Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

KasiaLangier 22:01, 15 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Dzisiaj stwierdziłam, że po dwóch latach zabiegów jestem dumna ze swojego trawnika.
W czerwcu 2017 roku wyglądało to tak:

A dzisiaj mimo suszy, tak

Nie jest to miękki dywan, ciągle walczę z mchem, z chwastami, nie dorobiłam się ładnych kancików, bo jakoś nie mam do nich serca, ale i tak jestem zadowolona
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 22:13, 15 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Ostatnio głównie przesadzam, a przy okazji rozmnażam. Zaczyna mnie ogarniać niepokój, kiedy i gdzie ? ja to wszytko wsadzę ?



____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
sylwia_slomc... 22:16, 15 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
A co to za jabłoneczkę nabyłaś???
Masz tego dobra naprodukowaneFajne rabatki powstaną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
KasiaLangier 22:18, 15 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Na zakończenie dnia

____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 22:27, 15 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
sylwia_slomczewska napisał(a)
A co to za jabłoneczkę nabyłaś???
Masz tego dobra naprodukowaneFajne rabatki powstaną

I znowu wstyd się przyznać, że kupiłam ją bo była śliczna Podobno kolumnowa na jeden metr szeroka, jabłuszka złociste i tyle wiem Nie wiem, gdzie ja to wszystko upcham, ale najwyżej rozsady pójdą w świat nie lubię wyrzucać, nawet nad bluszczem rozmyślam
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
gogo 21:55, 16 wrz 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Miałam na liście drzew, do ewentualnego zakupu, jabłonki z owocami dla ptaków, ale jakoś nie jestem przekonana.
Boję się chorób i małej wytrzymałości na suszę, jabłonki sąsiada wyglądają okropnie, owoce i liście spadły
Zmiana w wyglądzie trawnika ogromna, na plus
Rozsady na pewno gdzieś upchniesz
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
ElzbietaFranka 07:32, 17 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
KasiaLangier napisał(a)
Dzisiaj stwierdziłam, że po dwóch latach zabiegów jestem dumna ze swojego trawnika.
W czerwcu 2017 roku wyglądało to tak:

A dzisiaj mimo suszy, tak

Nie jest to miękki dywan, ciągle walczę z mchem, z chwastami, nie dorobiłam się ładnych kancików, bo jakoś nie mam do nich serca, ale i tak jestem zadowolona




Po 2 latach bardzo ładny. Mech na wiosnę nawozem do mchu podsiej i będzie dobrze. Jeszcze wapno granulowane ok styczeń luty rozsiej. Mech się panoszy jak dużo cienia i kwaśną ziemia.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 07:41, 17 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Pszczelarnia napisał(a)
Dęba wytnij , jak rośnie u Ciebie. Posadzisz sobie co innego. Będziesz miała wszędzie mączniaka. Ja kiedyś powzięłam taką decyzję i nie żałuję. Dąb Monument (od Szmitów) ponoć nie łapie mączniaka.




Mój eM nasadzil dębów samosiejek i też mam maczniaka cholera mnie bierze nie da wyciac a ja chodzę i opryskuje.

Mam dęba Monument ma 10 lat rośnie bardzo ładnie. Kupiłam go 0,5 m drzewko bardzo szybko rośnie teraz ok 5-6 m liście duże skórzaste lsniace. Dąb trzyma liście w zimę. Bardzo zdrowe drzewo.


Kasiu zobacz na priv odnośnie zakupów cebulowych.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anda 10:28, 17 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Nie dziwię się, że uległaś jablonce Również lubię te ozdobne.

Trawnik śliczny. Ja nawet lubię mech w trawniku. Jest taki mięciutki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
KasiaLangier 20:25, 17 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
gogo napisał(a)
Miałam na liście drzew, do ewentualnego zakupu, jabłonki z owocami dla ptaków, ale jakoś nie jestem przekonana.
Boję się chorób i małej wytrzymałości na suszę, jabłonki sąsiada wyglądają okropnie, owoce i liście spadły
Zmiana w wyglądzie trawnika ogromna, na plus
Rozsady na pewno gdzieś upchniesz


Tak sobie myślę, że wszystkie rośliny mają swoje zalety i wady oraz wymagają albo sprzyjającego siedliska, albo troskliwej opieki Mój znajomy na przykład wyciął rajską jabłoń, bo łamały jej się gałęzie od nadmiaru owoców. Poza tym opadające owoce brudziły podłoże..Wydaje mi się, że wczesne opadanie liście i owoców jest objawem choroby grzybowej. Może po prostu trzeba zrobić oprysk wczesną wiosną.
Mam nadzieję, że rajskie jabłonie zaaklimatyzują się w moim ogrodzie. Przez pierwsze dwa lata młode drzewka trzeba podlewać i chronić, ale później nie zamierzam nad nimi "skakać " Trawnik mnie cieszy a rośliny jak coś to zadołuję
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies