Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

monteverde 21:43, 13 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Super fotki, dzisiaj to już chyba były kłótnie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Bogdzia 21:52, 13 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ana_art napisał(a)
Bożenko zastanawiam się czy pod RH masz coś zadarniającego?


rh nie lubia miec przysypanych korzeni i dlatego sadzi się je na tym samym poziomie co rosły w doniczce absolutnie nie głębiej. Nie powinno się też przysypywac korzeni korą ani torfem . Wiem że czasem są takie rady by na zime chociaż przysypywac a poteem po zimie się zapomina je zabrac i zaczynają chorowac. Tak więc na korzeniach nic byc nie może a obok ja miałam wrzosy i wrzośce ale poprzedniej zimy wymarzły mi wrzosy a ostatniej wrzośce. Mogła bym posadzic nowe ale wrzosy mają duży system korzeniowy i nie chcę wykopując je uszkadzac korzeni rh dlatego na razie nic nie mam. testuję roślinke od Ani - tiarelke , zobaczę czy się nada.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:52, 13 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
monteverde napisał(a)
Super fotki, dzisiaj to już chyba były kłótnie


Kłótni o dziwo nie było ale ruch był duży.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
ana_art 22:46, 13 wrz 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Bożenko no wlasnie zgodnie z tym co wcześniej u Ciebie czytalam posadzilam RH tak jak piszesz, ale widzę że chwasty się wokół rozpanoszyły i tak się zastanawiałam czy jakieś zadarniacze można
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Bogdzia 22:51, 13 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ana_art napisał(a)
Bożenko no wlasnie zgodnie z tym co wcześniej u Ciebie czytalam posadzilam RH tak jak piszesz, ale widzę że chwasty się wokół rozpanoszyły i tak się zastanawiałam czy jakieś zadarniacze można


Jeżeli będą rosły poza bryłą korzeniową to możesz sadzic. Rododendrony z czasem rozrastają sie tak że tworzą do ziemi zwarty krzak i pod nimi chwasty przestaja rosnąc bo nie mają światła.Trzeba przyjąc że korzenie sięgają tak daleko jak korona.Poza nią możesz posadzic jakieś rośliny.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
EPODLAS 22:54, 13 wrz 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Bożenko, mam pytanko. Czy nie jest za późno podzielić przesadzić żurawki. Dostałam na wiosnę dwie sadzonki Marmelade, ale zupełnie bez głowy ją wsadziłam, teraz bym chciała przenieść i przy okazji podzielić. Wybrałam jej teraz fajne miejsce.
____________________
Mój ogród
Bogdzia 22:57, 13 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
EPODLAS napisał(a)
Bożenko, mam pytanko. Czy nie jest za późno podzielić przesadzić żurawki. Dostałam na wiosnę dwie sadzonki Marmelade, ale zupełnie bez głowy ją wsadziłam, teraz bym chciała przenieść i przy okazji podzielić. Wybrałam jej teraz fajne miejsce.


Ja myslę ze jeszcze można ale już trzeba się pospieszyc. Teraz po deszczach było by super bo będą miec pod dostatkiem wody to szybko się ukorzenią.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
annawu 23:02, 13 wrz 2012


Dołączył: 17 gru 2011
Posty: 1881
Bogdziu nowinki z ogrodu ładnie i interesująco przedstawiłaś, ptaszki nie gapy szybko się uczą
____________________
Ania - W gródku Ani
Bogdzia 23:06, 13 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
annawu napisał(a)
Bogdziu nowinki z ogrodu ładnie i interesująco przedstawiłaś, ptaszki nie gapy szybko się uczą


To prawda Aniu. Wesoło z nimi jest . Dziś cały dzień padało a one wesoło fruwały.Fajnie na nie popatrzec.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 23:13, 13 wrz 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Domyślam się co się dziś działo..... nauczyły sie ptaszki korzystac z holenderskiego wynalazku I niech ktoś powie, ze ptaki nie myślą..... myślą i w dodatku logicznie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies