Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

sylwia_slomc... 22:09, 14 gru 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Wiem co pisałaś, ale ciężko pohamować apetyt na takie cuda jak ogród dopiero powstaje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
vita 22:13, 14 gru 2016


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Nie daj się, to gorsze od alkoholizmu! Roślinoholizm Ale ja to mały pikuś jestem.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:52, 14 gru 2016


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
W połowie maja rabata eksploduje. Mogę tu siedzieć w nieskończoność. Latem dosadziłam sporo nowych roślin, kilkadziesiąt siewek martagonów, ta strukturalna roślina to ciemiężyca. Miała być czarna, ale jak zakwitła, to okazała się zieloną.



Czyż Astilboides nie jest cudowny z tymi dachówkowato ułożonymi liśćmi?





Bagno grenlandzkie.





Na ostatniej fotce Arisaema Grifitti.




____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
margaretka3 08:28, 15 gru 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Vito, znam Twój wątek i ogród od dawna, choć ostatnio ta perełka ogrodowa schowała się głęboko. No ale dobrze, że już odkurzona i wyjęta na światło dzienne, choć zimowe (a może właśnie dlatego)
I z nieba mi spadłaś z tymi pięknymi roślinami cieniolubnymi Bo szukam ostatnio roślin cieniolubnych, ale takich które też i zimą będą w miarę wyglądać (poza ciemiernikami - te już mam), bo nowa rabata jest przy wjeżdzie przed domem. Z że ja wybitnie bylinowa jestem, więc byliny muszą być. Te Twoje piękne roślinki jak teraz wyglądają? Wszystkim zamierają liście?
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
sylwia_slomc... 10:17, 15 gru 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Przepiękna ta rabata Ma się wrażenie tropikalnego lasu, przenosi w inny wymiar
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 10:52, 15 gru 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Cieniste rabaty z takim urokiem pokazane/posadzone. I takie wyjątkowe rośliny. Jak obserwujesz cieniste zakątki, są tam ścieżki, ławki, siedziska?

Mówisz roślinoholizm? To ja muszę się zdiagnozować.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
vita 13:03, 15 gru 2016


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
margaretka3 napisał(a)
I z nieba mi spadłaś z tymi pięknymi roślinami cieniolubnymi Bo szukam ostatnio roślin cieniolubnych, ale takich które też i zimą będą w miarę wyglądać (poza ciemiernikami - te już mam), bo nowa rabata jest przy wjeżdzie przed domem. Z że ja wybitnie bylinowa jestem, więc byliny muszą być. Te Twoje piękne roślinki jak teraz wyglądają? Wszystkim zamierają liście?


Niestety. Ale do ciemierników możesz dosadzić połać runianki japońskiej, kopytnika, no i wśród paproci coś by się znalazło. Na przykład narecznica czerwonozawijkowa, długo jest dekoracyjna.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 13:09, 15 gru 2016


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
sylwia_slomczewska napisał(a)
Przepiękna ta rabata Ma się wrażenie tropikalnego lasu, przenosi w inny wymiar


Co ciekawe, to rabata pod brzozą. Czasami muszę podlewać, ale rośliny radzą sobie. Zastanawiam się jak długo
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Jana 13:15, 15 gru 2016


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Twój ogród wypatrzyłam już jakiś czas temu cieszę się, że wróciłaś masz piękne rośliny i to takie o których nigdy nie słyszałam
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
vita 13:39, 15 gru 2016


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Pszczelarnia napisał(a)
Cieniste rabaty z takim urokiem pokazane/posadzone. I takie wyjątkowe rośliny. Jak obserwujesz cieniste zakątki, są tam ścieżki, ławki, siedziska?

Mówisz roślinoholizm? To ja muszę się zdiagnozować.


Ciekawa jestem diagnozy
Ścieżki mam kiepskiej urody, bo z betonowej kostki. Kawałek tylko, w miejscu pod brzozą z ładnych kamieni, jakoś to się od biedy komponuje, w sezonie to nawet nie zwracam na to uwagi.

Ta rabata, również cienista, jest usytuowana pod kątem prostym do pokazywanej wyżej. Nie jest jeszcze skończona.



Ławka, nigdy na niej nie siadam, bo widok z niej fatalny. Z czasem pójdzie na przeciwległą stronę, jak urośnie żywopłot.



A to pogranicze cień/słońce. Odratowane azalie, dlatego takie biedniutkie





____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies