Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na Batuty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Batuty

mstrzes 13:24, 13 lip 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
A hortki ogrodowe obciachałam na maxa i już myślałam, że nic z nich nie będzie, a tu proszę jaka niespodziankakwitna jak szalone
Coś mi się jednka udało przez przypadek co prawda, ale zawsze.


____________________
Pozdrawiam Magda
mstrzes 13:33, 13 lip 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
reanimacja trawy .......trwa


Jejku, z góry widać ile jeszcze przed nami.
Chwasty nie odpuszczają, nie widac tego na tym zdjęciu, ale dzielnie walczę. Zaczynam jedno i jak kończę to już muszę zaczynać na nowo Takie to już życie ogrodowe.
____________________
Pozdrawiam Magda
ewelaa74 13:47, 14 lip 2015


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
Piszesz o chwastach w trawie?
Jeśli tak, to proponuję spryskać tym czymś na 2 liścienne.
Ja mam taką miejscówkę gdzie kupuję różne opryski za niewielkie pieniądze. Facet obsługuje okolicznych sadowników i dosyć dobrze się zna na tej chemii. Np.nawóz typu "mniszek" u niego za butelkę / l płaciłam zł a w markecie ml kosztuje 13 zł
dobre co?
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
ewelaa74 13:50, 14 lip 2015


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
Jak fajowo wyszła Ci rabatka limkowa Trawy są super - pewnie je gdzieś w limki wkopiesz

Co do tarasu (bo nie zdążyłam Ci odpowiedzieć), jestem na etapie poszukiwań jakiegoś stolarza. Sama nie wiem kiedy i jak to zrobić...
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
mstrzes 14:04, 14 lip 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Ewela
chwasty bardziej mi rosną na niezagospodarowanych rabatach. O trawę się tak nie przemuję bo jej praktycznie nie ma hihihi. Robimy dosiewki i lejemy wody na maxa. Ten zielony fragment już po dośiewce, fajnie przyrosło i zazieleniło się. Już zorbiliśmy resztę i czekamy. Na wszytsko niestety brak czasu.
A z tarasem my też dopiero na etapie planów, chyba już dość sprazyzowanych, ale jak to u mnie 100 zmian na min.
Ja bardziej niż stolarza muszę poszukać firmy, która zrobi mi za rozsądne pieniądze zadaszenie z materiału winylowego. No nic cały sezon zimowy mam na przemyślenia i poszukiwania.
____________________
Pozdrawiam Magda
mstrzes 09:05, 16 lip 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314

Znowu coś się dzieje z jednym świerkiem. Usycha mu wierzchołek. Przeczytałam, że mogą to być objawy choroby grzybowej, więc Topsin poszedł w ruch. Teraz czekam i obserwuję. Boje się, że będę musiał go ciachnąć (a tak ładnie wszystko się zagęściło) a jak ciachnę jednego to i resztę też będę musiała ciachnąć buuuuu
____________________
Pozdrawiam Magda
mstrzes 09:06, 16 lip 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
I mam dylemat ile muszę odczekać po oprysku Topsinem, żeby zacząć oprysk na przędziorki, bo się już zaczynają panoszyć po iglakach.

Wie ktoś??? Help!!!!
____________________
Pozdrawiam Magda
jazzy 09:43, 16 lip 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Ja się nie znam, ale macham
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
mstrzes 11:56, 16 lip 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
jazzy napisał(a)
Ja się nie znam, ale macham

Hej Jazzy fajnie, że wpadłaś
No ja też zielona jestem. Przewertowałam wątek, jak, co i czym się pryska i dalej głupia jestem. Mam Agricolle Spray z serii Natural(mszyce i przędziorki) i jeszcze raz obejrzę wszytskie świerki i popryskam chyba.
OOOooo juz nie wiem co robić, bo działałabym a nie wiem jak.
____________________
Pozdrawiam Magda
MAD 20:46, 16 lip 2015


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Hortka rzeczywiście się udała. A zreanimowana trawa prezentuje się naprawdę dobrze.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies