Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Evchen 22:00, 01 kwi 2014


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Tak sobie czytam o tych okrętach i już-już myślałam, że Adamo wpadł na pomysł coby własnoręcznie sklejony model stateczku umiejscowić na frontowej rabacie... ale to by dopiero była malwersacja.... a ile zastanawiania co do tego stateczku by pasowało?... pinsów by zbrakło.. ba! śmiem nieśmiało twierdzić, że pinsa takiego jeszcze nie ma! Możesz być pionierem Izabello z Konstancją
Eviskam chichocząc
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Konstancja30 22:11, 01 kwi 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
przy kubiku wokół iglaka był taki prostokąt ... męczył mnie on okrutnie zwłaszcza, że mam na niego widok z okna kuchennego ... no i z fiołem stokrotkowym przyszedł pomysł na niego ... Adamo zmodził skrzynię (bo ze względu na konstrukcję arcy skomplikowaną nie użyjemy słowa donica ... ale żeby było jasne nadal mi się podoba drogi mężu ) ... ja nadałam jej w miarę pasującą tonację do płyt chodnikowych ... i jest ...









w przyszłości ma ją zastąpić donica betonowa ... (Kochanie porozmawiamy o tym spokojnie ... ) ... a stokrotki zastąpi róża miniaturowa ... chyba ta ... http://rosarium.com.pl/produkt/hobby-tantau-2001 i trawka ... jakaś ... donica musi być bardziej wkopana bo paprocie i bodziszki pod jodłą też chcę widzieć
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
iwonaz 08:32, 02 kwi 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Konstancja30 napisał(a)












Bardzo mi się podoba ten porządek na rabatach, już widzę te tulipany w morzu niezapominajek. Nie boisz się co potem zrobić jak minie sezon kwitnienia tych roślinek? Myślę, że i tak warto bo efekt przy kwitnieniu będzie piękny. A ja głupia wypielam swoje niezapominajki
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Joaska 12:09, 02 kwi 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Konstancja30 napisał(a)



Iza a kto tak od linijki tą rabatę wygrabił no powiem Ci kochana że nawet taka goła cudnie wygląda a co tam będziesz kombinować?
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Kondzio 12:11, 02 kwi 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Sliczne zmiany
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Konstancja30 14:47, 02 kwi 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
iwonaz napisał(a)


Bardzo mi się podoba ten porządek na rabatach, już widzę te tulipany w morzu niezapominajek. Nie boisz się co potem zrobić jak minie sezon kwitnienia tych roślinek? Myślę, że i tak warto bo efekt przy kwitnieniu będzie piękny. A ja głupia wypielam swoje niezapominajki


Iwonko jak miło Cię czytać ... ... proszę powtarzający się znak czasów ... kiedyś miło było dostać list dziś mamy forum ...
na morze niezapominajek w obłoku pieknych łepków angelików nie mogę się doczekać ... ten kubik powstał jesienią i na docelowe nasadzenia przyjdzie mu poczekać ... niezapominajki wdzięcznie wypełniają lukę ... gdy przekwitną zbiorę nasionka i wysieję w skrzyniach by mieć takie morze w takim obłoku i w przyszłym roku ... stare wyciepam bez żalu ... cebule gdy przyjdzie pora wykopię i albo będzie czas na to co na stałe albo będzie szał jednorocznych w kupie ...

i co tu dużo ukrywać wcześniej wychodziłam z siebie by wyplewić niezapominajki )))) ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 15:12, 02 kwi 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Joaska napisał(a)

Iza a kto tak od linijki tą rabatę wygrabił no powiem Ci kochana że nawet taka goła cudnie wygląda a co tam będziesz kombinować?


Asiu rabata powstaje z przesiewanej kupy ... a co w niej ??? ... no to ta głośna już na tym wątku niejasność ... wczoraj kilka razy doznałam olśnienia ... kilka razy zapomniałam co było w szczegółach tych moich bio eurek ... dwie wizje zapisałam ...

rabata ma ok 10 metrów wzdłuż ogrodzenia i na wprost frontu domu (a co najważniejsze na wprost okna kuchennego i gabinetu vel garderoby ciągle przeciągamy czym ma być klitka na lewo od schodów ...
to północna strona ale cień domu łaskawie nie nokautuje totalnie południowego słoneczka ... a wpływy wschodzącego i zachodzącego są bogate ... szerokość to ok 2 - 2,5 metra ... w zewnętrznych kubikach (prawy 3 lewy 2,5 metra) na środku jest po brzózce ...
pod brzózkami w planie rozplenice ... i kulki buksika no bo jak brzózka bez kulek (w sumie wielkich wymagań nie mam pod każdą brzózką widzę 5 kulek ... )
http://www.pinterest.com/pin/437975132484468675/
http://www.pinterest.com/pin/437975132484468615/

... obwódka bergenia to na bank bo zakochałam się w tej kapuście na amen i berberys ... za brzózkami tuż przy płocie jakiś zwiewny miskant (idea ma być trawiasto ) ...
pomiędzy kubikami z brzózkami jest zaplanowane troszeczkę ... tu mam niejasność ... niejasność mam bliżej ogrodzenia ... w przodzie widzę dwuszereg ... no może trójszereg dzielnego wojska trawek ... http://www.pinterest.com/pin/437975132484469368/

majaczą mi się tam zacne róże wijące się wokół stożka (jak w zimozielonym chyba ... albo z lustrem mylę te dwa dzieła zielonej sztuki ) ... ale i plamy koloru z okrywowych lub miniaturowych bo te plamy mam życzenie w ryzach trzymać więc miniaturki grzeczniejsze ...

chciałabym tam przemycić jakieś bylinki ... ale tu mocna niejasność ... jakiś kosmos ciemnoczerwony błąkający się w źdźbłach traw ...
http://www.pinterest.com/pin/437975132484468972/
http://www.pinterest.com/pin/437975132484468657/

mam obrazy pod powiekami ... patrzę na nie i wszystko wiem ... tylko jak otwieram te oczy cały misterny plan ......................... same wiecie ........
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 15:13, 02 kwi 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Kondzio napisał(a)
Sliczne zmiany


dziękuje Kondzio ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Margarete 16:09, 02 kwi 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Evchen napisał(a)
Tak sobie czytam o tych okrętach i już-już myślałam, że Adamo wpadł na pomysł coby własnoręcznie sklejony model stateczku umiejscowić na frontowej rabacie... ale to by dopiero była malwersacja.... a ile zastanawiania co do tego stateczku by pasowało?... pinsów by zbrakło.. ba! śmiem nieśmiało twierdzić, że pinsa takiego jeszcze nie ma! Możesz być pionierem Izabello z Konstancją
Eviskam chichocząc


Anita .......!!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Sebek 16:11, 02 kwi 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Te stokrotki wyglądają wspaniale - pomysł ze skrzynią przy furtce genialny! Czekam na te tulipanowe łany
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies