wspominałam dom spokojnej starości ale nigdy nie wiadomo..

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 15:39, 10 maj 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
kasiab napisał(a)
Agatko dziękuję... Dziś czeka mnie rozsadzanie tujek... Albo na niedzielę to sobie zostawię bo aż mnie trzęsie


A powiedz dawno je sadziłaś? Bo ja prawie rok temu
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
kasiab 15:50, 10 maj 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Część sądziłam w październiku część z miesiąc temu i tak na nie chuchamy i dmucham że wszystkie się przyjęły (ok40szt)
____________________
Kasia - tu na razie jest...
amatorodniczka 21:03, 10 maj 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
https://pl.pinterest.com/pin/715790934504350780/
Czy to jakaś odmiana rozplenicy?
Może ktoś wie co to za trawa??
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Wiolka5_7 21:34, 10 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Cześć Weroniko
Wracam z rewizytą
Piękny masz domek i nowoczesny ogród planujesz...uwielbiam podczytuję i trzymam kciuki
Będzie pięknie na pewno bo trafiłaś na O.
Pozdrawiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
amatorodniczka 22:30, 10 maj 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Wiolka5_7 napisał(a)
Cześć Weroniko
Wracam z rewizytą
Piękny masz domek i nowoczesny ogród planujesz...uwielbiam podczytuję i trzymam kciuki
Będzie pięknie na pewno bo trafiłaś na O.
Pozdrawiam


Witaj, bardzo mi miło oj te planowanie i mnóstwo różnych wersji w głowie.. nie jest łatwo
Tak, cieszę się bardzo, że tutaj trafiłam

Trzymaj trzymaj kciuki buźka
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
basia3012 23:43, 10 maj 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Bardzo mi się podoba Twój plan działki. Lubię bardzo takie nowoczesne domy i towarzyszące im nowoczesne ogrody, chociaż mój nie jest nowoczesny. Gabiony są super. Bardzo takie rzeczy mi się podobają. Trzymam również mocno kciuki.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies