Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 12:57, 12 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
rozark napisał(a)
Ja ma w mocnym cieniu i podlewam w upały i jest ok. Gleba gliniasta.

Reniu, to wyślij mi trochę gliny, wymieszam z moim piskiem i kompostem, będzie idealnie. Pokaż twoją wierzbę, pobiegnę ją obejrzeć
____________________
Ogródek Iwony II
Agania 13:17, 12 sty 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Cofnęłam się do twoich relacji rewolucyjnych, fajnie się wspomina teraz tą ciężką pracę, w tym roku ogród po zmianach będzie coraz ładniejszy, ciekawe jak mi przezimują moje sadzonki bukszpana i limek

Aż trudno mi uwierzyć, że nic nie widzieliście z tarasu...zmiany na złoty medal
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Iwk4 13:22, 12 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
siakowa napisał(a)
pozdrawiam prawie południowo i oczywiscie ciagle podczytuje

Kasia, ciekawe, co ty podczytujesz E-Muś pilnował mnie, bym za dużo przy kompie się nie panoszyła, więc musiałam odpuścić, tylko jednym okiem podglądałam, co nowego na forum.
Teraz mogę popisać sobie.
Ale w ogrodzie nic się nie dzieje, sprawdziłam dziś. Najbrzydsza pora roku, nawet nie ma co focić. Muszę iść na inne wątki i sprawdzić wiosnę 2014. Może czegoś się nauczę.
Ana pokazała fajne metamorfozy swoich rabat - miesiąc po miesiącu, a ma co pokazywać, oj, ma
Chyba sobie zrobię spis z natury na jej rabatach. Tylko kiedy, jak z wami piszę
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 13:29, 12 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Agania napisał(a)


U mnie to nie przejdzie...mój już mnie przejrzał na wylot z takimi podchodami, jak ruszam temat zmian w ogrodzie, to eM mówi, że wraca do bloku

Agata, kobieta zmienną jest i tego się trzymaj. Powiedz mu prosto z mostu, że to, co ci się podobało, teraz już nie za bardzo
Albo zapytaj podstępnie, czy moze jest coś, co on by zmienił, bo mu się nie podoba? Oczywiście poza powrotem do bloku
Może trafi w twój gust ?
Np. mój e-Muś chce wyciąć jabłonkę i proszę bardzo, niech to zrobi. On chce posadzić w to miejsce inne drzewo owocowe. Ja się właśnie zastanawiam, czy moze ambrowca w to miejsce posadzić w rogu ogrodu, bo ma ładniejsze kolory jesienią i zasłoni co nieco ... Więc jak już się zdecyduję na ambrowca, powiem: kochanie, jabłuszka, śliweczki mogę sobie w sklepie kupić. A widoki z ambrowcem byłyby cenne.
Mam nadzieję, ze się zgodzi
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 13:35, 12 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Agania napisał(a)
... ciekawe jak mi przezimują moje sadzonki bukszpana i limek

Aż trudno mi uwierzyć, że nic nie widzieliście z tarasu...zmiany na złoty medal


Aga, dziękuję za pochwały.
My nic nie widzieliśmy z tarasu, nas też nie widzieli, teraz jest ciut inaczej, hi, hi
Mus te trzy umbry posadzić wzdłuż płotu.
Co do sadzonek bukszpana i limek, bądź dobrej myśli, obie mamy podobnie, obie czekamy na wiosnę. A gdy nadejdzie, będziemy się cieszyć, jak wszystko się będzie budzić ze snu. U mnie ogród jeszcze śpi
____________________
Ogródek Iwony II
siakowa 13:36, 12 sty 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Iwk4 napisał(a)

Kasia, ciekawe, co ty podczytujesz ........

na bieząco Twoje odpowiedzi
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Iwk4 16:22, 12 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Przez weekend nie miałam czasu wiele, ale za to nabyłam moje marzenie. Mam wreszcie aparat, o którym wcześniej pisałam. Nikon 5200 znalazł się niedaleko nas, w sobotę zostałam jego właścicielką. W niedzielę troche go testowałam, tzn. uczyłam się obsługiwać.
Dziękuję wszystkim za cenne rady, wszystkie wasze rady tu na forum i priv pomogły mi zdecydować, czego pragnę i na co mogę sobie pozwolić.

Pierwszy test, to robienie zdjęć dużej rozdzielczości o wysokich ustawieniach. Wszystko do momentu zgrania zdjęć do kompa. Mój komputer się zawieszał, nie mógł przetworzyć zdjęć do kopiowania. Muszę zmniejszyć format na JPEG i przetestować jeszcze raz. Karta pamięci ma wysoką prędkość, może jest za szybka w stosunku do komputera?

Wiosenny test dwoma aparatami to samo ujęcie, odległość, podobne parametry: 1 - cyfrówka, 2 - lustrzanka

1 - cyfrówka, 2 - lustrzanka
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 16:38, 12 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Storczyk od e-Musia. Z nim wiąże się ciekawa historia
1 - cyfrówka, 2 - lustrzanka

- Tutaj nie widzę większej różnicy

A teraz historyjka:
e-Muś pracuje poza domem, wraca na weekendy. Luty zeszłego roku, idę spać, następnego dnia mam urodziny. Minęło pół roku od śmierci mojej mamy i przeżyć z tym związanych łącznie z tym, że w godzinę śmierci moja mama poszła się we śnie pożegnać z moim mężem i swoją siostrą.
Śpię sobie smacznie, sama w dwuosobowym łóżku, wygodnie, wszędzie cichutko, tylko tykanie zegara słychać w salonie
Raptem staje się jasność. Otwieram oczy, bo razi mnie światło, patrzę na zegarek w telefonie, zegar na dole wybija właśnie północ. W nogach łóżka stoi postać, zasłonięta wielkim storczykiem. Najpierw szok, zjawa jakaś przyszła się ze mną pożegnać, potem dochodzę do wniosku, że to mój małżonek. Zanim uświadomiłam sobie, ze on żywy i zrobił mi niespodziankę składając mi jako pierwszy życzenia urodzinowe - o mało zawału nie dostałam
Do kwiatka dołączył dwa wafelki w czekoladzie i zamówił sobie kawę urodzinową w środku nocy
Wypiliśmy kawkę, o 4 rano e-Muś pojechał do pracy, aby na czas dojechać
Teraz storczyk kwitnie po raz drugi
____________________
Ogródek Iwony II
malgorzata_s... 16:43, 12 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Ale fajna historyjka Niezłe pomysły ma twój emuś Storczyk śliczny Pozdrówka
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Iwk4 17:04, 12 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Ale fajna historyjka Niezłe pomysły ma twój emuś Storczyk śliczny Pozdrówka


Małgosiu, do dziś wspominam cieplutko tamto wydarzenie To są takie momenty w życiu, kiedy kobieta czuje, że jest kochana Nadal

edit: literówka
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies