Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Karol99 10:25, 10 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Dopiero teraz przejrzałem tą metamorfoze. Musiało kosztować was to bardzo dużo pracy, ale wyszło super
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Tess 11:17, 10 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12093
Iwk4 napisał(a)
Odkryłam, ze łatwiej jest tworzyć ogród od ZERA. Jak już są jakieś rośliny, ciągle się zastanawiać trzeba, co z nimi począć. Nie wszystkie pasują do nowych koncepcji. I trudniej jest wytłumaczyć e-Mowi zakupy ogrodowe, bo ciągle się słyszy: "Przecież już masz ogród"

Trochę Ci zeszło, zanim to odkryłaś Bez obrazy - ja też dopiero po jakimś czasie się ogarnęłam, skąd i dlaczego moje przeróbki trwają tyle, ile trwają

Wracam do serialu.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 11:33, 10 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12093
Obejrzałam zmiany w pigułce. WOW! Nie miałam pojęcia, że tak wiele w tym roku zrobiłaś.
Efekt świetny! Brawo!
Pomysł z eMusiem jako głównodowądzącym muszę chyba zapożyczyć
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
beata_m 12:47, 10 sty 2015


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Iwonka ... super ta przemiana, życzyłabym sobie żeby i mnie tak się udało jak Tobie! Przeczytałam jednym tchem a maluchy odkurzały ale nie mogłam się powstrzymać żeby nie doczytać/dooglądać do końca!!!!
pozdrawiam ciepło!
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 12:47, 10 sty 2015


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Iwonka ... super ta przemiana, życzyłabym sobie żeby i mnie tak się udało jak Tobie! Przeczytałam jednym tchem a maluchy odkurzały ale nie mogłam się powstrzymać żeby nie doczytać/dooglądać do końca!!!!
pozdrawiam ciepło!
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Madzenka 15:40, 10 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Iwonko skoro masz zamiar kopiowac kwadratowa muszę sie w 2015 spręzyć i ją upiekszyć kolejne modyfikajce juz sie w mojej głowie krystalizują
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Loosiuu 12:21, 11 sty 2015


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Świetna metamorfoza! O niebo lepiej. Dopiero teraz doczytałem o niej i gratuluję zmian. Ten rok pokaże efekty.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Olili 12:49, 11 sty 2015

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Fantastyczne metamorfozy !!!! No i prezentacja rewelacyjna,ogląda się/czyta jak fascynującą baśn. Super!!!!
Witam w Nowym Roku ,który będzie dla Ciebie rokiem efektów pracy w poprzednim...
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Iwk4 14:30, 11 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Olu, dziękuję pięknie

Edytko, nie masz pojęcia, jak urosłam Przyda mi się, bo niska jestem

Paulinko, ten awatarek też jest ładny. Rozumiem twoje rozterki z sąsiadami. Ale spójrz na to inaczej: może po prostu od zaskoczenia i zdziwienia dojdą sąsiedzi do wniosku, ze tak jest pięknie i też będą przerabiać w swoich ogródkach
U mnie sąsiadki najpierw komentowały: znowu w ogródku robisz? Potem same ciężko pracowały u siebie, przerobiły rabatki i ze zdziwieniem stwierdziłam, ze u jednej na jesień pojawiła się rabata hortensjowa z trawkami. Druga do tej pory uważała, że na ogród szkoda czasu, w tym roku posadziłą tuje wzdłuż płotu, a z przodu domu zrobiła rabatę kwiatową. Tyle wynikło z pukania się w czoło

Gracki mam nadzieję, ze się rozrosną. Czytałam, że po 2-3 latach trzeba je wykopać i rozdzielić. Mam nadzieję, że przy tarasie będą dobrze wyglądać. Jak nie, to mam jeszcze dużo miejsca do zagospodarowania w ogrodzie.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 14:42, 11 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Karolu, dziękuję. Faktycznie, pracy przy rabacie było sporo. Najgorsze były upały, więc robiliśmy późnym popołudniem. Bardzo cieszyliśmy się z tej zmiany. Jeszcze przy płocie marzą mi się 3 wiśnie umbraculifera, które zasłonią trochę taras od drogi (tam jest droga wewnętrzna między domami prowadząca na pole. Czasem ktoś tamtędy idzie na skróty.

Tess, zawsze mi było szkoda wyrzucać roślin. Cieszyłam się, że sąsiadka chce moją Conicę i świerk biały, które usuwałam z rabaty przed domem. Inaczej poszłyby na przemiał Ja się cieszyłam, ze oddałam, ona cieszyła się, że dostała

Marzenko, jak jeszcze raz będziesz przerabiać kwadratową, to ja muszę zrobić spis z natury, bo naprawdę można się pogubić w twoich zmianach.
Tak przy okazji, gdybym kupowała magnolię (jedną jedyną w ogrodzie ), to na co mam zwrócić uwagę ?

Filip, dziękuję.
Z niecierpliwością będę czekała na efekty.
Tak przy okazji, kiedyś pytałeś się mnie o moją jabłoń rajską z przodu domu. Radziłeś wtedy jej przycięcie. Chyba już do tego dojrzałam. Ale kiedy ją przyciąć? Przed kwitnięciem w marcu, czy po kwitnięciu w maju, czy może w lutym ?

Iza, też ci życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. To co piszesz, to miód na moje serce Dziękuję
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies