Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny ogród ze skarpami

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny ogród ze skarpami

amatorodniczka 10:10, 15 maj 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Aggaa napisał(a)
Weronika co Ty dalas tym hortkom, ze ine takie wypasione? Czym je napaslas? Moje dostaly florowiu i tak nie wygladaja...


Nic nie dawałam.. Rok temu w maju jak sadziłam ziemia na tej rabacie była dobrze zaopatrzona w koński obornik, mączkę, korę i kompost myślę, że to tak dobrze im robi..
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 17:32, 15 maj 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Przymiarki robię.. i głośno myślę..
Gdyby tak przy tarasie obok gracków dać ze dwie te śś i wokół nich wysypać kamień

Byłoby trochę upragnionego cienia na tarasie i widok z okna z pokoju dziennego byłby na jedno z tych drzewek..

.. póki jeszcze z tej strony tarasu eM nie sieje trawy można kombinować i przymierzać.. wiosną póki gracki ruszą byłoby ciekawie jak drzewka zakwitną



____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Agi2006 19:08, 15 maj 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
A wrzuć jeszcze zdjęcie od strony tarasu z tymi śś. Zobaczymy jakby to wyglądało .
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Rojodziejowa 19:17, 15 maj 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
A nie za wysokie te Miskanty do świdośliwy?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
wiklasia 21:16, 15 maj 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
A czy aby świdośliwowe owoce nie brudzą?
Coś mi się kołata między synapsami, że ktoś zgłaszał takowe zjawisko, i że taras miał upstrzony trudnozmywalnymi pozostałościami po owocach.

A poza tym podoba mi się Twoja konsekwencja i proste i jasne dążenie do celu.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Johanka77 07:31, 16 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
No sama koncepcja podoba mi się bardzo, tylko SS nie znam...
Wiec chyba wszystko to co piszą koleżanki to prawda

Ja bym widziała tam dwa klony - miałabyś porządek.

I tu uprasza się koleżankę i jej M, aby nie dokonywać kompulsywnych zakupów, tylko najpierw planować


Swidosliwy ma Anka Różanka, ale na pewno sadziła je w niskich trawach czy nawet lawendzie i różach.


Ale od pomysły drzew przy miskantach bym nie odchodziła.
Wyglada to na prawdę świetnie

A na tej skarpie to co będzie?
Bo może SS tu na skarpę, choć jeśli brudzą, to nie wiem...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
basik 12:11, 16 maj 2020

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 64
Cześć Weronika zarwałam pół nocy, ale przeczytałam wątek od początku. Super ogród tworzycie. Podziwiam za bardzo szybkie decyzje i taka odwagę w kupowaniu roslin Ja mam projekt, a ciągle zastanawiam się czy aby na pewno tam są dobre rosliny dla mnie tak dużo mi się podoba, a trzeba było się na minimum zdecydowac pozdrawiam i będę zaglądać.
____________________
Basia nowocześnie,ale trochę romantycznie...chciałabym
aga55 00:06, 17 maj 2020


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 162
Hej Weronika, podglądam Twój ogród regularnie, przez rok niesamowicie się zmienił. Roślinki rosną jak na drożdżach
ŚŚ to ładne drzewko/krzew ze smacznymi owocami, ale jest ażurowa i cienia nie daje zbyt wiele. Brudzeniem przez owoce nie ma się co przejmować bo zanim zaczną spadać sama zjesz albo ptaki pomogą Najważniejsze - nie lubi zbyt mokro i podlewania po liściach bo łapie choroby grzybowe. Ładnie wygląda jak ma max trzy-cztery golone wysoko nóżki. Zobacz u Reni Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
____________________
Pozdrawiam z lasu :)
amatorodniczka 09:25, 18 maj 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Johanka77 napisał(a)
No sama koncepcja podoba mi się bardzo, tylko SS nie znam...


A na tej skarpie to co będzie?
Bo może SS tu na skarpę, choć jeśli brudzą, to nie wiem...


Jeśli brudzą, to ta opcja przy tarasie w takim razie odpada..
a na skarpie mogłyby nawet brudzić, z resztą decydując się na te drzewka mam zamiar zbierać później te owoce
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 09:29, 18 maj 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
basik napisał(a)
Cześć Weronika zarwałam pół nocy, ale przeczytałam wątek od początku. Super ogród tworzycie. Podziwiam za bardzo szybkie decyzje i taka odwagę w kupowaniu roslin Ja mam projekt, a ciągle zastanawiam się czy aby na pewno tam są dobre rosliny dla mnie tak dużo mi się podoba, a trzeba było się na minimum zdecydowac pozdrawiam i będę zaglądać.


Cześć, miło mi, że zajrzałaś do mnie.. Te szybkie decyzje często nie są łatwe, wszystko robimy sami, planowanie terenu, układ skarp i dobór roślin to moja działka, a mąż wykonuje robotę, sieje trawnik, kosi itd. ale ciężko się dogadać czasem bo każdy ma inne wersje, tak jak mówisz jest dużo ciekawych gatunków i inspiracji, a na coś trzeba się zdecydować sensownego co będzie miało ręce i nogi nie jest to łatwe gdy się samemu urządza..

Pozdrawiam i zapraszam częściej
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies