Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

ana_art 22:00, 04 kwi 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Konstancja30 napisał(a)


ja w nią wierzę ... jak to mówią "będzie pani zadowolona" ... jaki odcień wybrałaś ? poproszę o linka
biały był tylko jeden 5060
http://www.tikkurila.pl/dla_profesjonalistow/wzorniki_kolorow/wzorniki_kolorow_produktow_zewnetrznych/valtti_-_ochrona_i_dekoracja_zewnatrznych_powierzchni_drewnianych_(powierzchnie_drewniane)/5060.3647.xhtml
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Madzenka 22:56, 04 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Poczytalam o Luju i Guciu i z przykrością stwierdzam, że ja żadnego takowego a'la torba na narzędzia nie posiadam!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mala_Mi 15:21, 06 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Czytam o ogrodniczkowaniu a fotek nie ma.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Konstancja30 17:35, 06 kwi 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
ana_art napisał(a)
biały był tylko jeden 5060
http://www.tikkurila.pl/dla_profesjonalistow/wzorniki_kolorow/wzorniki_kolorow_produktow_zewnetrznych/valtti_-_ochrona_i_dekoracja_zewnatrznych_powierzchni_drewnianych_(powierzchnie_drewniane)/5060.3647.xhtml


nigdy nie stosowałam impregnatu ... zafiksowana na oleje a chyba błąd bo widziałam drewno po pierwszym pomalowaniu i jestem pod wrażeniem ... muszę ten link zapamiętać
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 17:36, 06 kwi 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Marzena2007 napisał(a)
Poczytalam o Luju i Guciu i z przykrością stwierdzam, że ja żadnego takowego a'la torba na narzędzia nie posiadam!


no cóż ... powyżej wymienieni pewnie nie mieli pojęcia, ze tak praktycznie i pięknie skończą ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 18:13, 06 kwi 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Mala_Mi napisał(a)
Czytam o ogrodniczkowaniu a fotek nie ma.


Anek ... nasze ogrodniczkowanie w etapie mało fotogenicznym ... za to mocno wyczerpującym ... wciąż przesiewamy ziemię (znaczy Adamo sobie ją wolniutko popołudniami po pracy przesiewa w ramach relaksu od biurka ) ... ja sobie wytyczam linie ... i planuje co i gdzie ... no i wygrabiam tam gdzie ziemia nie była siana kamienie ... które mnożą się przez podział ... pączkowanie ... nie wiem ale to najbardziej inwazyjna forma rozrodu ... zadanie dla uczącego się pokolenia: rozpoznać ... rozwiązać i zablokować ...

dobra wiadomość jest taka, że istnieje domniemanie iż przed świętami linie będą nie tylko wytyczone ale i za liniami pojawią się pierwsze nasadzenia ... tymczasem rabatę okupuje ... no właśnie ...



Anek oto moja ice dance ... te naście kupek to takie mikruski ... mam nadzieję, że będą uprzejme rosnąć szybciutko bo mają stworzyć pasek ale Robert Broekema ...



pas ma być pomiędzy wystającymi zewnętrznymi częściami rabaty ... no i w konsekwencji to ten pas minimalnie się przed nie wysunie ... nad nim będą róże ... to ta część w której coś mi się rozjaśniło

____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 18:20, 06 kwi 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
bałam się, że nie przetrwały po listopadowym nawożeniu ziemi koczują w doniczkach ... ale odradzają się ... tylko nie wiem co jest co poza kocimiętką ...





jedno to chyba bodziszek a drugie kokorycz ...

ale tu to już pełna niespodzianka będzie ...



i mam orliki ... kolor jak wyżej ... nie fiem ...




no cóż jak widać wiosna i u mnie się rodzi ... ale jak sobie porównam do tych idealnych i takich już tip top ogrodów tu ukochanych to słabo coś mi to wypada ... ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 18:26, 06 kwi 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
żebym nie marudziła zakwitły mi bergenie !!! ...
pierwszy raz ... wiedziałam, ze som cudne ... i nie zawiodły ... słodziaki ... sorki będzie monotonnie ...







____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 18:31, 06 kwi 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
nie mogę się nimi przestać zachwycać ...





i nimi też ... tym razem w słońcu





____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 18:38, 06 kwi 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
jesienią rozsadzałam bodziszka ... to moja pierwsza roślinka z czasów mocno przedogrodowiskowych ... idea była taka aby pod jodłą stworzyć coś takiego ... (Brewin-Dophin )



bodziszek już wystartował ... jestem z niego dumna ... każda rozszarpana kępka rokuje nadzieję ... paprocie się ociągają ale chyba pierwszy sukcesik mi się kroi ... ... ziści mi siem ...









____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies