Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 12:04, 11 gru 2015


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Filomena napisał(a)
Nie znam tej "zimowej" pozycji, chętnie się zanurzę w takie stronice


nie pożałujesz, gwarantuję
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Filomena 12:12, 11 gru 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
"Rosliny biblijne"- szczerze polecam dla poszerzenia horyzontów nie tylko ogrodowych, napisana lekko i z wdziękiem, mnóstwo odnośników do sztuki i kultury szeroko rozumianej
____________________
Filomena-w zielonej aptece
vita 12:14, 11 gru 2015


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Miałam na liście, ale nie chciałabym nadużywać zaufania
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Filomena 12:21, 11 gru 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
?
już nie jesteśmy anonimowe
jadę samochodem, nie idę na piechotę z siatami w ręku
____________________
Filomena-w zielonej aptece
kasia_w 12:32, 11 gru 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Vito
przychodzę od Filomenki, dzień dobry

Pokazujesz cudowny, dojrzały ogród w klimacie, który kocham. Na pewno przestudiuję Twój wątek wnikliwie.

Pozdrawiam serdecznie i zaznaczam wątek. może częściej tutaj będziesz?




____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
vita 12:32, 11 gru 2015


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Filomeno, to przyjmę z radością
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Pszczelarnia 13:42, 11 gru 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Vito i Filomeno - Wasz dialog podziałał na moją wyobraźnię. Ja też chcę wziąć udział w Waszej biesiadzie literacko-ogrodowej. . Poproszę o pełny tytuł tej, co "nie pożałujesz". Ja po raz 100 czytam "Edukację ogrodnika".

Co jest w "Hematologii klinicznej"? To jest podręcznik?

Vito, 11 lat z Twojego ogrodu daje nadzieję wszystkim ogrodnikom.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
vita 14:08, 11 gru 2015


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
To zapraszamy Ewo we wtorek przed południem
Ta, co "nie pożałujesz" to : "Ogród zimą" Jane Sterndale-Bennett, czytam ją już po raz kolejny, teraz z większa uwagą, notuję rośliny sprawdzone w ogrodzie autorki, te, które maja szansę u nas. Sporo roślin z tej listy mam, ale chciałabym na przykład zdobyć Tellima grandiflora 'Rubra Group', Heucherella 'Quicsilver' czy też Persicaria millentii.
Hematologia kliniczna to dla mnie obszary nieznane, Filomena coś może na ten temat powiedzieć. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Filomena 14:09, 11 gru 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Pszczółko
pozwolę sobie na cytat pod nieobecność gospodyni w kierunku zimowych impresji:
vita napisał(a)


Wdzięczna jestem Filomenie za pokazanie fragmentu swojej biblioteki, żałuję bardzo, że tak mało nowych tytułów o ogrodnictwie pojawia się u nas.
Filomeno, pewnie tak samo jak Ty, wolę papier niż monitor komputera. Czy masz "Ogród zimą", Jane Sterndale-Bennet? Jeśli nie, to dorzucę ją do oferowanego tytułu, naprawdę warto ją przeczytać i porobić notatki. Właśnie kończę, parę roślin trafiło na moją listę poszukiwanych, sądzę, że Tobie też się spodoba

Atlas hematologii klinicznej i patomorfologia skóry to całkiem inna bajka! bardzo niezręcznie mi się zawieruszyły na półce z pozycjami estetyki zgoła odmiennej, wybaczcie
____________________
Filomena-w zielonej aptece
malkul 14:09, 11 gru 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Niezłe zasoby bibiloteczne
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies