Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny ogród ze skarpami

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny ogród ze skarpami

amatorodniczka 15:59, 22 maj 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Kobietki, mam jeszcze jedno pytanie bo Wy takie doświadczone już jesteście, a ja jeszcze nie, to się trochę od Was poduczę.
Co to może być za paskudztwo na kosodrzewinach?
Szaro biały nalot a w nim siedzą sobie takie obrzydliwe robaki, jak poruszam roślinką to uciekają.. Czyżby ochojnik?

Boję się, że mi się zniszczą mam 12 sztuk, a jeszcze będę dokupywać na skarpę..

Dziś i wczoraj ciągle padało, jutro ma od 12 nie padać to będę psikać..
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Wiolka5_7 16:58, 22 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
I gdzie te foty grabów,się pytam ?
Nie wiem co to za paskudztwo...ech same plagi zadaj to pytanie w wątku o szkodnikach,to prędzej uzyskasz pomoc
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
amatorodniczka 20:36, 22 maj 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Wiolka5_7 napisał(a)
I gdzie te foty grabów,się pytam ?
Nie wiem co to za paskudztwo...ech same plagi zadaj to pytanie w wątku o szkodnikach,to prędzej uzyskasz pomoc


Foty grabów będą, ale narazie warunki pogodowe nie pozwalają wyjść na plac "boju" wszędzie błoto
No a poza tym rabata, którą "wymyśliłam" nie była w ogóle planowana - dopiero powstaje, będę ją jeszcze uzupełniać czymś, nie wiem czym.. póki co graby stoją wolno wśród gliny graby miały być wzdłuż ogrodzenia w miejscu gdzie są śliwy, ale postanowiłam, że nie będę ruszać śliw, tam im chyba dobrze
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 20:36, 22 maj 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Zadawałam to pytanie w wątku o chorobach, ale cisza... nikt się nie udziela
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Wiolka5_7 21:07, 22 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
amatorodniczka napisał(a)


Foty grabów będą, ale narazie warunki pogodowe nie pozwalają wyjść na plac "boju" wszędzie błoto
No a poza tym rabata, którą "wymyśliłam" nie była w ogóle planowana - dopiero powstaje, będę ją jeszcze uzupełniać czymś, nie wiem czym.. póki co graby stoją wolno wśród gliny graby miały być wzdłuż ogrodzenia w miejscu gdzie są śliwy, ale postanowiłam, że nie będę ruszać śliw, tam im chyba dobrze

Mam nadzieję,że w końcu przesta padać...choć w pogodzie nie bardzo zapowiadają
U mnie to jeszcze ziemia przyjmuje,ale to co się dzieje na południu Polski to jest tragedia i do tego te trąby powietrzne
U Ciebie glina to też niefajnie na ciągłe opady...
No i fajnie,że Ci się koncepcja zmieniła śliwy się odwdzięczą
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 21:08, 22 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
amatorodniczka napisał(a)
Zadawałam to pytanie w wątku o chorobach, ale cisza... nikt się nie udziela

Szkoda...ale jak to jakieś robale to może wtstarczy oprysk np.Mospilanem...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
amatorodniczka 09:25, 23 maj 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Dzisiaj jeszcze padało, teraz tylko wiatr, ponoć jutro ma być lepiej.. Oby!
Jutro zrobię oprysk
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 14:59, 24 maj 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Witam witam jest słońce to i humor lepszy jest chyba działam na baterie słoneczne...

Na zdjęcia grabów jeszcze przyjdzie czas.. Dajmy im się dobrze zakorzenić
Póki co zastanawiam się nad rabatą w tym miejscu (czerwona strzałka)
Chyba będzie ona konieczna bo zbyt jestem widoczna od drogi głównej (cały taras jak na dłoni), a niż Smaragdy podrosną i na taką wysokość żeby zasłonić to fiu fiu...




Musiałabym tu coś posadzić wysokiego pomimo iż przy tarasie rośnie żywopłot z Laurowiśni (który nie wiem czy się utrzyma bo ciężko zniósł zimę, a miejsce ma za bardzo wietrzne.. - szmata tymczasowa ). Myślałam nad trawami wysokimi, ale nie wiem czy takie wolnostojące nie będą się przewracać? No i są efektowne tylko przez jakiś okres.. Druga opcja była taka, żeby zrobić żywopłot z cisa i ewentualnie przed nim jakieś trawy.. Była też opcja żeby posadzić tutaj graby, ale stwierdziłam, że będą zbyt "wysokie" tak blisko tarasu.

Od strony sąsiada jest ok, nawet taki widok mi odpowiada, więc nie wiem czy taką "ścianę" zasłaniającą tworzyć na całej długości ( ok 22 metry cała długość !!) czy tylko do pewnego momentu ???


Jeszcze widoczek od strony głównej drogi na taras - niestety tak bardzo mnie widać nie wiem ile metrów musiałyby mieć Smaragdy żeby zasłonić widok na taras



I tutaj przymiarka grabów, które powędrowały już w inne miejsce i nie zamierzam ich ruszać już choćby nie wiem co




____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
pawel2806 15:27, 24 maj 2019


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
a może żywopłot ze świerków serbskich? (oj co ja bym za taki dał niestety na 5a niemożliwy )
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Agi2006 17:54, 24 maj 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
A może lepiej posadzić coś bliżej tarasu tam gdzie stoją teraz te graby.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies