Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Mala_Mi 11:45, 27 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Magnolia.... rozrysuje... ale w wolniejszej chwili... teraz walcze z czasem. No forum zagladam ...np jak teraz z telefonu czekajac na cos....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 17:23, 27 lut 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Do projektowania sie nie wtrącam, buziaki zostawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gabriela 19:03, 27 lut 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Przenoszę się zatem do Ciebie - w końcu to ma być Twoja rabata.
U mnie są trzy okna po 1,20 m szerokości każde, czyli w sumie 3,60 m. Nie pamiętam jak to było w projekcie, tyle lat minęło, że nie do uwierzenia.
Czyli ma być pomarańczowo-żółto-niebiesko. Więc zero jarzmianek, które Ci proponowałam do tych róż. Ciemnoniebieskie szałwie na pewno, z pomarańczowymi różami wyglądają świetnie, widziałam w Niemczech takie kompozycje.
Grahama posadź przy ścianie, przy podporze, wyrośnie jak należy, przestanie być krzakiem. Może drugiego po drugiej stronie okna dla symetrii?
Piwonie mogą być jakiekolwiek, bo w końcu maja, na początku czerwca nie kwitną jeszcze róże, chociaż te Twoje zaplanowane odmiany mają odcień żółci.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Luki 20:51, 27 lut 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Wiedziałem, że to miejsce długo bez rabaty nie pozostanie i w super kolorystyce. Zatem pozostaje czekać na działanie, gdyby co to ja do łopaty chętny
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
barbara_kraj... 20:56, 27 lut 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Skoro niebieskie musi być, to może bodziszki wielkokwiatowe, dzwonki karpackie, a z żółtych -liliowce...
A śnieg zimą z dachu tam nie spada?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Urszulla 21:18, 27 lut 2015


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
ANIA, z nową rabatą startujesz...ależ masz niespożytą energię mnie zaczarowały pod oknami Gracki (z Wilczej) więc i Ciebie czaruję, choć widzę że plany Twoje idą w innym kierunku- to się nie wtrącamucałowania weekendowe.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
nieszka 21:42, 27 lut 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Fajna rabata się zapowiada. I niebieski musi być. To identycznie jak u mnie
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Mala_Mi 22:01, 27 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Na szybko odpowiem..
Ula -gracki są fajne, ale nie pod jedyne okno które doświetla dom, są za wysokie. Okno zachodnie to i tak w domu dość ciemno... tylko niskie rośliny tu się sprawdzą. Kawałek ściany jest zarezerwowane na różę , która jest ogromna i na zebrinusy, które muszę wysadzić z innej rabaty. Szkoda mi ich wyrzucić, a z żółtą róża będą się dobrze komponować.
Zabrinusy wprowadzają na rabacie chaos i są tu za wysokie (na fioletowo oznaczyłam).. posadzę w szpalerze miskanty o czerwonych pióropuszach, te co widać na lewo. I odsunę je od hortensji, bo bidula i tak ma tu trudne warunki bytowania.

Róża zawala taras, śmieci i kłuje.. idzie z tego miejsca out.. jak jej nie przeniosę to M sam ją wyeksmituje. Z powodu róży pomysł na rabatę.. i kolor róży narzucił kolorystykę.


Basiu - problemu "dachlawinen" tu nie mam, bo mam płotki śniegowe.. a po drugie będą tu rosły byliny.. różom nawet jak coś spadnie to nic nie będzie. Bodziszki i dzwonki jak najbardziej, ale liliowce mają inne rabaty.. tu ich nie będzie. Wolę długo kwitnące jeżówki.. mam zmówione ( w ilościach małych, ale rabata też nie ogromna.. byliny tylko jako akcenty, sesleria będzie dominowała i spinała w całość).
Zestaw co będzie na 99%
sesleria
Dzwonek brzoskwiniolistny "LA BELLE" - 2 szt
Jeżówka "BIG KAHUNA" do 50cm - 2 szt i "RAINBOW MARCELLA" 80cm - 1 szt
Dzielżan jesienny 'Siesta' 2 szt (wysokosć 50cm)
Piwonia Coral Sunset - 2 szt
Piwonia Duchesse de Nemours - 1 szt
Piwonia America - 1 szt.
Róża Hansestadt Rostock - 3 szt
Róża Graham Thomas - 1 szt
Zebrinus...
Ośmiał jednoroczny

Mam mieć dalie, może też się tu wkomponują..

Coś niebieskiego, ale wygrzebię ze swoich rabat..jeżówki też mogę przesadzić w podobnych kolorach, może jakieś piwonie dosadzę ze swoich rabat..

Gdzieś czekam na kwitnienie piwonii WHITE WINGS (już 3 lata ).. nawet nie pamiętam która to.. RASPBERRY SUNDAE, PRIMAVERE, Ewelina.. może dzwonki Fineczkowe Takiob Blue przesadzę spod róż na rabatę?

Będę tworzyć na bieżąco.. będzie na pewno jarmark w moim stylu...



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Rench 22:02, 27 lut 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Zapowiada się fajna rabata.
Ten ośmiał widziałas u kogoś na żywo,czy tylko na zdjęciach ?
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Milka 22:12, 27 lut 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
O lala la, toz ty rewolucje planujesz! Podziwiam, ja z rewolucji, to tylko ulice patykami limek utkalam, patrzyli sie dziwnie na mnie ludziska
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies