Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Mala_Mi 18:43, 21 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
anna_g napisał(a)
Anek a u Ciebie jak zwykle gwarno i pracowicie Widziałam posadzone róże i te przycięte też ja tam jeszcze nie mam co ciąć (no jedną aże) ale jestem na dobrej drodze do zmian
Myślisz że można już kupować Nemasys albo Larvanem? Pozdrówka jak najbardziej słoneczne


Nemasys -myślę, że można ... nie zapowiadają wielkich ochłodzeń.. u mnie jeden dzień z +3 w nocy i dzień.. ale ziemia już sie nagrzeje... dziś gdyby nie wiatrzysko co urywało głowę, było by jak latem.

Trawnik zwertykulowany Wiosna..


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 18:48, 21 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Anita1978 napisał(a)
Ania
Widzę,,że choć ogrodnik z ciebie doświadczony, to też masz rozterki jeśli chodzi o cięcie wszelkie....nie martw sie, podobno jak się mocno ciachnie to jeszcze lepiej
Ja wczoraj miałam doła, bo tak ciachłam limkę że szok! Ale dziewczyny mówią, że odbije...musiałam sie napić wieczorem....
Powojniki - mam tak samo- który jak ciąć? Jeden silnie, drugi wcale? Tnę jakoś po swojemu i jakby rosną....ten niebieski u ciebie to nie Emilia platter? Albo arabella? Podobny- te się ciacha nisko. Wiem bo mam
A róże jak tnę tak jak AniaDS pisze- raczej mocno...te grube pędy to bardzo nisko, cieńszy średnio, a najcieńszego wycinam wogóle. U mnie jakieś wielkie te różyska rosną, szczególnie na drenażu szamba eko
Wczoraj jakoś nic mi nie szło- a z sekatorem to już wogóle było mi nie w parę...coś nam razem nie szło....i nie dosyć , że właściwie wszystko co zrobiłam wczoraj to źle, albo do poprawki to po mojej robocie w ogrodzie bolą mnie wszystkie mięśnie, nawet te....yyyy....pośladkowe...
Pozdrawiam i sukcesów w cięciu dalszym


Anita.. dziś trochę mocniej pociapałam róże I inne takie robiłam.. chyba też się muszę napić...

Na wariata koło południa stwierdziliśmy, że bierzemy sie za wertykulację..
Synuś wertykulatorem ganiał..


eMuś kosiarką zbierał, a przy okazji kosił.. jutro będziemy jechać grabiami.. ale te najgorsze zbieramy kosiarką Zebrał ponad 10 ogromnych worów.. i brakło worków.. reszta jutro..


A pies spał w cieniu szczęśliwy, że wszyscy w ogrodzie..



A co robiłam ja??? Zaraz powiem....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 18:50, 21 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Margarete napisał(a)
Mam pierwszego szafirka HURRA !
Wstawiłam foto u siebie ...................


A ja mam kwitnącą magnolie Zwykle kwitła koło 20 kwietnia.. ale nie mam nic przeciwko temu


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 18:51, 21 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
jotka napisał(a)
Widzialam efekty ciachania bez opamiętania
No i ofertę na ogrodoturystyke
Ja od wtczoraj w domu i na razie moje parapety obejrzałam-roslinki nie próżno wały

Wszędzie dobrze, a w domu najlepiej

Będę mieć swoje żaby.. skrzek został zlokalizowany

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 18:56, 21 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
irena_milek napisał(a)
Aniu, ja tez mniej więcej na czuja tnę i jakoś co rok rosną i kwitną, u ciebie też, więc się nie martw


Widziałam u Ciebie rewolucję..... podoba mi się.. potem polecę pooglądać dokładniej

To rozkład róż na rabacie... za bukszpanem jest 7 White Cover.


1 - Tuscany
2- Mme Hady
3- White Cover....
pomiędzy Covery dam plamki szałwii od Finki, ma taka fajna niska i kompaktową odmianę.. w pięknym kolorze.. .. i posadziłam przywrotnika.. swojego..

Gdzieś z tyłu są pomiędzy wysokimi różami są irysy, a pomiędzy Tuscanem ,a Limką są białe lilie... a za coverami są lilie w ciemnym kolorze.. takie bardzo ciemne bordo..

I co o tym sądzicie.. będzie ładnie????


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 18:58, 21 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
kasiek napisał(a)
Wiosna w tym roku wynagradza poprzedni rok, kiedy o tej porze snieg leżał. A teraz przyroda się tak rozbuchała że w kwietniu bedą majowe widoki I cunie, bo nie lubie przedwiosennej szarzyzny - a tak to juz jest kolorowo

Kasia - dla mnie przedwiośnie to też najgorsza pora roku.. ale w tym roku jest super.. z powodu nielubienia przedwiośnia - lubię te wczesne kwiatuszki..


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Sebek 18:59, 21 mar 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Allllleee się ta wiosna rozpędziła - krokusy to jeszcze OK, ale magnolii kwitnących w marcu to nie pamiętam - u nas też już niektóre są całe w kwiatach

Trawnik będzie wyglądać super....choć wygrabić go....wyzwanie rzuciłaś sobie niezłe...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Kondzio 19:00, 21 mar 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
No nieźle roboty zrobiłaś ja w pracydzisiaj byłem i z sunia u wet nie wiadomo co jej jest mam nadzieje ze nic jej nie bedzie i jutro mnie czeka czekanie u weta po dalsze leki
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Mala_Mi 19:03, 21 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
malkul napisał(a)
Ania co tam w Twojej szklarni?


W mojej szklarni..... rośnie lotos... a przynajmniej mam nadzieję, że będzie chciał łaskawie rosnąć i zakwitnąć..jak nie to sie wkurzę.. pół dnia, albo lepiej sie z nim szarpałam... na pysk padam.. zapomniałam nałożyć rękawic i łapki mam w nadmanganianie potasu... kręgosłup nie mój.....
Ni i pół metra zagonku rzodkiewki wschodzi.. na więcej nie ma miejsca, muszę uprzątnąć poskładane rupiecie.. Na razie eksmisję dostał stół i krzesła.. ławki muszę zaimpregnować, wiec stoją..



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 19:15, 21 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Aniu - róże podciachałam niżej..... i będzie To zaleta róż.. jak sie troszkę gorzej utnie, to żyją i za rok sie poprawią... szukam plusików dla róż. bo kłujoków nie lubię.... jutro opuncja idzie na zbiórkę odpadów zielonych.... ..

Hogata - wrzosy już ciachaj, moje ruszyły... trzeba ciąć Oj żal.. jutro lecę następne..

Kindzia - a odmachuję.... może zauważyłaś w locie jak machałam łapkami....

Magda Każ8 - na szczęście róże odrastają, wiec czy dobrze, czy źle .. nic im nie będzie, najchyżej walory estetyczne będą gorszej jakości Ooo i Grahamka znów zapomniałam rozkopcować.. zaduży ogród na moje krótkie nóżki... za duży..

Beta - to salony dla krasnoludków
A folder.. wrzucam tam czasami jakieś foto roślinki z nazwą.. bo jak mam coś pokazać, to nie chce mi sie szukać.. albo jak nazwa potrzebna, a wyleciała z głowy Ale mam tam tylko część roślin... bo... powodów dużo. Powojnik na foto jest bez ustalonej nazwy.. i na pewno nie jest taki co sie tnie do ziemi.. to mój pierwszy powojnik, posadzony w 2009 roku

Ciemiernikom przycięłam liście i od razu lepiej sie prezentują Chociaż w tym roku liście wyjątkowo ładne były ..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies