Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

sylwia_slomc... 23:50, 11 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81251
KasiaLangier napisał(a)

Ciesze się i już wstawiam zdjęcia poglądowe ( robione na początku czerwca) Strzałką zaznaczyłam miejsce gdzie prawdopodobnie rosłą brzoza

Na czerwono zaznaczyłam dziurę, którą chcę wypełnić sadząc drzewo za siatką w lesie.
Niebieska strzałka wskazuje siatkę, przez która z lasu przerastają żarnowce Na fioletowo zaznaczyłam cisy, które zamierzam tam posadzić, żeby stworzyć zakątek ze stolikiem i 2 krzesłami. Na zielono zaznaczyłam dęba który posadził poprzedni właściciel i ciągle ma mączniaka z zasady nie wycinam drzew, więc pewnie będę się z nim męczyć podobnie jak z żółtymi tujami, które zostały zasadzone jako osłona przed lasem ?

Z dębem w tym przypadku bym się nie certoliła póki mały bo potem potrzeba pozwoleń i na dęba to raczej nie dostaniesz, a jak urośnie to posieje tego mączniaka po wszystkim w ogrodzie tylko juz nie sięgniesz nawet z opryskami. Dęby jak się rozkręcą pieronem rosną i szeroko, może jeszcze to przemyśl. A ja bym tam dała jesli już z iglastych świerka kaukaskiego aureaspicata. Poluje teraz na takie, są cudne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 16:09, 12 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dęba wytnij , jak rośnie u Ciebie. Posadzisz sobie co innego. Będziesz miała wszędzie mączniaka. Ja kiedyś powzięłam taką decyzję i nie żałuję. Dąb Monument (od Szmitów) ponoć nie łapie mączniaka.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 16:14, 12 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Agania napisał(a)
Kasiu mnie tam brakuje koloru, pasowałby bardzo w tym miejscu taki neonowy klon pospolity np. "Princeton Gold" lub białoobrzeżony klon "Drumondii"
ładnie prezentowałaby się tez śliwowiśnia "Pissardi" lub "Nigra", a
może tulipanowiec lub ambrowiec.
Myślisz o drzewie zimozielonym to pewnie chodzi ci o iglaka szeroką koronę posiada jodła kalifornijska, a jeszcze jak pokazałś tą zieloną strzałkę to przyszły mi na myśl dwa drzewa o strzelistym pokroju to świerk Cupresina i świerk serbski Pendula

teraz sobie poprzymierzaj w wyobraźni
Pozdrawiam


Świetne rady, ja pomyślałam od razu o "białym" drzewie na tym tle. Ale sugeruję klona polnego 'Carnival'.

Do mnie cebule z tego sklepu jeszcze nie dotarły.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
KasiaLangier 20:47, 12 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Sylwio, Ewo jestem Wam bardzo wdzięczna Już od dłuższego czasu w duchu marzę o wycięciu tego dęba. Dałyście mi argumenty nie do odrzucenia Miałam wątpliwości, że poprzedni właściciel był może emocjonalnie związany z tym drzewem, ale to w końcu jest teraz moja działka Białe drzewo na tym tle byłoby idealne, tylko, że w poprzednim ogrodzie miałam takie na głównym planie i teraz marzy mi się odmiana. Marzyłoby mi się drzewo przebarwiające się jesienią na czerwono. Myślę, ze nieźle komponowałoby się z żóltymi tujami, które już na pewno zostaną
Za płotem w lesie posadzę daglezję, na miejscu dęba wolałabym drzewo liściaste, mimo, że świerk kaukaski aureaspicata, jest naprawdę przepiękny..Pozdrowienia przesyłam
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 20:57, 12 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Dzisiaj miałam sadzić cebulki, ale..okazało się, że trzeba przesadzić to i tamto i tak zeszło mi całe popołudnie. U mnie nici z mocnymi postanowieniami o jednolitych rabatach. Przede wszystkim dlatego, że chcę, żeby cały czas coś kwitło. Widać, że do elegancji i wygody, daleka droga przede mną. Prędzej dorobię się niekontrolowanego buszu
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Misia 08:46, 13 wrz 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Ja uwielbiam taki busz ostatnio spodobał mi się bardzo ambrowiec może Tobie pasowałby zamiast dębu pozdrawiam
____________________
Misia - Między brzozami
Pszczelarnia 10:09, 13 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To będzie klon 'Red Sunset', 'October Glory' i tym podobne miodzio!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 12:31, 13 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81251
Pieknie przebarwia się klon brandywine, tatarski ginnala i red sunset. Mam wszuystkie trzy, ale brandywine od wiosny więc nie wiem jakie kolorki u mnie złapie.

jeszcze śliczny jest ussuryjski tyle, że mnie po trzech sezonach wypadł nie wiedzieć czemu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
KasiaLangier 21:03, 13 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Misia napisał(a)
Ja uwielbiam taki busz ostatnio spodobał mi się bardzo ambrowiec może Tobie pasowałby zamiast dębu pozdrawiam


U mnie z buszem, to nie są żarty, nawet na piaszczystej leśnej działce 21 marca tego roku było tak

Zieloną strzałką zaznaczyłam górkę, gdzie złożyłam darń zdjętą w 2017 roku. Natomiast czerwonymi strzałkami patyczki marcinków, które normalnie rosły na około 40 cm.
Dzisiaj wygląda to tak


Marcinki rządzą, mają już około 1,5 metra

____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 21:25, 13 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Misiu, ambrowca brałam pod uwagę, bo bardzo mi się podoba, ale..zebrałam informacje, że w młodości jest wrażliwy na niskie temperatury, więc trzeba go dobrze zabezpieczać na zimę, a w przypadku drzewa, to chyba nie chcę się w to bawić. Lubi glebę słoneczną, żyzną, wilgotną, lekko gliniastą. To drzewo typowe dla obszarów zalewowych, dlatego moje piaski odpadają.
Poza tym ambrowiec dość późno puszcza młode listki, a ja bardzo wyczekuję, gdy przyroda budzi się do życia. Z dużymi drzewami to nie żarty, to nie marcinki dlatego staram się zebrać jak najwięcej informacji
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies