Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Anda 13:36, 29 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Korona klonu bardzo ładnie wyprowadzona. Śliczne drzewo.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
KasiaLangier 17:31, 29 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Agania napisał(a)
Piękny klon Kasiu a za nim widoki
Moja córcia ma szylkretową maincoonkę, ale to dzikuska jest nie pozwoli się pogłaskać, osobliwy charakterek


Aganiu, szylkretki bywają szczególnie charakterne. Podobno koty od maleńkości trzeba przyzwyczajać do czułości, a i tak niektóre mają swoje granice i nic nie da się poradzić, tak już jest
Las zawsze stanowi malownicze tło mam nadzieję, że jesienią klon je dopełni swoją ognistą czerwienią
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 17:36, 29 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Pszczelarnia napisał(a)
Klon z sercem od razu. Piękny okaz. Już pięknie się prezentuje.

Anda napisał(a)
Korona klonu bardzo ładnie wyprowadzona. Śliczne drzewo.


Dziewczyny dziękuję za miłe słowa Ciesze się, że Wam również drzewko się podoba. Mam nadzieję, że będzie dobrze rosło
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 18:37, 29 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Takie widoki pięknej złotej jesieni chciałoby się zatrzymać na dłużej


____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 19:36, 29 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Ostatni grill

i toast za klonika


Świecą jeszcze małe dęby Green Pillar i miskant Rosi
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 20:04, 29 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Piuropusze miskanta Rosi

miskant nn i rozplenica

____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
waldek727 22:25, 29 paź 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
KasiaLangier napisał(a)

miskant nn i rozplenica



Wygląda mi na ,,Kleine Silberspinne"
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
KasiaLangier 09:57, 30 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
waldek727 napisał(a)


Wygląda mi na ,,Kleine Silberspinne"


Dzięki, dobrze wiedzieć Mam tego miskanta od lat, ale nigdy jeszcze nie był tak duży jak na nowym miejscu
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 12:01, 30 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
W weekend prawie skończyłam rabatkę "przy domu". Dość długo nad nią pracowałam. Na niewielkiej przestrzeni były "tony" białego grysu, który usunęłam. Okropnie to wyglądało... Nadal resztki mieszają się z ziemią, korą, liśćmi, igłami ponieważ nie zdążyłam wysadzić jeszcze wszystkich roślin i wysypać kory. Zima mnie zastała Nie wiem, kto wpadł na pomysł, żeby wysypywać grys na leśnej działce.. Wyszarpałam też spod roślin dwie warstwy agrowłókniny. Przy samym domu posadzone były niebieskie cyprysy, które docelowo są dużymi drzewami. Już rok temu przeniosłam je na przedogródek. Były tam też rododendrony, które bardzo się męczyły w tym miejscu. Wiosną w tym roku przeniosłam je na leśną rabatę. Wtedy posadziłam też na cześć Ogrodowiska bukszpanowe kulki. W zeszłym roku byłam zafascynowana żurawkami, dlatego zostały posadzone na tej rabatce razem z funkiami. Ostatecznie ten pomysł mi się nie podobał, bo rabatka była pstrokata i wyszedł taki "groch z kapustą ".
Najłatwiej i najbardziej spektakularnie byłoby mi dosadzić do bukszpanowych kulek, rozplenice z rozchodnikami plus jeżówki i byłoby pięknie Może kiedyś tak zrobię, ale..ja nie przepadam za chodzeniem utartymi ścieżkami i uważam, że ogrodem należy się bawić Dlatego zaczęłam kombinować i ...poszłam w brązy i turzyce, plus kukliki i żurawki jako wypełniacze..

Rośnie tam jeszcze winorośl i róża posadzona przez poprzedniego właściciela. Winorośli dam jeszcze szanse to przyszłego roku, bo jest bardzo lichy. Nie wiem jak go wzmocnić. Podobno winorośl nie jest za bardzo wybredna i nie ma większych wymagań, ani co do gleby, ani wilgotności ?
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 12:06, 30 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Oczywiście są też jeżówki żółte i pomarańczowe..pachnące brzoskwinią Pomarańczowe już przekwitły , a żółte jeszcze cieszą ostatnimi kwiatkami
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies