Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

barbara_kraj... 21:08, 12 gru 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Aniu, żyję!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Rench 21:13, 12 gru 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
No tak,schody dla akrobatów więc Twoja rodzinka spoko
Fotki ptaszków masz wyjatkowe,pokazuj wszystko co masz
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
malgorzata_s... 21:16, 12 gru 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Anuś ja się wgramolę jakoś na te schody Buziak.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
elzbieta_g 21:21, 12 gru 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Anuś ja się wgramolę jakoś na te schody Buziak.
Gosiu ja sama też nie dam rady na te schody ale wspólnie... ty mnie podniesiesz a ja cię wciągnę i Ani na poddaszu inspekcje zrobimy
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Mala_Mi 21:39, 12 gru 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Biorę sie za odpowiadanie, ale tylko na konkrety, wiec sorki jak kogoś pominę..

[b]Ela [/b]- karmnik musi być w miejscu które jest odpowiednie, może spróbuj zmienić lokalizację.. z drugiej strony ptaki sie uczą, gdzie w razie problemów mogą się posilić.. pierwszy rok, nie miałam ptaków, były u sąsiadów u mnie nie.. a ze schodami sie nie martw, już są dopasowane do samego dołu.. wiec nawet inspekcja poddasza z oblewaniem powinna sie odbyć bez problemu I ciocią Gosią wejdziecie bez problemu

Bogusia - jak nie ma mrozów czy śniegu to i nie ma ptaków.. czasami jakiś się zabłąka... u mnie dziś też na palcach liczyć te co przyleciały, dziś nawet nie dosypywaliśmy, bo nie ma sensu..

Eda - ptaki które sie zżyją, pamiętają człowieka.. one też rozpoznają wrogów.. albo wiedzą kto może być potencjalnym wrogiem.. wiec nie dam w dzioba, bo masz rację I dzięki za podpowiedź, gdzie jest ptaszek u ciebie

Leon - krogulca masz pięknie sfoconego Jestem pod wrażeniem.. i dzięki Mariusz za diagnozę.. ja ie uczę rozpoznawać. Może sparujemy ich, u mnie samiczka, a u Ciebie samiec Będzie piękna para.

Bogdzia - takei dyskusje też są potrzebne, nawet jak kontrowersyjne.... bo i przeciwnicy i zwolennicy wnoszą dużo dobrego.. bo np jedni i drudzy piszą o szkodliwości karmienia byle czym, byle jak.

Jagódka - karmniki bezpieczne, bo duże ptaki też z nich nie jedzą, ziarno nie zamaka i jest łatwo utrzymać higienę.. można powiesić w miejscu bezpiecznym.. Jestem nimi zachwycona ... Ptaszki brudzą to fakt, ale ... są inne zalety
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 21:49, 12 gru 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Basiu - odetchnęłam z ulgą.... jednak były jadalne Bo bez Ciebie to śwat były niepełny... Ciumek dla Cię, bo Cię uwielbiam

Syla - jak nie karmisz to też dobrze.. wg przeciwników karmienia Wiec nie masz sie czym martwić .. no i Ty to pedantka, a ptaszki to niestety śmieciuchy

Agnieszka BK - No to trzymam kciuki byś już w tym domku zamieszkała

Filip - walczą tylko wtedy jak przychodzi załamanie pogody, mróz i wielki opad śneigu.. ta akcja to była jak spadło dużo śneigu w marcu, po wiośnie co nastała.. byłam w takim szoku, że aż byle jaki filmik nakręciłam.. Normalnie to jest spokojnie przy karmniku, łądnie stoja w kolejce i nie ma wybryków chuligańskich.

Gabriela, Agnieszka - nie było podkładania do ognia... takie dyskusje są potrzebne..

Madżen - z tym karmnikiem to teraz będziesz miała dylemat I co postanowiłaś?? Karmić czy nie??

Kindzia - a czwartej choinki nie chcesz ubrać??

Agnieszka 1206 - u mnie dużo w ogrodzie dobra dla ptaków... ale dalej mało.. Oczko do 30 metrów powierzchni trzeba zgłosić.. powyżej pozwolenie na budowę ..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:01, 12 gru 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Danuś - ptaszki będę pokazywać.. chyba, że większosć powie że nie chce .. robimy domki dla owadów, a przecież owady maja i tak lepiej w naturze, wiec dlaczego nie mamy mieć karmników Lepiej dokarmiać z głową niż bezdusznie odwrócić sie plecami..

Bożenka - w mieście ptakom jest trudno o pokarm, a i konkurencja z gołębi, wron, gawronów i kruków duża.. a śpiewają aż miło.... w domu siedzę i słyszę jak mi śpiewają..

Makkasia - zgadzam sie z Tobą... na wysypisku śmieci jest zdecydowanie gorzej.. a i nawet dzięki wysypiskom bociany co przeleciały i zastałą ich zima.. przetrwały

Agata - faktem jest , że ptaki przylatują w porach śniadaniowych najchętniej.. i śniadanie wolą zdecydowanie wcześniej ode mnie , wiec my napełniamy karmniki zawsze przed spaniem

Agania - mój M nie pozwolił niczego ruszać w oczku póki żaby sie nie wyniosły.. a mieliśmy jedną taką ,co uwielbiała pływać na karasiach.. wypływała na środek, goniła karasia, łapała za płetwę i jazda.. widok jak z kreskówek..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mariusz 22:13, 12 gru 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Też byłem adwersarzem, i to jeszcze jakim (już na forum raz o tym wspominałem), czasem wstyd wspominać, dopóki nie pojawiły się te dwie pociechy ze zdjęcia. Jak im odmówić karmienia ptaków, jak odmówić tysiącu dzieci, które oprowadzam rok w rok i którym opowiadam miedzy innymi o ptakach. Czyż to własnie nie oni obejmą odpowiedzialność za to co nas otacza, czy nie warto pobudzić w nich miłość i poczucie owej odpowiedzialności, raczej najważniejsza sprawa, wszystko inne staje się drugorzędne.
W szacownym gronie mój kolega ornitolog zapytał, czy ktoś zauważył spadek liczebności bądź masowe wymieranie jakieś populacji ptaków w wyniku dokarmiania? - cisza ...

Aniu wstawiam niegrzecznie fotkę, ale jutro ją usunę aby Ci nie zaśmiecać - przepraszam.



____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Bogdzia 22:37, 12 gru 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gratki z okazji 2800 stronki. Ale dużo.
Mariusza dziewczynki urocze , pokochaja przyrode mając takiego ojca.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Madzenka 06:33, 13 gru 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Jestem na bieżąco. Schody 1 m nad podłogą..... Uwierzyłam, że tak ma być
Zmykam do pracy , na szczęście dzisiaj pijątek
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies