Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Mala_Mi 10:14, 05 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Lilaki staram się sadzić w miejscach nie eksponowanych, bo ładne jak kwitną, a potem to już takie krzaczorki. Oznaczone na żółto

Te są rok wcześniej przesadzane, więc zmaltretowane bardzo... są w głębi rabaty


Tu są w szpalerze z innymi krzewami
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 10:22, 05 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Wiunia - okno południowe dla storczyków się nie nadaje.. chyba że zimą, one się tam gotują.. to nie są kwiaty obszarów śródziemnomorskich, lubią światło rozproszone i wilgotność sporą..

Mykszka - ja też lubię ten zapach Dlatego lilaki u mnie rosną I do wazonu można ścinać ..wtedy i w domu pachnie .

Anabuko - filoteowy to od mamy z rozłogów Piękny jest

Małgosiu - były tylko jednakowe buciki.. a ja ekstrawagantka chcę mieć każdy inny

Sorki jak komuś nie odpowiadam, zrobię to w czasie późniejszym
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
rozark 17:35, 05 lut 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Mala_Mi napisał(a)


Szkoda tylko, że kasa dużo mniejsza Ale to nie o tym na forum... wiec mój Sabotek sportretowany.. elegancki bucik na urodziny Tylko eM sięśmieje że co t oza buciki jak jest tylko jeden



Aż musiałam spytać się wujka googla co to za dziwo .
Piękny jest ale czytam że trudny w uprawie. Trzymam więc kciuki.
Ja na etapie phalaenopsisa jestem i na razie niech tak zostanie .
____________________
pozdrowionka
Kasya 17:51, 05 lut 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42033
Dzieki za fotkę, to fakt, ze bez jak nie kwitnie nie jest piekny, pojdzie wiec pod płot i podsadze go fioletowymi rózami.

Aniu, a jak przesadzasz takie duze krzewy ? tzn jak duzą brylę wykopujesz i jak ją wyciagasz ?

Do tej pory przenosilam takie bryły jakie sie miecicły na łopacie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Sebek 18:05, 05 lut 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Świetne prezenty
Macham i mam nadzieje, że jeszcze siedzisz przy biurku
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Rench 18:17, 05 lut 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Przepiękne te Twoje storczyki,moje dopiero zaczynają wypuszczać pączki.
Prezent też sobie fajny zrobiłaś Przynajmniej trafiony jest
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Urszulla 18:32, 05 lut 2015


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21853
zapach bzów mnie zwabił i bucik bez pary pooglądałam u mnie storczyki na południowym oknie mają się świetnie,to chyba wbrew regułom- ale te białe
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Robertop 19:48, 05 lut 2015


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Aniu, kolekcja parapetowa godna pozazdroszczenia... u mnie storczyki słabo rosną i często pomimo odżywek zasychają pączki zanim się rozwiną
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Mala_Mi 20:10, 05 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kasya napisał(a)
Dzieki za fotkę, to fakt, ze bez jak nie kwitnie nie jest piekny, pojdzie wiec pod płot i podsadze go fioletowymi rózami.

Aniu, a jak przesadzasz takie duze krzewy ? tzn jak duzą brylę wykopujesz i jak ją wyciagasz ?

Do tej pory przenosilam takie bryły jakie się mieściły na łopacie

My mamy różne metody przenoszenia dużych drzew czy krzewów. Mam glinę co ma plusy i minusy. Plus, że bryła korzeniowa nie jest nieiszczona, a minus, że taka bryła jest bardo ciężka i ziemia się nie osypuje z korzeni. Metr sześcienny mojej ziemi to waga około 1800kg. Bryła 0,5m na 0,5m to waga ok. 450kg. Tu trzeba sposobu
Podstawowe narzędzie do przenoszenia to drabina i wyciągarka ręczna zwana lebiodką, ale tego raczej nie masz..kiedyś opisywałam chyba zasadę działania.


W twoim wypadku najlepiej wykopać rów na około, by podciąć korzenie jak najgłębiej i jak najszerzej. Potem podłożyć plandekę, dobrze bryłę ziemi owinąć streczem, silne chłopy i jazda Tak też przenosiliśmy To był rok 2012, (dzień upalny koniec czerwca), wiśnia żyje i ma dużo owoców) i mieliśmy mało patentów na przesadzanie Teraz idzie nam to łatwiej

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 20:15, 05 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
rozark napisał(a)


Aż musiałam spytać się wujka googla co to za dziwo .
Piękny jest ale czytam że trudny w uprawie. Trzymam więc kciuki.
Ja na etapie phalaenopsisa jestem i na razie niech tak zostanie .

Nie taki trudny, tylko trzeba go częściej podlewać od felków .... wiec potrafię je czasami zamordować

To mój stary, tylko ponad rok strajkuje i nie kwitnie..


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies