Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

mira 12:28, 16 gru 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Tak bardzo się cieszę że jesteś i to w temacie ogrodowym. Tego mi trzeba dla spokojnosci.
Nie wiedziałam ze masz takie rarytaski. Refleksje lubię. Zebralam nasiona martagonow ciekawa ich jestem.

Piwonie zachwycają. Kiedys zapytam cię o nie teraz nie mam sily.taka żółtą chciałabym bardzo jak sie nazywa.

Będę po cichu podglądać.
Pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Urszulla 14:33, 16 gru 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Jaki fajny przegląd piwoniowy
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
vita 17:43, 16 gru 2016


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Pszczelarnia napisał(a)
Przepadłam w tych zdjęciach. Każda roślinę badam i sprawdzam, są mi (poza jagodowcem i martagonami) nieznane. Nazwy łacińskie są proste i logiczne ale ja mam je "we krwi".

Chyba jednak nie jestem roślinoholiczką. Moje zakupy to głównie lokalne szkółki i ciągle są to rośliny tzw. podstawowego doboru. Ale mam nadzieję pochwalić się moją kolekcją piwonii; Twoja jest znakomita!


Teraz też stawiam na rośliny podstawowego doboru, (z pewnymi zastrzeżeniami), tych roślin mam zresztą sporo w ogródku, ale te wszystkie smaczki, te nowe odmiany, no, bardzo chciałam poznać. W rzeczywistości to nie wygląda najlepiej, bo nówki kiepsko przyrastają, źle zimują, a z czasem marnieją do zera. To moja opinia, z ogrodu ze wschodu.
Poznałam Twoje lokalne szkółki, akurat nie ma na co narzekać.
Już się cieszę na Twoją kolekcję piwonii
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 17:57, 16 gru 2016


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
mira napisał(a)
Tak bardzo się cieszę że jesteś i to w temacie ogrodowym. Tego mi trzeba dla spokojnosci.
Nie wiedziałam ze masz takie rarytaski. Refleksje lubię. Zebralam nasiona martagonow ciekawa ich jestem.

Piwonie zachwycają. Kiedys zapytam cię o nie teraz nie mam sily.taka żółtą chciałabym bardzo jak sie nazywa.

Będę po cichu podglądać.
Pozdrawiam


Ja Ciebie, po cichu, podglądam od zawsze Dla spokojności.
Chodzi Ci o P. lactiflora 'Golden Whel', czy o P.lactiflora 'Honey Gold'?
Bo z żółto kwitnących tylko te pokazałam.
Wysiałaś nasiona martagonów?. Ja ciągle jestem w fazie siewek przed kwitnieniem. Bardzo jestem ciekawa jak zakwitną M. alba, ile z siewek powtórzy cechy. Mam też sporo rarytasów zielnych, ale to kiedy indziej
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 18:26, 16 gru 2016


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Urszulla napisał(a)
Jaki fajny przegląd piwoniowy


To był przegląd florystyczny Zapraszam na przegląd prawie botaniczny

Paeonia lactiflora 'Early Winflawer'

















____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
margaretka3 20:54, 16 gru 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Ach.... Wiesz, dobrze, że masz zaległości i coraz piękniej toczy się Twoja ogrodowa opowieść W nieskończoność mogę oglądać takie obrazy.

Vito, masz trójlisty, to może i czworolista? Ostatnio szukałam o nim informacji.
A trójlisty też źle zimują i marnieją, ich też dotyczy ta opinia o nowościach?

Opowiesz, jak potoczyły się losy tej dokupionej części, jaką rabatę tam zrobiłaś?
Zanudzaj, zanudzaj!
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
vita 21:12, 16 gru 2016


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Jakie zaległości?
Mam czwórlista. Mój to gatunek i szczególnego wrażenia nie robi. Gdzieś się przewinął nawet w fotkach, które pokazałam.
Trójlistów jestem skłonna bronić, dopóki nie padną zupełnie, bo bardzo je lubię
A dokupiona część dzieje się w cienistym właśnie Bez warzywnika i jagodnika, który pojawi się wiosną
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
mira 21:55, 16 gru 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041




Vito chodziło mi o tą z tego zdjęcia.
Mam wreszcie lapka i zaraz cofam się i oglądam raz jeszcze.
Jakiej ziemi potrzebują piwonie i czy muszą mieć pełne słońce czy też mogą w półcieniu - czytałam gdzieś że lepiej w półcieniu.

Martagonów jeszcze nie siałam, mam nasionka i nie mam doświadczenia w kwestii siewu - to kiedy wysiać?.

Trójlisty podziwiam, widziałam je w ogrodach - jak znajdę fotkę to Ci pokażę.


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Filomena 10:56, 17 gru 2016


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
vita napisał(a)


Chcesz kawałek?

(...)
Dereń kanadyjski, coś ostatnio z nim się dzieje, ale to trudna zaraza jest.
Wprawdzie nadal kwitnie, ale nie jest już skory do rozrastania się.

(...)
Mam jeszcze obok obuwików trochę roślin, ale nie chcę zanudzać.
Dzięki Filomeno za to pytanie.



1. zrobimy wymianę - ja mam inną odmianową biało-obrzeżoną: dużo niższą z szerszymi liśćmi - zabij nie wiem jaka to odmiana ( liczę, że Cię zaskoczę ale chyba się mogę przeliczyć )
2. daj mu spokój i nie grzeb przy nim tyle może zaskoczy i się rozrośnie, oj pięknie się na swojej placówce prezentuje
3. o zanudzaniu chyba nie mówisz poważnie

4. o orlikach pamiętam, zaznaczyłam sobie odpowiednie kępy, szykuj na nie miejsce, zebrałam też nasiona, ale one lubią mieszać cechy
5. Siewkami martagonów mnie zaskoczyłaś. Cena cebulki mnie dotąd odstraszała. No i u siebie chce mi się białych, żeby rozjaśnić cienie. Jak długo one kwitną?
____________________
Filomena-w zielonej aptece
vita 22:10, 18 gru 2016


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
mira napisał(a)




Vito chodziło mi o tą z tego zdjęcia.
Mam wreszcie lapka i zaraz cofam się i oglądam raz jeszcze.
Jakiej ziemi potrzebują piwonie i czy muszą mieć pełne słońce czy też mogą w półcieniu - czytałam gdzieś że lepiej w półcieniu.

Martagonów jeszcze nie siałam, mam nasionka i nie mam doświadczenia w kwestii siewu - to kiedy wysiać?.

Trójlisty podziwiam, widziałam je w ogrodach - jak znajdę fotkę to Ci pokażę.


To P. lactiflora 'Golden Whel', kupiłam ją na Zieleń to Życie w '13. Sprzedający głową poręczał, że odmiana pewna, ponieważ nic innego wówczas nie kupiłam, to zaryzykowałam. Dzisiaj wygląda na rabacie tak.



Zakwitła w drugim roku i dobrze przyrasta. Jakiej ziemi potrzebują piwonie? Próchniczej i żyznej, o odczynie lekko kwaśnym. Powtarzam za google U mnie mają gliniastą i raczej kwaśną.
Większość piwonii mam w pełnym słońcu, ale sporo w półcieniu. P. lactiflora 'Ewelina' rośnie w takich warunkach i z roku na rok...pięknieje
Nasiona martagonów trzeba poddać stratyfikacji, czyli od listopada, co najmniej, powinny być wysiane do doniczek i zadołowane. Możesz to zrobić spokojnie jutro.
Jak nie wykiełkują w kwietniu, oznacz doniczkę i poczekaj do przyszłego roku
Czekam na fotkę tójlista.


____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies