Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

elzbieta_g 13:04, 11 gru 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
ja z miłą chęcią oglądam i będę oglądać i zazdroszczę, że masz tyle ptaków. u mnie karmnik wisi pełen jedzenia i ani jeden ptaszek nie przyleci a tamtej zimy jak było z 5 ptaszków , nie licząc sójki, to na tym koniec. nie mam pojęcia w czym problem, może karmnik im się nie podoba bo skleciłam z resztek w drewutni bo M nie mogłam się doprosić przynajmniej u Ciebie i u Bogdzi sobie pooglądam
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Tusiala 13:11, 11 gru 2013


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
No troszkę się wczoraj pomijałyśmy ale karminiki - paśniki rewelacyjne
boguslawa_ma... 13:12, 11 gru 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Aniu napatrzyłam się na ptaki piękne
Ten dzwoniec mnie zainteresował tak troszkę do sikorki podobny,
ja też karmnik zwiesiłam ale sikorek wogóle w tym roku jeszcze nie ma
może dlatego ze jeszcze mrozów nie ma?Ale czego oczekiwać w mieście ,na orzechy to sroka przylatuje.
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
eda 13:36, 11 gru 2013


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Aniu ptaszki cię kochają i nie tylko po jedzenie fruwają ona wiedzą że na nie patrzysz
A to dla cię żeby było o czym gadać pewnie dasz mi w dziób paaaa
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
leon60 13:42, 11 gru 2013


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Ufff nadrobiłam poddasze sprawnie idzie,żeby już u mnie było ocieplone heh a ja nawet ścianek działowych jeszcze nie mam z choinką wiele nie pomogę bo całe lata była w domu sztuczna idealna równiutka nie pachnąca... teraz uwielbiam żywe i mimo iż dłużej niż 2,5 tyg nie postoi bo lubimy ciepło to taką właśnie uwielbiam i sztuczne dwie leżą na strychu...
Przygotowania u mnie zawsze na ostatnią chwilę ale nie przejmuj się do świąt jeszcze sporo czasu
Ptaszysko to krogulec, piękny i bezszelestny drapieżnik
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Bogdzia 16:03, 11 gru 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Aniu na temat karmienia ptaków napisałam u siebie bo nie chce robic u Ciebie zamieszania moimi byc może kontrowersyjnymi poglądami.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2074-rododendronowy-ogrod-ii?page=1880
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 16:16, 11 gru 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
I tak będę karmić i tak
Nie ważne co napiszecie.. ja, jak ja, ale M przeczytał chyba wszytko co było dostępne na internecie na temat karmienia ptaków.. sypiemy przy pierwszych ruchach ptasich za pożywieniem. Jak się robi trudniejszy okres dla nich.. chociażby po to, że jak przyjdzie Wielki Głód.. to wiedzą już, gdzie mogą przylecieć po pomoc i zapewnimy im tyle ile trzeba. Ja tam mogę jeść chleb z masłem, ale widoku zadowolonej czeredy nie odpuszczę. Widoki od zeszłego roku słabe, bo karmniki pochowane w miejsca trudno dostępne dla krogulca, a przez to i dla aparatu..

Muszę mykać dalej z obowiazkami, wiec Was porzucam..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
jagoda99 16:46, 11 gru 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
Aniu Ty jestes nie do podrobienia super
Twoje paszki piekne ja tez dokarmiam i lubie na nie patrzec a one sobie siedzonka robia na lampie tarasowej specjalnie trzepia skrzydelkami aby sie zapalila bo wtedy jest im cieplo
Moje takie madrale i wszystko w ich kupach ale co tam biore szczotke wode od czasu do czasu podloge wyszoruje i juz bo co mam zrobic zdjac lampy a jak to moja zmarla mama jest teraz tym ptaszkiem i tak sobie mieszka ze mna niech ma cieplo
Fajnie bo ja ciagle wieczorami jak widze ze juz przylecial to sobie z nim rozmawiam nawet nie mam pojecia co to za ptak
Powinnismy dokarmiac ptaszki a te tuby to dobry pomysl bo w mich zawsze wiewiorki wszystko wyjedza no a teraz musze sie wybrac na zakupy hi hi hi
pozdrawiam
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
barbara_kraj... 16:57, 11 gru 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Tych bogatek, to ja Ci zazdroszczę. Och, jaka dumna byłam, gdy w zeszłą zimę ze dwie raczyły do jadła na balkon przylecieć!
A dzisiaj jajecznicę na zimówkach aksamitnych jeść będę
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Syla 17:55, 11 gru 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
asc napisał(a)
Dziewczyny, zdania są podzielone odnośnie karmienia ptaków.... u mnie jest cały czas mrozik.. i śnieg.. owocki berberysów, irgi, aroni, jarzębin znikają w zatrważającym tempie.. wydziobane są nasiona z bylin... Ja tam ptakom nie żałuję Dostają w czystym i świeże.. i regularnie... i to ostanie jest najważniejsze... wszystkie poradniki piszą, że dokarmianie powinno się odbywać przez cały okres mrozów.. regularnie, albo wcale. Już pisałam, że ptaki jak jest ciepło to dużo mniej korzystają z karmników, a jak jest mróz, albo pada śnieg to ruch jest wielki.

Chyba nie będę już wstawiać zdjęć, bo niepotrzebnie tylko prowokuję dyskusje.. lubię oglądać ptaki, wiec je dokarmiam, może to trochę snobistyczne z mojej strony, ale robię to zgodnie z zasadami. Od mrozów do końca zimy... tak jak jest zapotrzebowanie. Bo jak mam ptakom teraz powiedzieć, ze dziś jest u mnie -1 to nie dostaną jeść, a jak jest -10 to im nasypie.. to chyba też nie oto chodzi.


Karm je kochana , bo ja nie karmię i jestem wstręciuch .... a i koniecznie kolejne fotki bo fantastycznie wychodzą
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies