Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

Mathildis 21:57, 22 cze 2015


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
wietrzyk napisał(a)
(...)

gaury



rdest Darjeeling Red powoli pochłania trzmieliny
ale jest cudny, na razie jeszcze go nie ograniczam


czy do gaury planujesz coś dosadzić czy taka soute będzie? bo nie wiem co z moją począć

i jeszcze pytanko o rdest... czy on z tych co się łatwo prowadzą? znaczy się za dużo opieki nie potrzebują?

Różanka bombowa...

wietrzyk napisał(a)


Aniu,
obcinałam przekwitłe kwiatki, pewwnie to znacznie wydłużyło kwitnienie

niby jak??? przy liściach na dole???
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
asica 22:27, 22 cze 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
wietrzyk napisał(a)


Aga, bylin nie sadzę mniej niż 12 sztuk. Chyba, że jakieś duże to mniej. Dlatego kupuję na DP bo tam za 12 sztuk mam cenę jak w centrum ogrodniczym za 3 sztuki

Nieźle urządziłaś M-a. Czyżby rośliny zajęły Twoje miejsce koło kierowcy?
Jarzmianki wyglądają ekstra. Też mam na nie chrapkę
Śliczne nowe zdjęcia ogrodu.
I co to jest DP ?
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
jalos 22:56, 22 cze 2015


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
wietrzyk napisał(a)


Aga, bylin nie sadzę mniej niż 12 sztuk. Chyba, że jakieś duże to mniej. Dlatego kupuję na DP bo tam za 12 sztuk mam cenę jak w centrum ogrodniczym za 3 sztuki

Wiesz, ja wzięłam pod uwagę moje aerały (niecałe 700m2), ale 3 to nawet na moje poletko to za mało. trzeba będzie znowu jechać (??? )

Piękną masz różankową rabatę i nie tylko, bardzo lubię oglądać zdjęcia z Twojego ogrodu.

A cóżeś tam pani nakupiła u Szmitów?
____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
jalos 22:57, 22 cze 2015


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
siakowa napisał(a)
Pieknie pieknie jarzmianki tez kocham choc moje maja po jednym patyku....ale Twoj rdest mnie powalil....wahalam.sie ale teraz jestem pewna!!! Masz jego zdjecia wczesna wiosna?


o zgadzam się, że rdest boski i te szławie z aspirinkami - miód malina!
____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
Mathildis 22:59, 22 cze 2015


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
asica napisał(a)

Nieźle urządziłaś M-a. Czyżby rośliny zajęły Twoje miejsce koło kierowcy?
Jarzmianki wyglądają ekstra. Też mam na nie chrapkę
Śliczne nowe zdjęcia ogrodu.
I co to jest DP ?


szkółka Dobre Pole, też lubię tam jeździć...
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
wietrzyk 23:38, 22 cze 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
siakowa napisał(a)
Pieknie pieknie jarzmianki tez kocham choc moje maja po jednym patyku....ale Twoj rdest mnie powalil....wahalam.sie ale teraz jestem pewna!!! Masz jego zdjecia wczesna wiosna?


Kasia, ja je dopiero u Szmitów odkryłam. Czytałam kiedyś artykuł Danusi, o kwiatach jak broszki, ale u nas w sklepach jarzmianek nie widziałam. Kupiłam pierwsze 3 na próbę, też na razie malusie są. Problemem tylko było miejsce, bo półcienia to u mnie niewiele, póki co

Dla Ciebie rdest wczesnowiosenny
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3522-ogrod-w-puszczykowie?page=133
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 23:54, 22 cze 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
weronika77 napisał(a)
Lilaki w ogrodzie muszą być. Twoje bardzo ładne. Ja mam bordo i biały, mały niebieski rośnie.


Witaj Weroniko,
dzięki za wsparcie w kwestii lilaków Kupiłam moje jeszcze zanim trafiłam na forum. Potem jak poczytałam o nich, zwątpiłam czy była to dobra decyzja. Teraz już wiem, że tak bo wiem jaki ogród chcę tworzyć i że niekoniecznie muszę się trzymać kurczowo ogrodowiskowej listy roślin
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 00:02, 23 cze 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Asiu ale cudowne te twoje rabaty Pamiętam jak mówiłaś że pusto masz
Chyba już jednak nie Buziaki


Gosiu kochana, dzięki ogromne
Zagęszcza się powoli, choć do Twojego stanu zagęszczenie jeszcze daleko Bardzo ładnie mi choiny ruszyły w tym roku, co u Was je kupowałam. Muszę fotkę im zrobić. Pamiętam pochodzenie każdej roślinki
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 00:03, 23 cze 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
wiunia napisał(a)
Asiu pokazałaś piękne zdjęcia, a Twoich ziemniaków w workach to nic nie przebije nie mówiąc o aspirynce i szałwii!!! No pięknie


Wiola
dzięki
ciekawa jestem jak Twoje graby
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 00:23, 23 cze 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Mathildis napisał(a)

czy do gaury planujesz coś dosadzić czy taka soute będzie? bo nie wiem co z moją począć

i jeszcze pytanko o rdest... czy on z tych co się łatwo prowadzą? znaczy się za dużo opieki nie potrzebują?

Różanka bombowa...

niby jak??? przy liściach na dole???


Aniu,
gaurę posadziłam w formie plamy na rabacie gdzie mam też trzmieliny i rdest. Po sąsiedzku planuję dla niej carexy frosted curls. Nie wiem jak przetrwa ona zimę i jak się będzie rozrastać. Rzuciłam się na nią, bo dziewczyny też brały i spodobała mi się
Rdest polecam, jest bezobsługowy. Na początku tylko chwasty spomiędzy niego wyciągałam, teraz już mało co się przebije

U naparstnic odcinam całą gałązkę z kwiatkami. Zostawiłam ostatnie, tuż przed zimą i rozsiało mi się jej mnóstwo, mam teraz gratisowe
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies