Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Mala_Mi 21:16, 14 maj 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kindzia napisał(a)
Ja cie...
Jak żyć???!!!!
Takie zdjęcia kwitnących? Na noc? Przy moich basenach???? Jak żyć???

Do mojego basenu jakoś się przyzwyczaiłam

Kasiu.. jeszcze liliowce mają szansę u Ciebie.....

Mój żółty Stella d Oro już rozkwitł Jedne kwiatek, ale jest


np. Blu Sea


Strawberry Candy.. takie Twoje trochę kolory



A tu moje chciejstwa....... są piękne pełne białe.....
http://www.liliowce.csl.pl/LZ.html - ja już po tej porcji obrazków nie zasnę...... cudne


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 21:20, 14 maj 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Loosiuu napisał(a)
Aniu poczytaj o zastosowaniu słomy jęczmiennej w oczkach Może Ci się spodobać ten pomysł. Można też stosować torf kwaśny lub szyszki olchowe, ale zabarwiają wodę i nie mogą być za długo.

Poczytaj też co to są Flowforms. Dzięki nim woda jest bardziej natleniona, a to pomaga w utrzymaniu równowagi biologicznej


Niech Cię Aniu ręka Boska broni od rady jaką otrzymałaś. Łosiu pewnie wyczytał to co mój M ale nie zastosował bo by sie dowiedział jakie bzdury piszą w internecie. Mój nadzwyczaj uparty M mimo moich wielkich sprzeciwów postanowił walczyc z wyimagonowanymi glonami w oczku za pomocą torfu. Przełożył z woraka plastikowego do jutowego i wpuscił do jeziorka w którym glony można było zobaczyc tylko pod mikroskopem a rybki żyły długo i szczęśliwie. No i po kilku dniach (niewielu) rybki zaczeły masowo zdychac. Wtedy wyciągnął torf i wymienił wodę i wszystko wróciło do równowagi. Niech Wam nie przychodzą nawet do głowy takie głupie pomysły.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:22, 14 maj 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gabriela napisał(a)
Masz bardzo dużo tych różaneczników i azalii, robisz Bogdzi konkurencję
Mam w planach azalie pontyjskie, mają zniewalający zapach.


Gabrysiu nie wiem czy wiesz że ten zniewalający zapach może człowieka , a na pewno dziecko uśpic na zawsze? Tak przynajmniej twierdził przewodnik oprowadzający nas po arboretum w Rogowie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Magda70 21:25, 14 maj 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
powalasz mnie tą ilością....wszystkiego...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Bogdzia 21:35, 14 maj 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
asc napisał(a)

Oj Bogdzi konkurencji nie da się zrobić... tej ilości gatunków i ilości sztuk..... to już nie w tym wcieleniu...ale w następnym .... napewno byłoby więcej
A Bogdzia to mój GURU Rododendrownowy..... nie ma lepszego na świecie I takiej fajnej przyjaciółki

I dzięki temu że chciałam mieć azalie i rh.. kupowałam , sadziłam, a one odmawiały posłuszeństwa... trafiłam na Rododendronowe królestwo i już mnie z niego Bogdzia nie wyrzuci... najpiękniejszy ogród jak dla mnie Chociaż inne też są piękne, ale gdyby miała wybrać tylko jeden ogród.. to od razu brałabym rododendronowe królestwo.. i z tym kiepskim klimatem co na niego Bogdzia narzeka...







Mojego klimatu byś na pewno nie chciała. Ja sie pocieszam że może sie zmieni.Nie chwal mnie tak bo mocno przesadzasz i bedę musiała się czerwienic że tak nazmyślałaś.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gosiniak 21:41, 14 maj 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Aniu ile ty masz różnorodnych roślin, jak ja bym chciała mieć taki duży ogród,
zachwyciły mnie floksy, niezłe z nich barwne poduchy, rh już zaczynają cudnie będzie bo duże krzewy, jestem zachwycona twoim ogrodem jak zawsze zresztą
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
JulkAd 21:45, 14 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Aneczko nie zdążę obejrzeć i poczytać dzisiaj nadrobię jutro ....dobrej nocki, urobiona jestem , ręce do ziemi, ale za to szczęśliwa jestem, między innymi dzięki Tobie
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Konstancja30 21:51, 14 maj 2013


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
katalogowanie ... wow ... to brzmi poważnie i tak profffesjonalnie ... ... Anek masz taki atlas co go u Ciebie próbowałam przejrzeć bez skutku ... tam masz to wszystko co mimo woli wraziłaś w glinę ... po co powielać ... no chociaż może masz więcej ??? ... buziak ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
anna_g 21:51, 14 maj 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Ale pięknie Ci kwitnie - różaneczniki mniodzio a klon "potfór" wymiata Cudnie. Buziole
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Bogdzia 21:52, 14 maj 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
asc napisał(a)




A tu moje chciejstwa....... są piękne pełne białe.....
http://www.liliowce.csl.pl/LZ.html - ja już po tej porcji obrazków nie zasnę...... cudne




Aniu dwa od pana Jasińskiego mam a jeden nawet Ci zawiozłam jak u Ciebie byłam. Zawiozłam Paladian Pink a mam jeszcze Grand Marschal. To ich zdjęcia w moim ogrodzie.





____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies