Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

KasiaLangier 20:46, 17 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
ElzbietaFranka napisał(a)




Po 2 latach bardzo ładny. Mech na wiosnę nawozem do mchu podsiej i będzie dobrze. Jeszcze wapno granulowane ok styczeń luty rozsiej. Mech się panoszy jak dużo cienia i kwaśną ziemia.

Pozdrawiam

Elu, zgodnie z Twoją radą wykonam wszystkie zabiegi, ale rozważam opcję, czy nie pogodzić się z tym mchem na trawniku, bo on jest całkiem ładny Oczywiście dąb zostanie wycięty, bo nie mam do niego serca i cieszę się, że mam na Ogrodowisku wsparcie, które pozwoliło mi podjąć taką decyzję
Odpowiedziałam Ci na priv i również ślę pozdrowienia
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 20:50, 17 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Anda napisał(a)
Nie dziwię się, że uległaś jablonce Również lubię te ozdobne.

Trawnik śliczny. Ja nawet lubię mech w trawniku. Jest taki mięciutki


Ewo, uległam jabłonkom i chyba mech też mnie zdominuje a co tam
Poważnie, to przypatruję się i eksperymentuję, zgadzam się z nazwą Twojego wątku, że ogród to doświadczalnia
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Anda 08:59, 18 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
KasiaLangier napisał(a)


Ewo, uległam jabłonkom i chyba mech też mnie zdominuje a co tam
Poważnie, to przypatruję się i eksperymentuję, zgadzam się z nazwą Twojego wątku, że ogród to doświadczalnia


Tak, doświadczalnia doskonała, bo najlepiej można uczyć się na własnych błędach
Każdy ogród jest inny i rośliny też mogą w różnych ogrodach różnie rosnąć.

Mojego mchu już nie zwalczam. Jak jest mech to nie ma chwastów Poza tym mam go mało, bo latem słońce go wysusza i odradza się dopiero jesienią.


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
KasiaLangier 10:26, 18 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Anda napisał(a)


Tak, doświadczalnia doskonała, bo najlepiej można uczyć się na własnych błędach
Każdy ogród jest inny i rośliny też mogą w różnych ogrodach różnie rosnąć.

Mojego mchu już nie zwalczam. Jak jest mech to nie ma chwastów Poza tym mam go mało, bo latem słońce go wysusza i odradza się dopiero jesienią.




Warto też korzystać z doświadczeń innych, a Ty jesteś skarbnicą wiedzy

Poprzedni właściciel mojego ogrodu twierdził, że specjalnie zakwaszał trawnik, żeby mieć mniej koszenia. Stan trawnika jaki zastałam przy odbiorze, wskazywał na to, że w ogóle nie był koszony
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 10:53, 18 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Od wczoraj jest prawdziwie jesienna pogoda. Martwię się, czy zdążę posadzić te wszystkie cebulki. Najchętniej posadziłabym do donic i zadołowała, ale nie mam takich doświadczeń. Kupiłam kilka lilii, ale w ogrodzie mam nornice, które urzędują w grubej ściółce i zastanawiam się, czy mogą rosnąć w normalnych zakopanych donicach ? Jeżeli tak, to jakie duże muszą być te donice, żeby 1 szt. lilii mogła się swobodnie rozrastać ?
Dzisiaj w nocy padało, tak huczał wiatr, że koty spały w moich objęciach Karlosa, to 8 kilo szczęścia, ciężko objać, jestem cała połamana
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
sylwia_slomc... 13:31, 18 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
gogo napisał(a)
Miałam na liście drzew, do ewentualnego zakupu, jabłonki z owocami dla ptaków, ale jakoś nie jestem przekonana.
Boję się chorób i małej wytrzymałości na suszę, jabłonki sąsiada wyglądają okropnie, owoce i liście spadły
Zmiana w wyglądzie trawnika ogromna, na plus
Rozsady na pewno gdzieś upchniesz

Jabłonki rajskie nie chorują tak bardzo jak te do jedzenia, u mnie do jesieni ładne, zdrowe, dają wiele radości nawet zomą jak w tych koralikach zostają.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
KasiaLangier 15:13, 18 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
sylwia_slomczewska napisał(a)

Jabłonki rajskie nie chorują tak bardzo jak te do jedzenia, u mnie do jesieni ładne, zdrowe, dają wiele radości nawet zomą jak w tych koralikach zostają.

Sylwio cieszę się, że masz dobre doświadczenia z jabłonkami, bo mnie też sprawia radość widok tych ślicznych jabłuszek Ptaki zimą pewnie też będą zadowolone
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 22:03, 18 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
W ogrodzie ziiiimno, dzisiaj przesadziłam kilka roślin, ale bez przyjemności. Duże różnice temperatur powodują, że jednak trudno się przestawić. Cały czas dumam nad cebulami. Mam ochotę spróbować posadzić część w doniczkach i zadołować. Kusi mnie ta opcja, ponieważ nornic na działce raczej się nie pozbędę, bo pod moimi kartonami i grubą warstwą ściółki życie kwitnie
Jeżówki już kończą kwitnąć, tego nabytku chyba jeszcze nie pokazywałam. Chryzantemy natomiast zaczynają.. notabene, w ubiegłym roku ktoś postawił je przy śmietniku, zabrałam, posadziłam i kwitną pięknie w całym ogrodzie..

Zawilce japońskie to dla mnie odkrycie tej jesieni, tylko dlaczego odwraca ode mnie główkę


____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 22:09, 18 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Tymczasem w Casa Gaudi na Gran Canarii kwitną róże
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Madia 15:10, 19 wrz 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
KasiaLangier napisał(a)
Dzisiaj stwierdziłam, że po dwóch latach zabiegów jestem dumna ze swojego trawnika.
W czerwcu 2017 roku wyglądało to tak:

A dzisiaj mimo suszy, tak

Nie jest to miękki dywan, ciągle walczę z mchem, z chwastami, nie dorobiłam się ładnych kancików, bo jakoś nie mam do nich serca, ale i tak jestem zadowolona


Takie zdjęcia z odstępem czasowym najlepiej pokazują jaki kawał dobrej roboty odwaliłaś. Kanciki lubię, bo dają fajny efekt i jednocześnie nie lubię, bo trzeba je utrzymywać. Moje są do poprawy, ale już raczej na wiosnę, bo teraz nie mam do tego serca.
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies