Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój skromny ogródeczek ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój skromny ogródeczek ...

karolciab93 14:54, 20 kwi 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 369
Bogusiu na pewno w końcu i u Cb wszystko ruszy a kiedy my już zapomnimy o tym jak pięknie w naszych ogrodach kwitły wiosenne kwiaty u Cb bedziemy mogli ciagle sie zachwycac wszystko ma swje plusy i minusy osobiscie to jakby sie dalo to krokusy moglyby u mnie kwitnac caly rok a niestety kwitly tylko 4 dni potem przyszly deszcze i nie wytrzymaly.. nawet zdjecia nie zdarzylam zrobic
pozdrawiam
____________________
Mój skromny ogródeczek
popcorn 15:12, 20 kwi 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzisiaj mam w planie nabyc Magnolie i nozyce szpalerowe Tez sie ciesze z weekendu
Powodzenia z sianiem warzyw! U mnie juz wszystko w ziemi, zastanawiam sie czy juz nie posiac ogorkow pod wloknine - w koncu juz 20ty kwietnia!
____________________
Mój nowy ogródek
karolciab93 15:17, 20 kwi 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 369
Karolciu na ogorki chyba jednak trochu za wczesnie tak mnie sie wydaje bo one szybko wschodza a male sa bardzo wrazliwe , szkoda zeby przemarzly a nie wiadomo co pogoda nam jeszcze za rozrywki zafunduje :/ moze poczekaj jeszcze z tydzien , ziemia sie ogrzeje i bedzie im lepiej ale to w sumie moje skromne zdanie nie wiem jak tam u Was z pogoda zawsze mozesz posiac je do pojemniczkow po 2 nasiona i potem juz wieksze i ladnie ukorzenione przesadzic my tak robimy , chociaz do gruntu tez zawsze wysiewamy ale zawsze tez robimy roznice np 2 tygodniowe miedzy sianiem i wtedy mamy dluzej
____________________
Mój skromny ogródeczek
majkel0326 20:25, 20 kwi 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Ja wysiewam ogórki do gruntu koło 12-15 maja.Nie mam niestety żadnego tunelu foliowego,więc nie spieszę się z sianiem.
I jak tam Magnolia?Przeczytałam parę stron i bardzo mi się podoba.Potem przyszła sąsiadka na kawę i niestety dalszy ciąg czytania przełożyłam na jutro
____________________
Maja - Moje roślinki
popcorn 20:33, 20 kwi 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
MAgnoli nie kupilam, zapomnialam szukac.. kupilam nozyce szpalerowe i kolejne nawozy. Posialam ogorki Moze za wczesnie, ale co tam Duzo nasionek zostalo, najwyzej bede dosiewac. Do doniczek nie bardzo chce, zrobilam tak w ub roku ale takie wydelikacone mi wyszly te sadzonki ze szybsze byly te siane pozniej, a pod wloknina. Wiec do doniczek nie sieje, w doniczkach tylko pomidorki.
____________________
Mój nowy ogródek
karolciab93 20:50, 20 kwi 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 369
kochane niedawno wrocilam przygotowalam miejsce pod dalie, jutro dowioze tam ziemi i przekopie z obornikiem a poczatkiem maja je wsadze i ogrodze to miejsce przed kurami
przycielam tez z tata ta tuje przed domem ( tzn on przycinal ja mowilam jak ;D)
probowalam tez jeden mniejszy bukszpan podciac w stozek .. niestety zbyt rewelacyjnie mi to nie wyszlo.. mam nadzieje ze sie zagesci i bedzie dobrze heh galazki oczywiscie potraktowalam ukorzeniaczem i powsadzalam w ziemie moze akurat sie uda

co do gazetki dopiero przegladnelam dokladniej 40 stron ale to i tak jeszcze nie wnikliwe czytanie tylko tak po lebkach niektore artykuly faktycznie ciekawe jak dla takiego niedoswiadczonego ogrodnika
podobnie jak Maja ogorki wysiewam gdzies w tym czasie jakos tak sie przyjelo u nas , poza tym jak to na wsi jest jeszcze co robic i czasu brakuje ;/
Karolciu moze i masz racje w sumie nie zaszkodzi sprobowac jak duzy mroz juz sie nie pojawi to bedziesz mogla jako pierwsza sie nam chwalic wlasnymi ogorkami i robic smaka
moje sadzonki pomidorow szaleja, jak tylko slonce mocniej dogrzeje do szyby od razu widac ze pna sie w gore jak tak dalej pojdzie to zakwitna zanim je wsadzimy do tunelu hahah

kurcze nie moge przekonac mamy do bukszpanu w ogrodku, a mam kilka ukorzenionych sadonek od tego duzego jakby sie przyjely to by z nich mozna fajne kuleczki zrobic no nic musze je przesadzic ukradkiem
____________________
Mój skromny ogródeczek
Celina 22:43, 20 kwi 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Witaj Karolciu
Jak pierwsze jarzynki zaczną się pokazywać to pstryknij fotkę
____________________
Celina - Moje poletko
karolciab93 14:54, 21 kwi 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 369
Celinko oczywiscie udokumentuje i pokaze rzecz jasna

u mnie dzis nie poszalalam.. od rana dzialalismy z sadzeniem kukurydzy, burakow i burakow ćwikłowych na szczescie udalo sie zaraz przed deszczem , chociaz mogl jeszcze troche poczekac to posialibysmy inne warzywa ..
niestety sa tez minusy .. byl u mnie grad.. cale szczescie ze malutki i doslownie przez minute bo na jego widok od razu zaczelam sie martwic o rosliny.. popadalo w sumie dosc konkretnie ale moze to i lepiej .. a przed deszczem slonce prazylo i to bardzo .. 20 stopni nawet delikatnie zdarzylam sie opalic hah wynioslam tez kilka skrzynek kwiatkow i pomidory zeby sie zaczely hartowac no i zdarzylam na cale szczescie wniesc przed deszczem poza tym jestem w szoku! ogorki o ktorych wspominalam ze wsadzalam w czwartek do pojemnikow , widzialam ze dzis niektore juz puszczaja kuleczki ( tzn na kilku widzialam ktore sie trochu wyplukaly po podlaniu ) . Mama sie smieje ze ja mam reke do roslin bo ona jak posiala np seler w styczniu to wyszedl jej dopiero w kwietniu a moj siany poczatkiem marca wyszedl juz pod koniec i nawet rzezucha jej nie urosla heh myslalam ze wsadze dzis dalie ale deszcz pokrzyzowal plany no coz, musza poczekac az przeschnie teraz ..
____________________
Mój skromny ogródeczek
hanka_andrus 17:18, 21 kwi 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
No to działacie ostro,na polu i w ogrodzie!Gratuluję!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
karolciab93 10:16, 22 kwi 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 369
Haniu to dopiero poczatek jak wszystko ruszy to zrobie Wam zdjecia zebyscie widzialy jak to wyglada dzis pogoda piekna chociaz znow ma padac po poludniu ... milego dnia wszystkim odwiedzajacym
____________________
Mój skromny ogródeczek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies