Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Konstancja30 22:04, 02 kwi 2016


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
dziś na ulicach Lubeki królowały wielokolorowe kombinacje bratków ... same z sobą i w kolage ze stokrotkami ... ale nie tylko ...

/





____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 22:11, 02 kwi 2016


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260








purpurowe stokrotki w żonkilach i fiolecie bratków to zjawiskowe widowisko ...

____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Zielona 22:11, 02 kwi 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Tak samo wyglądają tam platany. Chodzi o ograniczanie korony, by w sezonie nie przekraczały określonych wielkości i nie zaburzały proporcji miejsca, w którym rosną.

Iza... piszę do Cię... trochę mi zejdzie, ale Ty to zrozumiesz

PS. Uwielbiam Hamburg Będę tam w lipcu. Może się spotkamy?
Konstancja30 22:21, 02 kwi 2016


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
bratki ... tym razem solo ...



i pozostając w tonacji ... marcepan ... wizytówka Lubeki ... a konkretnie marcepanowe owoce ... uwierzcie musiałam gapić się chwil parę zanim pojęłam, że to kolorowy kunszt cukiernictwa ... i jeżeli w powiastce o tym jak narodził się pomysł na marcepan jest choć kszta prawdy to śmiało można rzec iż najlepsze a na bank najsmaczniejsze rzeczy rodzą się z biedy ...

marcepan miał bowiem powstać gdt zabrakło onegdaj chleba ... wówczas z braku mąki powstała idea pieczenia chleba z migdałów i cukru ... nie wiem ile w tym prawdy ale ten ,,chleb,, rozpływa się sam na podniebieniu ...









____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 22:22, 02 kwi 2016


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Zielona napisał(a)
Tak samo wyglądają tam platany. Chodzi o ograniczanie korony, by w sezonie nie przekraczały określonych wielkości i nie zaburzały proporcji miejsca, w którym rosną.

Iza... piszę do Cię... trochę mi zejdzie, ale Ty to zrozumiesz

PS. Uwielbiam Hamburg Będę tam w lipcu. Może się spotkamy?


ja też już uwielbiam ... barrrdzo dobry pomysł
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 22:35, 02 kwi 2016


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
w zaułkach ... w wąskich uliczkach ... a zakamarkach podwórek ...





____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Madzenka 23:40, 02 kwi 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Marta napisała już o drzewach. Też oniemiałam gdy kilkanaście lat temu takie kikuty w Szwajcari zobaczyłam .
W Amsterdamie to normalką, na kaźdym kroku tak wyglądają.
Morał z tego taki, że nawet do małego ogrodu platana mozna upchać

Ps. Uwielbiam te niemieckie zaułki z niespodziankami i mówisz że mewy nie sprecha'ją tylko skrzeczą?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Konstancja30 10:40, 03 kwi 2016


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
zanim wyjechałam z domu miałam wypunktowane i dokładnie w planie określone ,,co mam zobaczyć w Lubece,, ... miasto siedmiu wież ... średniowiecznych kamienic ... zabytkowych gmachów ... trzech noblistów a dla mnie zwłaszcza jednego ... saga Tomasza Manna przeczytana na świeżo ... wspomniany wczoraj marcepan ...

to wiedziałam ... nie wiedziałam, że zaraz za Bramą Holsztyńską mój plan weźmie w łeb ... pierwsze wiekowe kamieniczki i zaskoczenie ... wyrastające ,,znikąd,, róże ... róże oplatające wejścia ... roże na klombach ... róże wszędzie róże ... cięte mocno a po zdrowo odrastających liściach widać, że im to służy ... na klombach w oczekiwaniu na szał kwiatów różanych mają swoje 5 minut bratki ...








a ten pan to wybaczom ... no miał parcie na szkło i każdym krzakiem pozował
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 10:44, 03 kwi 2016


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
przy Kościele św. Jakuba zastanowiło mnie ogromne drzewo ... nie wiem co to ... magnolia ??? kasztan ???



____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Mala_Mi 01:03, 04 kwi 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kochana.. z tronu spadasz... Sebek Cię wygryzie..... też poczytałam skrót.. i połowy adresatów nei kojarzę
Do czego to doszło ????
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies