Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 20:00, 23 lut 2015


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
U mnie z wiosną mały kłopot, ogród leży na zboczu w zaglębieniu terenu, okrywy z liści i ochronne kopce z kory ciągle zamarznięte. Ale nie tracę nadziei, noce w okolicach zera, sytuacja z dnia na dzień lepsza.

Na rozmnażanie martagonów właściwie nie mam metody. Jak się uda. Zbieram dojrzałe nasiona, sieję do doniczek, dołuję na zimę, czasami podlewam.
Przez parę lat bez powodzenia, dopiero w zeszłym roku zostałam mile zaskoczona. Martwię się tylko trochę tym, czy siewki kiedyś zakwitną biało?
Raz też powiodło mi się mnożenie z łusek, te powtórzą cechy rośliny matecznej. Zwykle brakuje mi czasu na opisywanie swoich doświadczeń, a szkoda.

Asia, pozdrowienia

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Mysza 22:56, 05 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Puk,puk.
Wiosna się zbliżaOd soboty ocieplenie

Pozdrawiam i kwiatuszka zostawiam.

____________________
Gosia
popcorn 12:47, 31 mar 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj!
pokażesz/opiszesz doświadczenia z modrakiem? Kupiłaś go może w PL, jeśli tak - gdzie?
smaczny jest? Poluję i znaleźć nie mogę.. (jedno źródło mam, ale 59 zl z wysylką...) pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
laurowisnia 13:18, 31 mar 2015


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Vito, jesteś cierpliwym ogrodnikiem, ja po jednej próbie z sianiem martagonów odpuściłam, ale w tym roku spróbuję ponownie. Twoje jak nie będą białe to uskutecznisz sprzedaż - kupno i będą białe.
Czosnek oczywiście okazał się nie być słoniowym, będę polować jesienią ale na niedźwiedzi, ostatnio miałam okazję pierwszy raz próbować ukiszone jego pędy i mi się spodobał. Pozdrowienia wiosenne zostawiam.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
vita 18:49, 31 mar 2015


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Gosia, wiosna powoli rusza i u mnie, chociaż dni, kiedy można było popracować, niewiele. Dzięki za kwiatuszki

popcorn, hm, doświadczeń to za wiele z modrakiem morskim nie mam.
Rósł dobrze, w drugim roku zakwitł, problemem są slimaki i gąsienice kapustnika. Trzeba pilnować. Nasiona zebrałam i wysiałam, ale na razie nie wzeszły (w tej chwili za wcześnie wyrokować, może wzejdą).
Nabyłam go u naszego p. K. nie chciał mi go długo sprzedać, w końcu chyba dorzucił jako gratis do zakupów, lub policzył symbolicznie.
Kwota którą wymieniłaś jest rzeczywiście wygórowana, C. amabilis z Holandii kosztował 5 €, ale to mała sadzonka.

Zdjęcia:







W tym roku. Nakryłam go do bielenia. Jak widać wyżej, nie jest rośliną szczególnie ozdobną, a na pewno w porównaniu do modraka sercolistnego.



Sprzęt do bielenia, tu jeszcze w charakterze dekoracji.



Agato, koniecznie spróbuj z sianiem martagonów. Ja swoje siewki zozsadziłam do większych doniczek, za jakieś dwa lata będzie łan lilii, nie ważne w jakim kolorze. Wygląda na to, że mamy doskonałe zaopatrzenie, czosnek niedźwiedzi jest teraz dostępny w doniczkach, w jednym z centrów ogrodniczych na pewno



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
popcorn 19:19, 31 mar 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzwony boskie! Twoje?
Crambe Maritima - o to mi chodzi, bo chciałabym go zjeść hihi
5 EUR można by zapłacić małe sadzonki rosną w końcu. Kapustowatych nie hoduję, marnie u mnie rosną, w takim razie czy ten by się udał? hmm...

A masz może internetowy/telefoniczny namiar na szkółkę gdzie go nabyłaś? pozdrawiam serdecznie!!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 19:20, 31 mar 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Co do nasion martagonów - myślicie że takie kupione w internecie - coś z nich będzie? Bo cebule martagonów są drogie, może by tak spróbować z wysiewem??
____________________
Mój nowy ogródek
mira 21:20, 31 mar 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ta fotka z dzwonami to idylla zwłaszcza w dzisiejszy zimowy dzień.
Zainteresowało mnie sianie martagonów. O czym gadacie, skąd te siewki a skąd nasiona, same sie wysiewają?

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
laurowisnia 11:45, 02 kwi 2015


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
A czy piszesz o jakimś konkretnym centrum?
Ja wysiewałam nasiona obok cebuli matecznej zaraz po zebraniu ze swoich martagonów, po roku jak nic nie wzeszło wolałam aby rosła cebula bez wysiłku na ich wytworzenie.
Zastanawiam się, czy może coś wyrosło ale zostało zjedzone przez ślimaki w całości.
Liście są u mnie podjadane przez nie, nie w pierwszej kolejności ale jednak.
Czy wykiełkowały Ci od razu czy na wiosnę?
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Mysza 21:22, 03 kwi 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Zdrówka i spokoju na Święt

____________________
Gosia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies