Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 14:45, 11 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
beata_m napisał(a)
Iwonka ... super ta przemiana, życzyłabym sobie żeby i mnie tak się udało jak Tobie! Przeczytałam jednym tchem a maluchy odkurzały ale nie mogłam się powstrzymać żeby nie doczytać/dooglądać do końca!!!!
pozdrawiam ciepło!

Beatko, mam nadzieję, że dzieciaczki dobrze posprzątały dywan
Tobie też się uda w ogrodzie, bo masz dobry plan Będę trzymać kciuki
____________________
Ogródek Iwony II
isia33 08:03, 12 sty 2015


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Iwonko, piękna przemiana. I faktycznie, takie pokazywanie prac w ogrodzie, krok po kroku, jest bardzo pomocne. Widzę, że nie tylko mnie bierze na wspominanie poprzednich sezonów w ogrodzie. W święta obejrzałam wszystkie zdjęcia od początku powstanie ogrodu i porobiłam, na razie dla siebie, porównania rabat w przeciągu lat. Chyba wszyscy mamy już dosyć tej nieogrodowej pogody.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Napia 08:10, 12 sty 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Iwonko, szalejesz z wątkiem Kiedy ja to nadrobię
Na razie zostawiam pozdrowienia, a wieczorem pooglądam, co się ostatnio u ciebie działo
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Viola 08:34, 12 sty 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Iwk4 napisał(a)

Violu, poczytaj sobie o tych wierzbach. Zdaj relacje e-Musiowi. Ja miałam kiedyś w ogrodzie jedną i byłam zadowolona, ale musiałam ją mocno przycinać, bo mocno odbijały przyrosty. Jednej zimy zmarzła
Ona lubi nogami być w wodzie raczej U mnie były piaski, gleba przepuszczalna, a widziałam w szkółce, jak rosły w doniczkach w stawionych do wody.
Moją Tolę muszę jeszcze sobie wychować

Iwonko, o wierzbach Hakuro czytałam dużo i wiem jak są trzymane w sklepach ogrodniczych - w wanienkach z wodą. U mnie właśnie w jednym miejscu stała woda, nic nie pomagało wyrównanie terenu. Posadziłam tu trzy wierzby na pniu i jest fajnie. Więcej już nie posadzę, żeby nie wiem jak M. nalegał, wiem, że nie są polecane. Ale u mnie egzamin zdały. Mam sporo wody w ogrodzie (wysoki poziom)jak deszcze padają to robi się mokro, stąd te wierzby, ale inne gatunki też lubią wodę - derenie , no i serby
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
rozark 11:21, 12 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Ja ma w mocnym cieniu i podlewam w upały i jest ok. Gleba gliniasta.
____________________
pozdrowionka
siakowa 11:31, 12 sty 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
pozdrawiam prawie południowo i oczywiscie ciagle podczytuje
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Agania 12:28, 12 sty 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Tess napisał(a)
Obejrzałam zmiany w pigułce. WOW! Nie miałam pojęcia, że tak wiele w tym roku zrobiłaś.
Efekt świetny! Brawo!
Pomysł z eMusiem jako głównodowądzącym muszę chyba zapożyczyć


U mnie to nie przejdzie...mój już mnie przejżał na wylot z takimi podchodami, jak ruszam temat zmian w ogrodzie, to eM mówi, że wraca do bloku
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Iwk4 12:41, 12 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
isia33 napisał(a)
Iwonko, piękna przemiana. I faktycznie, takie pokazywanie prac w ogrodzie, krok po kroku, jest bardzo pomocne. Widzę, że nie tylko mnie bierze na wspominanie poprzednich sezonów w ogrodzie. W święta obejrzałam wszystkie zdjęcia od początku powstanie ogrodu i porobiłam, na razie dla siebie, porównania rabat w przeciągu lat. Chyba wszyscy mamy już dosyć tej nieogrodowej pogody.

Iwonko, u mnie przegląd był łatwy, bo na przestrzeni jednego roku.
Ale porównanie kolejnych lat pozwala zobaczyć, jak roślinki podrosły, jak się rozwijają w kolejnych latach
Czekam na twoje porównania rabat z niecierpliwością.
Pogoda ogrodowa faktycznie fatalna. Wczoraj poczytałam u Madżenki, jak straszy wiosną w styczniu. Dziś przeszłam po moim ogrodzie i się uspokoiłam trochę, wszystko śpi. Tylko krokusy nieśmiało wystawiły łepki do góry. Ale one kwitną jako pierwsze, więc się nie martwię. Róże na szczęście przemroziło, zasnęły snem zimowym i dobrze. Trochę zielska widzę na rabatach tam, gdzie nie sypałam kory, bo jeszcze będę dalej działać, ale spokojnie poczekam do wiosny. Na razie wieje dalej.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 12:45, 12 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Napia napisał(a)
Iwonko, szalejesz z wątkiem Kiedy ja to nadrobię
Na razie zostawiam pozdrowienia, a wieczorem pooglądam, co się ostatnio u ciebie działo

Agnieszko, to nie ja szaleję, to samo tak jakoś
Z ostatnich nowości był temat aparatu fotograficznego, dziś do niego wrócę na chwilę, potem pokazałam dwie rabaty, jak z nimi walczyłam w tym roku, jakie zmiany się dokonały. reszta, to ploteczki, ale czasem pożyteczne, więc zależy, na jaką lekturę masz czas. Pozdrawiam Agnieszko. Wczoraj byłam u ciebie, ale bez wpisu. E-Muś mnie pilnuje w weekend, abym za dużo czasu nie traciła (czytaj: na Ogrodowisko ), skutecznie wymyśla mi inne prace
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 12:56, 12 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Viola napisał(a)

Iwonko, o wierzbach Hakuro czytałam dużo i wiem jak są trzymane w sklepach ogrodniczych - w wanienkach z wodą. U mnie właśnie w jednym miejscu stała woda, nic nie pomagało wyrównanie terenu. Posadziłam tu trzy wierzby na pniu i jest fajnie. Więcej już nie posadzę, żeby nie wiem jak M. nalegał, wiem, że nie są polecane. Ale u mnie egzamin zdały. Mam sporo wody w ogrodzie (wysoki poziom)jak deszcze padają to robi się mokro, stąd te wierzby, ale inne gatunki też lubią wodę - derenie , no i serby

Oj, to tej wody ci zazdroszczę oddawaj trochę, obie będziemy zadowolone
Zmartwiłąm się, ze serby też ją lubią, bo u mnie sucho bywa, ale i tak mnie to nie zniechęci do ich posadzenia.
E-Mowi powiedz, że Danusia więcej Hakuro ci nie kazała sadzić, są inne roślinki. Brzozy też już masz. I też lubią wodę.
Mi się jeszcze marzy ambrowiec
Wczoraj e-Muś zapowiedział, ze trzeba zrobić porządek ze śliwą, tzn. ją przyciąć, może w weekend, ale ja nie wiem, czy nie za wcześnie. Muszę się dopytać. Chodzi o obcięcie niepotrzebnych gałęzi. Przy okazji do wycięcia pójdzie jabłonka. Będzie wolne miejsce na inne drzewo (róg ogrodu). Zastanawiam się, czy posadzić jakieś drzewo owocowe (mam już śliwkę, 3 grusze, 1 wiśnię), czy może zostawić to miejsce dla ambrowca? Tę część ogrodu pięknie widać z jadalni, jest dopiero do zagospodarowania, ale bliska mi jest myśl zostawienia po środku trawnika, wkoło drzewa wzdłuż żywopłotu i jakieś rabaty na około? Piękny bym miała widok z jadalni, gdyby tam kwitły hortensje
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies