Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 20:24, 14 gru 2016


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
sylwia_slomczewska napisał(a)

Popatrz, tylko się pojawiłaś z fotkami, a ja już z pytaniem przychodzę:
Co to za listki okrągłe na łodyżce na pierwszej fotce, jak parasolki???
I cieszyniankę pierwszy raz widzę
Gdybyś kiedyś poczuła, że masz nadmiar tych dwóch roślinek to ja chętnie odkupię sadzoneczki
Tyle nowości widzę, że już nie wiem o co jeszcze pytać Storczyk cudny
Piękna ta ścieżka z kamienia


Pytania są mile widziane. Parasolki to Astilboides tabularis, moja ulubiona bylina, ciągle przeze mnie namnażana. O cieszyniankę mnie nagabywałaś w zeszłym roku, nie ma problemu z podzieleniem się, tylko chronicznie nie znoszę robienia i wysyłania paczek. Może zdarzy się jakaś sprzyjająca okoliczność
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 20:36, 14 gru 2016


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Marcowa napisał(a)
Vito,odwiedzałam to niesamowite miejsce wiele razy.Świeżakiem będę pewnie jeszcze długo pisząc kilka postów rocznie,hi hi...
Pacnięta czuję się niezwykle przyjaznie.
Vito będę pytać...czy młode magnolie opatulasz na zimę.Moja czteroletnia Susan w tym roku po raz pierwszy bez sweterka,trochę się o nią boję.Wiosną planuję kupno Elizabeth,nie wiem czy to dobry wybór.
Ach,nie napisałam że mieszkam na lubelszczyznie.
A do poletka cieszynianki wzdycham...


O czteroletnią M. 'Susan' nie musisz się martwić, moja nigdy nie była opatulana, tę kupiłam już dosyć dużą. M. 'Elizabeth' polecam gorąco. P. Skomorowska, u której szukałam żółto kwitnącej magnolii poleciła mi właśnie ją. Z patyka po trzech latach mam masę kwiecia. Być może mi się udało, zimy są różne, nie zaszkodzi okryć rośliny w pierwszym roku po posadzeniu.
Jak na lubelszczyźnie, to cieszynianki do odbioru wiosną Ile zechcesz
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Marcowa 20:52, 14 gru 2016

Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 60
Oj,dziękuję Ci dobra kobieto.Tylko ja mało mobilna jestem.Czasem zahaczę o Lublin jak odwiedzam brata w Wojciechowie,siostrę mam w Lublinie ale to ona raczej na wieś ciągnie na ryby i grzyby...Ale propozycja miła i kusząca.
Magnolii Elizabeth będę szukać od razu większej.Nie mam cierpliwości czekać aż urośnie z małego patyczka.
____________________
Agnieszka
vita 20:59, 14 gru 2016


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Dobra kobieta czeka na kontakt wiosną
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Marcowa 21:14, 14 gru 2016

Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 60
Napiszę,co tam...Takie marzenie mam.Gdybym kiedyś mogła zobaczyć taki piękny ogród na żywo byłabym najszczęśliwszą babeczką pod słońcem.Kontakt będzie...niekoniecznie w sprawie cieszynianki.
____________________
Agnieszka
vita 21:14, 14 gru 2016


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Inni mieszkańcy cienistych rabat: Nieprzypadkowo w bieli, lubię.



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 21:36, 14 gru 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
vita napisał(a)
Inni mieszkańcy cienistych rabat:


O kurcze a to co???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
vita 21:50, 14 gru 2016


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Sanguinaria canadensis 'Multiplex'
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 21:58, 14 gru 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Skąd Ty takie cuda znalazłaś i gdzie?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
vita 22:06, 14 gru 2016


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Pisałam, że jedną z moich refleksji jest zaprzestanie kupowania nowych roślin? Sanguinaria to akurat nie cudo, bylina, którą mam w ogrodzie kilka ładnych lat. A kupuje się...no, wszędzie!
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies