Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Viola 18:39, 12 sty 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Iwonko, u mnie Hakuro dla Ciebie
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 18:45, 12 sty 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Iwk4 napisał(a)

Oj, to tej wody ci zazdroszczę oddawaj trochę, obie będziemy zadowolone
Zmartwiłąm się, ze serby też ją lubią, bo u mnie sucho bywa, ale i tak mnie to nie zniechęci do ich posadzenia.
E-Mowi powiedz, że Danusia więcej Hakuro ci nie kazała sadzić, są inne roślinki. Brzozy też już masz. I też lubią wodę.
Mi się jeszcze marzy ambrowiec
Wczoraj e-Muś zapowiedział, ze trzeba zrobić porządek ze śliwą, tzn. ją przyciąć, może w weekend, ale ja nie wiem, czy nie za wcześnie. Muszę się dopytać. Chodzi o obcięcie niepotrzebnych gałęzi. Przy okazji do wycięcia pójdzie jabłonka. Będzie wolne miejsce na inne drzewo (róg ogrodu). Zastanawiam się, czy posadzić jakieś drzewo owocowe (mam już śliwkę, 3 grusze, 1 wiśnię), czy może zostawić to miejsce dla ambrowca? Tę część ogrodu pięknie widać z jadalni, jest dopiero do zagospodarowania, ale bliska mi jest myśl zostawienia po środku trawnika, wkoło drzewa wzdłuż żywopłotu i jakieś rabaty na około? Piękny bym miała widok z jadalni, gdyby tam kwitły hortensje

Zgadza się Iwonko więcej Hakuro nie będzie. Na przycinaniu drzew się nie znam, o wszystko pytam na forum, jak chciałam brzozy przyciąć to też pytałam kiedy to zrobić. Jeśli chodzi o Ambrowca , to ja pewnie będę miała na wiosnę jednego do oddania (wymiany), ale on strasznie brzydki jest Iwonko, na pewno nie do ozdoby, tylko gdzieś daleko posadzić, żeby sobie rósł. Jak chcesz pokażę Ci zdjęcia. Tobie pewnie potrzebne jest ładne drzewo do podziwiania.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Dorota123 18:58, 12 sty 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Siedzę i porównuję zdjęcia, myślę, że prawdziwy test nowego nabytku będzie na wiosnę, kiedy ogród zacznie swoje życie. Będę stale podglądać i czekać do wiosny, może jeszcze troszkę obniżą cenę.
Na zdjęciu storczyków zdecydowanie wygrywa lustrzanka, zdjęcie jest lepsze jakościowo, łodygi są dobrze doświetlone i znacznie wyraźniejsze.
3 zdjęcia to jeszcze troszkę za mało, żeby ocenić osiągi aparatu.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Sebek 19:28, 12 sty 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Rabata wyszła świetnie, niesamowite, że kilka miesięcy temu był tam jeszcze taki busz - za kilka miesięcy będzie kolejny, bo po pierwsze dałaś dobrą ziemię, a po drugie rośliny będą już ukorzenione - no chyba, że rewolucję na wiosnę zrobisz

A berberysy z miskantów wysadź automatycznie wiosną, bo Ci je zjedzą To som potfffory!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Iwk4 21:48, 12 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Viola napisał(a)
Iwonko, u mnie Hakuro dla Ciebie

Byłam
Viola napisał(a)

Zgadza się Iwonko więcej Hakuro nie będzie. Na przycinaniu drzew się nie znam, o wszystko pytam na forum, jak chciałam brzozy przyciąć to też pytałam kiedy to zrobić. Jeśli chodzi o Ambrowca , to ja pewnie będę miała na wiosnę jednego do oddania (wymiany), ale on strasznie brzydki jest Iwonko, na pewno nie do ozdoby, tylko gdzieś daleko posadzić, żeby sobie rósł. Jak chcesz pokażę Ci zdjęcia. Tobie pewnie potrzebne jest ładne drzewo do podziwiania.

Będę szukała drzewka o ładnym pokroju, to pewne
Zauroczyłam się nim u Małgosik
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:51, 12 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dorota123 napisał(a)
Siedzę i porównuję zdjęcia, myślę, że prawdziwy test nowego nabytku będzie na wiosnę, kiedy ogród zacznie swoje życie. Będę stale podglądać i czekać do wiosny, może jeszcze troszkę obniżą cenę.
Na zdjęciu storczyków zdecydowanie wygrywa lustrzanka, zdjęcie jest lepsze jakościowo, łodygi są dobrze doświetlone i znacznie wyraźniejsze.
3 zdjęcia to jeszcze troszkę za mało, żeby ocenić osiągi aparatu.

Dorotko, ja się muszę nauczyć robić nim fotki. Zobaczyć, jakie funkcje lepiej wydobędą jakie możliwości. Na razie to, co mi się podoba i tu jest takie proste, to rozmyte tło przy zbliżeniach
Ty zobaczyłaś różnicę przy storczykach, ja nie Wiosna ... Teraz mam następny powód, by czekać na nią
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:55, 12 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Sebek napisał(a)
Rabata wyszła świetnie, niesamowite, że kilka miesięcy temu był tam jeszcze taki busz - za kilka miesięcy będzie kolejny, bo po pierwsze dałaś dobrą ziemię, a po drugie rośliny będą już ukorzenione - no chyba, że rewolucję na wiosnę zrobisz

A berberysy z miskantów wysadź automatycznie wiosną, bo Ci je zjedzą To som potfffory!

Sebku, na tej rabacie na razie nie będzie rewolucji, mam do ogarnięcia inne. Berberysy dopiero posadziłam jesienią. Pozwolę im i miskantem w tym roku pomieszkać razem. To eksperyment. Potem się zastanowię, co dalej. zawsze mogę dać berberysy na niższe piętro, albo na rabatę ognistą, którą planuję. Czas pokaże.
____________________
Ogródek Iwony II
Viola 22:04, 12 sty 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Ja w takich dużych donicach posadziłam tuje dwa lata temu - normalne szmaragdy i brabanty, tylko że jeszcze małe - bo nie miałam ogrodu tylko te donice. Już kilka wysadziłam w zeszłym roku do gruntu i na ich miejsce posadziłam malutkie świerczki Will's Zwerg. Teraz na wiosnę przyjdzie czas znowu coś wysadzić i znowu zrobi się miejsce na małe roślinki Robota głupiego, wiem
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Iwk4 22:06, 12 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Viola napisał(a)
Ja w takich dużych donicach posadziłam tuje dwa lata temu - normalne szmaragdy i brabanty, tylko że jeszcze małe - bo nie miałam ogrodu tylko te donice. Już kilka wysadziłam w zeszłym roku do gruntu i na ich miejsce posadziłam malutkie świerczki Will's Zwerg. Teraz na wiosnę przyjdzie czas znowu coś wysadzić i znowu zrobi się miejsce na małe roślinki Robota głupiego, wiem

Violu, na szczęście na ogrodowisku jest moda na przesadzanie Nikt tu się w czoło nie będzie pukał. Gorzej z sąsiadami
____________________
Ogródek Iwony II
Nallar 22:13, 12 sty 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Iwk4 napisał(a)

Violu, na szczęście na ogrodowisku jest moda na przesadzanie Nikt tu się w czoło nie będzie pukał. Gorzej z sąsiadami

Violu namów sąsiada żeby zalogował się i utworzył sobie wątek na "O" Będzie bardziej wyrozumiały.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies