Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Gardenarium 20:41, 11 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aniu, apeluję o fotki i nieprzejmowanie się dyskusją, Rób swoje Ptaszki nam pokazuj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
EPODLAS 21:15, 11 gru 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Aniu, też jestem za dokarmianiem ptaków. Myślę, że ptaszki z twojej okolicy śpiewają trele na twoją cześć i z wdzięczności wszystkie paskudne robale z ogrodu ci wyjedzą. Koło mojego bloku też jest karmnik i od czasu do czasu wsypuję ptaszkom ziarno. Robią też to inni - stołówka ptasia ma powodzenie, zlatują się ptaszęta i dziobią. Pozdrówka.
____________________
Mój ogród
grazyna 21:21, 11 gru 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Ania, a dlaczego teraz ocieplasz strych ?, sorki ale nie doczytałam. Co tam chcesz zrobić ? Nowy pokoik ?

Karmniki kupiłaś bajkowe, superaśne, tylko Ty umiesz takie coś wyszperać Już pokazywałam M. jak cudownie Twoje skrzydlate wyglądają podjadając

Przeczytałam Bogdzi wypowiedź i... w końcu mam odwagę przyznać się, że my również dokarmiamy latem młode sikorki. Mam parę budek lęgowych a więc i młodych sporo jest i te maluchy z głodu padłyby, gdyby nie płatki owsiane w karmniku

Gdyby nie potrzebowły, na pewno nie obsiadałyby karmnika, stale o regularnych porach dnia

Ściskam, buty noszę z... ekologicznej skóry
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
makkasia 21:38, 11 gru 2013


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Niektórzy to mają smykałkę do oceniania innych -" robisz to sensownie, to jest be...."
Aniu ja dokarmiam ptaki, moi rodzice dokarmiają a miliony tego nie robią za to sa wysypiska śmieci, oczyszczalnie ścieków, i inne miejsca gdzie ptaki pożywiają się nie tak zdrowo jak u nas....
Rób to, filmuj i pokazuj a tym co to nie pasuje niech tego nie robią, nie patrzą, nie komentują
ściskam
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Mala_Mi 22:40, 11 gru 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zawsze robię wszytko ze swoim sumieniem..... i chociaż oczko mam też "be"... to się cieszę że je mam.. bo woda to życie..... dla wszystkich stworzeń, dla żab, ropuch, ptaków... Ptaki wola latem oczko niż karmniki Człowiek zabrał zwierzętom tak dużo terenu, że możemy trochę sie odwdzięczyć dokarmiając ptaki, czy robiąc oczko z wodą, by miały się gdzie napić czy wykapać.

Obserwacja ptaków otwiera oczy na przyrodę, dzieci uczymy miłości to tych mniejszych skrzydlatych stworzeń, baaa uczymy też i dorosłych....

Uczymy się szanować życie.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:45, 11 gru 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Grażyna, strych jest niedocieplony jak trzeba i nie mam żadnej gradobiciarni... nie mam nawet gdzie trzymać nart i takich tam.... wiec robimy pomieszczenie gospodarcze... a awaryjnie jak po imprezie ktoś zaśnie to się bo tam właduje i już... wyniosę suszarkę na bieliznę i deskę do prasowania.. Mój dom to pokój z kuchnią i sypialnia.. .. brakuje takiego pomieszczenia ekstra.
Kto podskoczy ten wejdzie.... tylko dla wysportowanych

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:06, 11 gru 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Sorki, że nie odpowiadam, ale nie czasowa jestem, a dyskusja pochłonęła trochę czasu.

Basiu - mam nadzieję, że to jadalne grzyby.. . i to nie jeden raz...

Cmok, cmok.. pora iść spać..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
AgnieszkaW 08:47, 12 gru 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Zaglądam Aniu do Ciebie, a tu tyle ciekawego się dzieje. Fotki ptaków śliczne. Pozdrawiam i cmokam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
leon60 09:44, 12 gru 2013


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
asc napisał(a)
Zawsze robię wszytko ze swoim sumieniem..... i chociaż oczko mam też "be"... to się cieszę że je mam.. bo woda to życie..... dla wszystkich stworzeń, dla żab, ropuch, ptaków... Ptaki wola latem oczko niż karmniki Człowiek zabrał zwierzętom tak dużo terenu, że możemy trochę sie odwdzięczyć dokarmiając ptaki, czy robiąc oczko z wodą, by miały się gdzie napić czy wykapać.

Obserwacja ptaków otwiera oczy na przyrodę, dzieci uczymy miłości to tych mniejszych skrzydlatych stworzeń, baaa uczymy też i dorosłych....

Uczymy się szanować życie.


Święte słowa ! Podpisuje się pod tym obiema rękami i nogami
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Mala_Mi 10:40, 12 gru 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Niestety ptaków dziś nie będzie, bo sie ociepliło... jest +3.. i ptaki nie chcą korzystać z dobrodziejstwa mojego i iść na łatwiznę.. nasypaliśmy przedwczoraj do tuby i do tej pory ubyło tylko 10cm słonecznika z tuby.. w karmniku nawet sierpówek nie ma... jedynie sikorki przylatują co jakiś czas na orzeszki.

Zrobiłam rewizyty u Was, mam nadzieje, że nie pominęłam nikogo.. i mus brać sie za pracę.... i odpowiem na wasze posty u siebie. Wczorajsza wymiana poglądów zajęła mi sporo czasu..
Moim zdaniem nie szkodzimy za bardzo jak nie dokarmiamy.. i nie szkodzimy jak mądrze dokarmiamy.

To moja opinia... moje zdanie. Jak mamy dokarmiać źle, to lepiej wcale..

Rzuciłam kontrolnie okiem na mojego klona, na wielkim drzewie są 4 sikorki.. ale żadna nie jest na karmniku.. ptaszki chociaż małe rozum mają To też moja opinia.

Ptaszek w kąpieli.. foto z lata Jak nie mieć wody w ogrodzie???
Katalogując kwiaty, zaczęłam wybierać najfajniejsze foty ze zwierzątkami.. mi sie fotki podobają







Oczko w w ogrodzie jest beee???? Nie zgadzam sie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies